Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt olyan, aki végzett...

Van itt olyan, aki végzett már családfakutatást?

Figyelt kérdés

Szeretnék, de édesanyám felmenőiről szinte semmit sem tudok, így elég nehéz. Őt, ha bármiféle ilyenről kérdezem, azt mondja, nem érdekli, nem segít semmit.


Hogy állnátok neki?

Mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok a témát illetően.


2021. máj. 15. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Van. Jó lenne 2-3 generáció adatait megszerezned. Nagyszüleid születési, halálozási(?) helye, ideje, vallásuk.

A mai Magyarország (és Szlovákia) egyházi anyakönyvei 1895 előtt teljesen fent vannak neten, sok állami anyakönyv is 1895-1970 közt is, de ez nem teljes körű.

2021. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudnál esetleg linkelni oldalt ?

Familysearchot nézegettem, de ott nem találtam meg.

Köszönöm!

2021. máj. 15. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig azt akartam. Mit nem találtál?
2021. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Néhány halott felmenőm adata megvan, azokat próbáltam keresgetni, sok mindent átnéztem, de egyikükét sem találtam meg.
2021. máj. 15. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privátban konkrétumokat, hátha.
2021. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

A familysearch-nál ne a keresöt használd, hanem az anyakönyvek fotóit nézd végig.

Ha megvan pl a nagymamád születési anyakönyve, ott meg tudod nézni a szülei nevét, ha az ö házasságkötésüket keresed meg, ott általába a szülök neve is ott van - és így elég sokáig vissza lehet menni.

2021. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hogy a halottak mikor haltak meg? Anyakönyvi másodpéldányok csak 1980-ig készültek, ezek kerültek a levéltárakba, amiket lefotóztak és részben felkerültek a familísearch oldalára. 1980 után elhunytak adatait nem fogod megtalálni. Előttieket sem minden esetben, mert sok függ attól, hogy merrefelé keresgélsz. Például a Pst megyei Levéltár nem engedte fotózni az állami anyakönyveket, ezért Pest megyei települések anyakönyveit nem fogod megtalálni a neten, azokért a levéltárba kell menni. Rossz hír ezzel kapcsolatban, hogy szigorúbbak a szabályozások: születési anyakönyv nem kutatható 130 évig; házassági 86 évig (tehát idén 1934-ig lehet); halotti 30 év, tehát a másodpéldányok 1980-ig végig kutathatók korlátozás nélkül, mert már túlléptük a határt.

1980 utáni anyakönyvek a területileg illetékes anyakönyvi hivatalnál vannak, onnan lehet anyakönyvi kivonatot kikérni.


A kutatás elkezdéséhez először javaslom átolvasni ezt az oldalt: [link]

Továbbá csatlakozhatsz FB-csoportokhoz is, ahol tudnak segíteni. Elsősorban ezt ajánlom: [link]

Vannak még külön megyei családfakutató csoportok is, azokról is kaphatsz információt akár a fenti általános csoportban.

2021. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!