Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az a jobb ha a szüleid egykék...

Az a jobb ha a szüleid egykék és többet kaptak anyagilag, vagy ha vannak tesóik és lehet élvezni a nagy családot?

Figyelt kérdés

A szüleim mindketten egykék. Ez olyan szempontból jó, hogy apum pl egyedül örökölt 2 lakást és némi pénzt mamámtól, vagy anyum szülei akik még élnek segítettek engem is amikor egyetemre jártam, ami nyilván nem lett volna, ha 2-3 gyerektől van 3-5 unokájuk, akiknek nyilván egyformán szerettek volna adni. Arról nem is beszélek, hogy szüleimet egész életükben tudták párszor segíteni, akár amikor nagyobb lakásba költöztünk, akár amikor a szüleim egyszerre lettek még vagy 10 éve munkanélküliek egy időre a válságban.


Ehhez képest azért a barátaimnál azt látom, hogy ahol nagyobb a család ott tök jó hogy vannak unokatesóik (akár tőlük 10 évvel idősebbek/fiatalabbak is). Pl családi eseményeken, vagy kapcsolatként (protekcióként) is működhetnek az ilyen családi kapcsolatok, szinte van egy instant bizalmasod a vérség miatt. (Pl nem akarok politizálni, de Matolcsy is az unokatesóját tette asszem egy MNB alapítvány élére). Vagy ha munkahely kell, vagy ha bármi segítség, stb. Most nyilván úgy értem, hogy a rokonaid is normálisak, viszik valamire az életben maguktól és egymás segítségére tudtok lenni különböző élethelyzetekben. Nem arra, ha egy lusta alkesz az unokatesód aki csak kéreget tőled. Szerinted melyik a jobb? Ha egykék lennének a szüleid vagy ha nem?


2021. máj. 14. 09:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Sok helyen nem kell alkesz, ahhiz, hogy utálkozzon a család. Párom családja pl ilyen, hogy unokatesók sem állnak szóba egymással, igazából egykék is lehetnének a szülei, mert senki sem beszél senkivel.


Ennél én többre mentem az általad felvázolt felállással, de tudok jó példát is. Ha nagy a család és a családtagok segítik egymást és ténylegesen védőhálót alkotnak, az jobb. Tudok olyat, akinek egy unokatesója adott kölcsön költözéshez (kaució, ilyenek) és helyrejött ettől az élete. Nekem ilyen ember nincs nagyon az életemben. Többet kaptam, de csak magamra számíthatok.

2021. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
A nagy családnak csak akkor van előnye ha szeretik is egymást. En inkabb lennek egyke...
2021. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Amikor gyerek az ember, azért jó egy tesó, mert megtanít alkalmazkodni. A világon az egyik legfontosabb dolog, hogy tudsz-e alkalmazkodni a változó körülményekhez.
2021. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyik rokonom révén néha-néha belecsöppenek egy igazi sváb nagycsaládba.

Szerintem fantasztikus jó! Rengeteg rokongyerek együtt, akik azonnal elkezdenek játszani. És simán beleveszik a játékba az én kisfiamat is, akit akkor látnak először. Engem is a lehető legnagyobb nyitottsággal fogadtak, pedig csak a rokonság hozzám közel eső peremét ismertem, és még néhánnyal életemben párszor találkoztam.

Szerintem emberfüggő ez. Ha tényleg van összetartás, akkor nagyon jó. És a legjobb a gyerekeknek.

2021. máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon összetartó, egymást szerető, segítő családom van.

Nem adnám a családomat házért, örökségért, egyéb javakért!

2021. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is mindkét szülőm egyke (apámnak már gyerekként meghalt a nővére:( anyámnak meg az anyja halt meg mikor pár hónapos volt)

Anyám nagyon rossz anyagi háttérrel jött, és apám sem volt tipikus gazdag. Együtt építették fel az életüket, és lett 3 gyerekük (18, 21, 24). el sem tudnám képzelni az életem nélkülük, a nővérem a legjobb barátom is egyben. Szóval ilyen szempontból sokkal jobb, ha van testvér. Ahogy elnézem az egyke gyerekeket, magánakvaló, elkényeztetett nyafka kb az összes. Persze vannak kivételek, de ha vannak tesóid, megtanulsz osztozkodni, nem vagy egyedül stb...


Na de eltértem a témától. A kérdésre válaszolva, mi csak anyám messzi rokonaival tartjuk a kapcsolatot, akik le vannak robbanva, arról az ágról mindenki off. Nem szeretem, ha össze kell ülni velük, mert szerencsétlen az összes.

Nekem mondjuk nem hiányzik az a sok unokatestvér, a szűkebb családi körben jobban érzem magam. Régebben mondjuk a barátaim mindig mesélték hogy így az unokatesóm meg úgy az unokatesóm, akkor kicsit rosszul esett, hogy nekem nincs. (első)

2021. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Anyám is egyke volt, én is az vagyok. Nemhogy nem örököltem semmit, de még azt is elvárták, hogy én tartsam el őket. A milliós adósságról inkább lemondtam, amikor az öröklésre került volna a sor.

Szóval ez nem ilyen fekete és fehér, ahogy te látod.

2021. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csaladtol fugg. Mamamnak asszem 7 testvere volt, abbol tan egyet ismertem. Itt kb akar voltak akar nem.

En az unokatesoim kozul eggyel vagyok nagyon joban. Anyamnak egy testverevel volt nagyon jo a kapvsolat.

En alapbol azt mondom a csalad fontosabb az oroksegnel, de mondom ez a csaladtol fugg. Hogy mennyire segítik egymast, emberfuggo.

Van ahol le.szrjak egymast, sot utalkoznak , na ott egyertelmu hogy az egykeseg jobb.

2021. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
A SZERETŐ nagy család a jobb. Persze sok van akinek fontosabba pénz, és hogy meglegyen az aktuális új telefon..
2021. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak ilyen egyszerű lenne a képlet! Nem egykék a szüleim, mindenhol van minimum 3 gyerek a családban, még a nagyszüleim is élnek, pedig 46 éves vagyok, de összetartás semmi, segítség egymásnak semmi, és persze örökség se lesz semmi. Egy nulla a családunk, hiába nagy. Ezért próbálok a mi kis családunkban a 3 gyerekemmel és 1 szem unokámmal egy másfajta, szeretet-teljesebb közösséget "kialakítani", de nem könnyű ilyen háttérrel. Látom a vejem családjánál, hogy lehetne úgy is(és milyen jó lenne), hogy ott is élnek még a nagyszülők és mint tyúkanyó, náluk gyűlik össze a család vasárnaponként és jókat esznek, isznak, beszélgetnek és ezt az örökséget fogja továbbvinni a fiatalabb generáció.

Anyámnak ehhez például ennyi reakciója van: "És ki mosogat ennyi ember után?" No comment.

2021. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!