Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Keresztnév változtatásnál...

Keresztnév változtatásnál ilyet lehet kérni?

Figyelt kérdés
Egy példával szeretném vázolni a helyzetet: apai nagyszüleim külföldiek voltak, legyen a papa vezetékneve mondjuk "Johnson". Apukám már itt született Magyarországon. Nem vagyok kettős állampolgár, viszont az én vezetéknevem is "Johnson". Anyukám erőltetett nekem egy olyan keresztnevet, amit anno apukám családja nem tudott kiejteni, ezért kaptam egy becenevet, és végülis azóta is mindenki így szólít. Ez legyen mondjuk Jessica. Ha én szeretném ezt a keresztnevet felvenni, van arra mód hogy ne Dzsesszika legyen hanem a normálisan írt verzió? (A nevek ugyebár csak példák, de az igazi név is amit szeretnék, benne van a választható nevek között, csak nem az eredeti helyesírásával). Bocsi ha kicsit kusza lett, remélem azért érthető.
2023. jan. 5. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Tudtommal akkor engedik a külföldi írásmódot keresztnévnél, ha az egyik szülő külföldi állampolgár. Apukád kettős állampolgár?
2023. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet.
2023. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Mivel magyar allampolgár vagy csak, így csak átírt formában lehet.
2023. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen, engedik. Férjem amerikai és magyar állampolgár. A never Steve. A magyar okmányokban is és nem Sztív.
2023. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
4es azért mert amerikai állampolgár. Egy magyarnak nem lehet olyan neve.
2023. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

#5-nek igaza van.


Kérdező: Ha egyik szülőd sem külföldi állampolgár akkor neked csak a fordított magyaros verzió lehetséges.


Persze meglehet próbálkozni azzal hogy benyújtasz egy kérvényt hogy neked az eredeti írott verzió tetszik és azt szeretnéd felvenni hivatalosan is. Bár erre nem látok sok esélyt hogy csak úgy elfogadják mert neked így tetszik. Viszont esetleg indoklásnak odaírhatod hogy a külföldi rokonaidnak így egyszerübb lenne írni is ha küldenének neked valamit, meg akármi, és mégis csak a családhoz tartozol, lehet hogy éppenséggel ez bejön, de én eléggé kétlem, de meg kell próbálni, veszteni valód nincs.

2023. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Te ezt sose hagyod abba?😂 Minden héten kiirod a kérdést
2023. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
...
2023. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!