Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ráírjak facebook-on családfaku...

Ráírjak facebook-on családfakutatás miatt?

Figyelt kérdés
Szóval kinéztem egy srácot, aki onnan származik, mint nagyapám és megegyezik a vezetéknevük. A srác fixen rokon, a név csak ott található meg. Arra gondoltam, hogy ráírok és ha hajlandó rá, akkor megpróbálom "összefésülni" vele a családfámat, illetve felkutatni az ő őseit addig, ameddig közös pont nem lesz. Tudom, hogy sok ember nem menne ebbe bele, de szerintem ha rendesen "igazolom" neki a céljaimat, akkor teljesen oké. A kérdés már csak az, hogy mennyire gáz? Ti csináltatok már ilyet? Én utoljára 15 évesen csináltam, akkor sikerrel jártam, de most 18 évesen elbizonytalanodtam... Előre is köszi

2021. febr. 15. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan írj rá, legfeljebb nem érdekli majd. Mit veszíthetsz?
2021. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is írj rá ha annyira szeretnéd, semmit sem veszíthetsz vele.
2021. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Én nem csináltam ilyet, de nem venném rossz néven ha valaki felkeresne ilyen ügyben. Még örülnék is neki ha felbukkanna egy rokon és együtt nyomozhatnánk a gyökereinket.
2021. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Írj rá
2021. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

"A srác fixen rokon"

Ha annyira fixen rokon, biztos van anyja, vagy apja, akit a szüleidnek, vagy a nagyszülők valamelyikének ismernie kell (akkor is ha nagyapád már meghalt).

Tehát, nekem az, hogy facen megtaláltál egy ugyanolyan nevű srácot, még nem jelent semmit. Nem "fixen" a rokonod.

2021. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Veszíteni valód nincs.

Szüleid nem ismerik a gyereket? Ők talán segíthetnének:)

2021. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Rairnak

Es linkelnem valamelyik oldalt ahol vezetem a csaladfat

2021. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Már keresett így meg valaki. Senkit nem ismert a csalàdjàból, és mivel ritka nevünk van, Facebookon kutakodott, később csinált egy csoportot, ahol mindannyian tudtunk beszèlgetni, és több közös rokon is előkerült.
2021. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

"Ha annyira fixen rokon, biztos van anyja, vagy apja, akit a szüleidnek, vagy a nagyszülők valamelyikének ismernie kell (akkor is ha nagyapád már meghalt).

Tehát, nekem az, hogy facen megtaláltál egy ugyanolyan nevű srácot, még nem jelent semmit. Nem "fixen" a rokonod."


Egyrészt nem biztos, hogy a kérdezöék tartották a kapcsolatot a nagyapjával, másrészt nem mindenki ismeri a töbedik unokatestvéreket név szerint, harmadszor meg lehet, hogy a közös pont a nagyapa nagyapja és akkor már senki nem tudja, ki kicsoda.

Emellett a kérdezö egyértelmüen leírta, hogy a nagyapa abból a faluból/városból származik és ritka vezetéknevük van, azaz a kérdezönek igen nagy valószínüséggel igaza van, hogy rokon!

2021. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!


#5, már miért kellene ismerni a nagymamámnak vagy a nagypapámnak az illető őseit? Nagyszüleim ezen az oldalon már nem élnek, de az általuk mesélt dolgokból is "táplálkozom". Nagyapám egyébként kiskoráig élt az adott településen. A kérdés nem arra irányult, hogy rokon-e, hiszen ahogy írtam, - "fixen" rokon -, hanem arra hogy ki mit gondol erről, esetleg tapasztalatok. De igazából gondoltam, hogy lesz, aki beleköt...Mindegy, ennek ellenére, köszönöm


#9, így van, ahogy mondod. Nagyon köszönöm válaszod.

2021. febr. 16. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!