Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hölgyek, asszonyok! ha fiatok...

Hölgyek, asszonyok! ha fiatok született, az apja keresztnevét adtad neki?

Figyelt kérdés
tehat pl az apa Rusai István akkor a fiadnak is ezt a nevet adtad? vagy más keresztnevet?
2023. márc. 22. 05:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
87%
Eszünk ágában sem lett volna.A férjem 2. Vilmos....ez mindent elmond.Amúgy, lányunk lett, de ő sem az én nevemet kapta, van neki sajátja :-)
2023. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom
2023. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, hogy ha megváltoztattad a nevedet, azt ismét megváltoztatni csak különleges indokkal lehet"


Nem igaz. Csak várni kell pár évet és többet kell fizetni.

2023. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
87%
Nincs gyerekem, de tuti nem adnám ugyanazt a nevet neki, mint az apjának, én ezt a szokást sosem értettem.
2023. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
76%

Én nagyon szerettem volna, mert a férjemnek nagyon szép neve van, de ő nem akarja mert hogy gyerek korában ő sejpített, és nagyon nehezen tudta kimondani az R-betűt, és csúfolták, nem akarja ezt ha a fiúnk is sejpíteni fog.

Olyam vágy benne sincs, és bennem se, hogy a nevet vigye tovább a gyerek, legyen ő ifj. X Rajmund. :D

Viszont mielőtt megismerkedtünk, és tini koromban gondolkodtam ha egyszer lesz egy fiam, hogy fogják hívni, a Rajmund benne volt a kosárban. De, mivel ő nem akarja, nem az lesz. :)

2023. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

"most Kis Sándorról, Kis Ádám névre változtattam nevemet"


Az semmi, nekem van általánosból osztálytársam, aki egyszer bejelölt facebookon, arcra nem ismertem fel (14 évesen láttam utoljára, kb 20 évesek voltunk, mikor bejelölt, kicsinek kövér volt, nagynak nyurga), és a neve sem ugrott be.


Ő volt az egyetlen, aki válaszolt arra a kérdésemre, hogy honnan ismerjük egymást. Elmondta, milyen néven "futott" régen, és hogy összeveszett az apjával, ezért a vezetéknevét és a keresztnevét is lecserélte.

2023. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Apuka nagyon nem akarta, nekem meg tök mindegy volt. Ő az apja nevét kapta második névnek. Plusz a többi fiú is ilyen tata nevét stb kapta.

Na most ez úgy néz ki h pl az egyik Áron Pista, lány az monduk Szabina Mária, vagy Fanni Erzsébet.. Tehát egy mondjuk a 21. századba is "illő" nevekhez egy 20. századit kaptak. Jobb példát nem tudok mondani tehát olyan furán jonnek ki a nevek náluk hangzásra.. :D

2023. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs gyerekem, de a névadás függ attól, hogy mi az apja neve és hogy ő szeretné-e. Nem zárkózom el előle teljesen, de nemnis vagyok a híve.


Ha tetszik az apja neve is, akkor az új név+apja neve alakba még lehet belemennék.Pl.apa Ádám, akkor a fia Bence Ádám.


De ha olyan neve lenne ami nem tetszik, vagy nagyon régies Pl.Gyula, Oszkár, József stb. ezeket már nem adnám 2.névnek sem.


De abban, hogy csak az apja nevét nem igazán, az tényleg a fantázia hiánya és sok buta szituhoz is vezet. Pl.gyakran úgy különböztetik meg a gyereket az apától, hogy -ka, -ke végződéssel látják el, Pl.apa Laci, akkor a fia Lacika. Ami kisgyereknek még oké, de a megszokás és a megkülönböztethetőség miatt Lacika még 35 éves,120 kg-s pocakos-tokás alkeszként is Lacika lesz, ismerek ilyet. Vagy ami még zavaróbb a "kis" előtag, ha apa Sanyi, a fia kis Sanyi. Pl.nagynémén is Ági, lánya a kis Ági, néha kis Ágika. Csakhogy kis Ági 40 éves és 20 cm-mel magasabb az anyjánál.


Régen divat volt, de már elavult szokás. És ki is cseszel a gyerekeddel, ha olyan nevet adsz neki ami 30 évvel ezelőtt volt divatos. Mire ő felnő már kb.tata neve lesz. A modern és régi nevek kombinálása pedig bármilyen hülyén hangzik elég gyakori.


Én ismerek:

Bence Endrét

Loretta Matildot

Brianna Jolánt!!!!

János Deniszt

2023. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Brianna jolán 🤣🤣 akkor olyan mint aamit én írtam 🤣🤣
2023. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyikünk sem akarta a szüleink neveit továbbvinni.

Viszont dédszülői nevek szóba jöttek, azok érdekesek és ritkák voltak.

2023. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!