Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apai leszármazottakra hol...

Apai leszármazottakra hol lehet rá keresni ? A település nevet tudom csak, ahol egykoron éltek. Létezik ilyen adatbázis ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mit értesz apai leszármazottak alatt? Az apa leszármazottjai a gyerekei, ezért nem értem a kérdést.
2021. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Van, de macerás. A FamilySearch, itt fenn vannak anyakönyvi kivonatok. Tehát legalább a születés időpontját be kell határozni, még jó támpont a házastárs, gyerekek, vagy a szülők neve. Egyesével kell végigbogarászni.
2021. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Édesapám rokonait keresem székesfehérvár mellett éltek Csala településen, ami ma Fehérvár része. Kb a 80-as években hallottam róluk utoljára.
2021. júl. 3. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az se mindegy, hány évesek. Amit ajánlottam, csak régebbiek vannak fent.

Esetleg a település önkormányzata tud segíteni, de adatvédelmi okból nem adhatnak ki ők sem adatot, max értesíthetik öket.

Esetleg valami ottani helyi Facebook csoport, ha van, oda érdemes kiírni.

2021. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Önkormányzathoz bemész, vagy esetleg plébánia is jó lehet, ott is szoktak vezetni mindenféle listákat, pl keresztelőkről, esküvőkről, ott is lehetnek nyomok.
2021. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Levéltár pl. Nagyon macerás a családfa kutatás, de megéri :)))
2021. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 PetheD ***** válasza:
93%

Először érdemes a még élő rokonokat megkérdezni, és egy vázlatot készíteni a családfáról (ki, mikor, hol született, kötött házasságot, halt meg, háűny testvére volt), és a családban esetleg fennmaradt anyakönyvi kivonatok, igazolványok, dokumentumok és a temetői sírkövek alapján vázlatot készíteni a családfáról. A következő lépésben érdemes a levéltárakban érdeklődni, ill. kutatni. Az illetékes megyei levéltárban elvileg 1827-től 1895-ig gyűjtötték az egyházi anyakönyvek másodpéldányait, és az 1895. október 1-jén megkezdett állami anyakönyveket is itt őrzik. Más kérdés, hogy a személyi adatok védelme miatt a születési és a házassági anyakönyvek korlátozottan kutathatók, a halotti anyakönyvek is csak 1980-ig. Az újabb adatokat nagyrészt a családbólé össze lehet szedni. Az régi egyházi anyakönyveket többnyire az illetékes egyházmegyei levéltárban őrzik, de lehet, hogy még a helyi plébánián vannak. A plébániákon és az önkormányzatoknál a kutatás nem feltétlenül biztosított, nem is ez a dolguk. A FamilySearch oldalon sok digitalizált anyakönyv megtalálható, a kereső adatbázisok is hasznosak, de az adatokat célszerű ellenőrizni az elírások, félreolvasások miatt.

Nem könnyű a családfa-kutatás, bizonyos fokú felkészültség és rutin is kell hozzá (régi kézírás olvasása, bizonyos latin szavak ismerete, az azonos nevű személyek megkülönböztetése stb.) de szerintem megéri.

2021. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Levéltár.
2021. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!