Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hölgyek, asszonyok! ha fiatok...

Hölgyek, asszonyok! ha fiatok született, az apja keresztnevét adtad neki?

Figyelt kérdés
tehat pl az apa Rusai István akkor a fiadnak is ezt a nevet adtad? vagy más keresztnevet?
2023. márc. 22. 05:59
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
85%
Kizárt volt. Szép neve van az apjának is, de az az övé. A fiam neve meg az övé.
2023. márc. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
95%
Nem, eszünkbe sem jutott.
2023. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
77%
Mi igen. Az apukája szerette volna, beleegyeztem. De nagyon megbántam, pedig modern névről van szó, az a legnagyobb gond, hogy még becézni sem lehet és amikor elkezdek mesélni valamit, hogy ….. mit csinált, mindig vissza kérdeznek, hogy a kicsi vagy az apja? Rém idegesítő!
2023. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A férjem családjában az volt a szokás, hogy az elsőszülött fiú az apja nevét kapta, de mi nem követtük ezt a hagyományt
2023. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat! az én szüleim elváltak mikor még gyerek voltam. de apámmal tartottam kapcsolatot. de most fel éve apum meg apum anyjáék kitagadtak, mert apum apja Sándor, apum is Sándor. meg én is Sándor vagyok/voltam... és most Kis Sándorról, Kis Ádám névre változtattam nevemet . és apum meg nagyapám veszekedtek hogy te szégyentelen le vetetted az orokseged. és csak akkor hajlandok kibékulni velem ha vissza változtatom a nevem
2023. márc. 22. 07:38
 16/49 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, hogy ha megváltoztattad a nevedet, azt ismét megváltoztatni csak különleges indokkal lehet. De ez régen volt így, nézz utána, most mi a szabályozás, ha komolyan vissza akarod venni az eredeti nevedet.
2023. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%

Nem.


Amúgy vicces, mert mindkét szülőm a szülője keresztnevét kapta. Amikor még csak alakult a gondolat, hogy gyereket vállalnak, ez volt az első szabály: Bármi legyen is a nevem, nem az ő keresztnevüket fogom megkapni :D

2023. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
85%

Ez mekkora ökörség. Ez a te neved, te élsz vele, te döntöd el hogy tetszik-e, vagy inkább megváltoztatnád.


Én úgy lennék vele, hogy puffogjanak csak, de akkor sem lennék III. Sándor, ha nekem az nem tetszik. A családneved megtartottad, örüljenek.

2023. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
84%

Miért adtam volna azt?

Önálló személy.

2023. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk én és a testvérem is a szüleim nevét kaptuk. Én is meg fogom változtatni, mert nem az anyám klónja vagyok. Őrület.
2023. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!