Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hölgyek, asszonyok! ha fiatok...

Hölgyek, asszonyok! ha fiatok született, az apja keresztnevét adtad neki?

Figyelt kérdés
tehat pl az apa Rusai István akkor a fiadnak is ezt a nevet adtad? vagy más keresztnevet?
2023. márc. 22. 05:59
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
94%
#15 Hát mondd meg nekik, hogy adjanak valami jobb örökséget, mondjuk egy házat vagy aranyat, azt nem veteted le... :)
2023. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
88%

15


Az az ő szegénységi bizonyítványuk, hogy ilyen rossz "örökséget" hagytak rád, s még büszkék is erre.

Ezt nyugodtan megmondhatod nekik is.

2023. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
92%

Erről jut eszembe, amikor egyszer kérdeztek valakit, mit örökölt az apjától.

"Magas vérnyomást és visszeret!"

2023. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
81%
A volt férjem mindenáron a saját nevét akarta adni, ha fiúnk születik. Közöltem vele, max a holttestemen keresztül!
2023. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen kizárt. Férjem apja János, és férjem volt az első szülött fiú, ő is a János nevet kapta. Engem a hideg ráz ettől az ósdi beteges szokástól. Kérdező, szerintem ne bánd, hogy kitagadtak, így jártál jobban.
2023. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
75%

Soha!!!


Én nem azért nem adnám saját nevem vagy apja nevét a gyereknek, mert nem a klónunk. Persze az az nagyban igaz, hogy nem a klónunk.

Hanem AZÉRT, mert egy akkora beképzeltségnek, önteltségnek,vagy nem is tudom hogy fogalmazzák, minek is éreznékbegybilyen lépést.

2023. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
94%
Anyám tágabb családjában nagy hagyománya van a Gábor és a Gabriella névnek. Volt olyan család, amiben 4 Gabi éldegélt boldogan egy fedél alatt. Apu-Anyu-fiuk-lányuk -_-
2023. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
68%

26-os folyt.

(Véletlenül korán entereztem)


Szóval számomra azok az emberek, akik saját magukról nevezték el gyereküket, mindig is unszimpatikus, beképzelt alakoknak tűntek, akik azt hiszik ők maguk tökéletesek.


Tudom, van ez a régi buta hagyomány sok családban, de lássuk be, annyira gáz.


Tudom sok nő azért megy bele, hogy a férj neve legyen a gyereké is, mert szereti a férjét, blabla.. DE! Mint nő, én épp ezért nem tudnám a párom nevét adni a gyereknek is. Párom nevére úgy gondolok, mint akibe fülig szerelmes vagyok, és... Nos, ha a gyerekekre úgy gondolnék,váz már beteges lenne. Őszintén még azokat az embereket is szeretem más becenéven szólítani, akiknek azonos a keresztnevük a pároméval, mert értitek, számomra az csak a páromé.... :)


Örökség egy név?! Ááá....

Mondjuk szerintem ilyen miatt nem hinném, hogy lehet kiragadni... (Mármint anyagi örökségből.)

2023. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy, ennél azért kreatívabbak vagyunk.
2023. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
90%

Én még olyat is hallottam, hogy a fiúnak nem az apja nevét adták, mégis azon a néven szólította mindenki és hallgatott is arra a névre. Én úgy ismertem meg, hogy ő is Vili. Aztán sok évvel később kiderült, hogy ő nem, csak az apja.

"Hát akkor őt miért így hívja az egész rokonság????"

"Hát az apja után." - hallottam a furcsa magyarázatot.

Csak csóváltam a fejem értetlenül...

2023. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!