Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Foglalkozik itt valaki családf...

Foglalkozik itt valaki családfakutatással?

Figyelt kérdés

Az őseimről szeretnék minél többet megtudni, azonban egy ponton elakadtam. Néhány cikk és egy könyv foglalkozik velük, de csak az 1700-as évek végétől. Előtte viszont semmi adatot nem találtam. Hogyan lehet ennek tudatában mélyebbre ásni?

Lehetséges egyáltalán, vagy tényleg ez lehet az a pont, ami a maximum?



2023. jún. 14. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor lehet, ha nemesi családból származol. Én nemesi ágakkal is csak 1550-ig jutottam
2023. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nemesi családból származom, de ilyen nevű családot találtam még kettőt. Viszont nem olyan részletes, hogy következtetni lehessen az én felmenőimre.
2023. jún. 14. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerencsés esetben lehet találni korábbi adatokat is. Az online kutatás ehhez már kevés, levéltár(ak)ba kell menni.

Első körben ki kellene deríteni, hogy a több azonos nevű nemesi családból melyik tartozhat hozzád. És hát még az is kiderülhet, hogy valójában egyik sem, hacsak nincs a birtokodban a "kutyabőr".

2023. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arcanumon less rá, hátha akd valami dokumentum vagy valami feltöltve.
2023. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt hogy csináltad hogy ilyen terjedelmes információ birtokában toporogsz? 😲


A könyvnek elvileg jeleznie kellett hogy melyik nemesi családról van szó ha van több ugyanolyan vezetéknevű. Ha egy teljes könyv foglalkozik csak a te családoddal akkor ne hari de abból millió dolgot meg lehetne tudni.


Pl. Kezd ott hogy várostörténet, foglalkozás kapcsán is előre tudsz lépni , ha van hozzá családfa akkor az oldalági rokonok révén is, a család név történetét kutatva is, illetve pl. vannak Mária Terézia korabeli iratok amibol az ősöd birtokáról is megtudhatsz adatokat vagy pl. A címerből is lehet több mindent kiolvasni az is előre vihet valamint a nemesi levél és lehetne sorolni.

Nem csak az Arcanum hanem az adott városról írt történeti iratok illetve a történelmi helyzet is segíthet. De amugy adott egy könyv a kezedbe és nem tudsz előre lépni az hogy? Én már millió dolgot tudtam volna kezdeni egy ilyen könyvben lévő információk segítségével. Ha csak a családodról íródott könyv akkor nagyon neves nemesi családról van szó ergo a kezedben millió adat van amivel simán és könnyen trappolhatnál a családfakutatás útján.

2023. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nem, sajnos ennyire nem egyszerű. A könyv a város híres embereiről szól, így került be az ükapám. A netes cikkben, amit ugyancsak a helytörténész írt, szintén az ő személye a lényeg, csak itt a családját, az ő őseit mutatják be.
2023. jún. 17. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké, értem így. De az őseiről is ír azon el tudsz indulni.
2023. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!