Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerinted jól mondja ezt az...

Szerinted jól mondja ezt az apai nagymamám?

Figyelt kérdés
Kati mamámmal beszélgettem. És azt mondta hogy apámnak ne csak a gyereke legyen az első hanem az anyja is. Mert ő az aki megszülte apámat és felnevelte ő legyen neki ugyan olyan első mint én. Szerinted igaza van a mamának?
2023. nov. 5. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Amíg nem volt családom, a szüleim voltak az elsők.

Már van férjem és gyerekeim is, most már ők az elsők. A szüleimet is szeretem, de az másfajta. Tudok nélkülük élni, a férjem nélkül már nem tudnék. A gyerekeim is fontosabbak a szüleimnél. Ezt ők el is fogadják.


Nagyanyádnak annyiban igaza van, hogy azért illik felhívni, meglátogatni a szülőt. Csak sok idős többet szeretne, mint amire egy felnőtt, családos embernek kedve, ideje van. A szüleimet 2-3 hetente látjuk. Viszont az én "kedves" mamám meg azt szeretné, ha őt napont hívnánk és hetente látogatnánk. Ez nem megy. Nem is tudja elfogadni, havonta összeveszik velem. De már nem érdekel, egyszerűen kihangosítva leteszem valahova a telefont és közben végzem a teendőimet.

2023. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ilyet általában az mond, aki azért szült, hogy "legyen, aki rányitja az ajtót...".
2023. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is ez az egyik nagymama felfogása, h mivel ő szülte meg, élete végéig tartozik neki a gyerek. Akkor is, ha az unoka lázas, vagy szülői értekezlete van, ő minden körülmények között elsőbbséget élvez.


Pl. Kimegy busszal az isten háta mögé vmi faluba úgy, hogy senkinek se szól előre, de nincs kedve busszal visszajönni, menjünk érte, de azonnal.

2023. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez ilyen szülő betegség. Valamiért minden szülő a gyerekektől akarja elvárni azt, amit a saját szüleiktől nem kapták meg. Ráadásul a legtöbb ember azért szül gyereket, hogy "bebiztosítsa" magát idős korára, hogy majd törődjenek vele. Csak közben azt elfelejti, hogy először a gyerekkel kellene törődni, és akkor majd azt is kapja vissza. Valamint, hogy a gyerek egy különálló lény, nem pedig egy felbérelt valaki, akinek felnőttként kötelezően meg kell csinálnia dolgokat. Én, ha lenne gyerekem, akkor mindent megtennék azért, hogy a lehető legboldogabb gyerekkora legyen, és normális felnőtté váljon. Nyilván örülnék, ha idős koromban foglalkozna és törődne velem, de csak egészséges szinten, hadd élje a saját életét. De soha nem akarnék rátelepedni, főleg nem ahr, hogy engem ápoljon, fürdesse , pelenkázzon. Hiába a gyerekem, nem ettől fog engem kevésbé vagy jobban szeretni. És nem ettől lesz jobb ember.
2023. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de hát ez a tipikus, "azért szültem, hogy öregkoromra legyen aki gondoskodik rólam" mentalitás. Klasszik önző szülő.
2023. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig az én nagymamám még csak 57 éves. Apám 39 én, 19
2023. nov. 5. 13:21
 7/13 anonim válasza:
21%
#1 Szerintem a férjed nélkül is tudnál. A szülő, testvér, gyerek akik nem változnak, de másik férjed még lehet. Másik szülőd már nem. Bár igaz, felnőtt korban megváltozik a viszony,és kevésbé lesz közeli és bensőséges, de akkor a szülő-ről van szó, aki életet adott és felnevelt. Kati mamánál érthető hogy miért mondta azt amit mondott, de ezt inkább ő szeretné, hogy így legyen.
2023. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez nehéz. Egyrészt bármi történik a szülei a szülei maradnak, élete legfontosabb időszakában ott voltak, nagyjából miattuk az az ember aki(nyilván vannak más tényezők is),de egy idő után el kell engedni a gyereket. Nyilván mindig a gyerekük marad, de ő is egy önálló ember, családja lett, saját élete, ezt a szülőknek, nagyszülőknek figyelembe kell venniük.
2023. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

7

Szülőt, testvért és gyereket nem választ az ember, hanem kap. Akár rosszak, csalódások, akármilyen szörnyű emberek, őket kaptuk és el fogadjuk, vagy épp megszökünk.

A férjemmel mi választottuk egymást. És nem, nem lehet másik ugyanolyan, mint ő. Ennél tisztább helyzet nincs. Nem véletlenül választottam. A házastársi viszony csak azoknak selejtes, akik xarul választottak. És de igen. Ha a szüleim meghalnának, el kellene fogadnom és el is tudnám. Felneveltek igen, de felnőttem és saját életem, családom van, nincsen függőségem tőlük. Az élet rendje, hogy a gyerek eltemesse a szülőjét.

Ha most itt kapnék egy hívást, hogy a férjem meghalt, akkor kimennék az ólba és felakasztanám magam, vagy beülnék a kocsiba és neki hajtanék egy fának. Ezt az érzést az érzi csak, aki lelkitársat választott. Talán a gyerekeim tartanának vissza egyedül. De ki tudja...

2023. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Apa valószínű mamapicifia..

A szülők, testvérek persze család marad, de már tágabb körben. El kell fogadni, hogy második helyre szorul a mama.

Nehéz ügy ez.

2023. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!