Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám nem akar élni,...

A nagymamám nem akar élni, mindig azt mondja bárcsak meghalna már. Hogyan lehet őt kizökkenteni a depresszióból?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse fog. Nekem azok a tapasztalataim, hogy akik úgy érzik, hogy meg akarnak, azok általában azért is sokáig éltek. Aki élni akar, az viszonylag hamar hal meg.
2015. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb megoldás, ha minél többet találkozik azokkal akiket szeret (pl. unoka). Ha özvegy és nem rég hunyt el a férje eléggé érthető a helyzete...
2015. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Adjatok neki valamilyen feladatot. Nem vicc!!! Ha érzi, hogy még szükség van rá, lesz célja, akkor talán nem fog ilyesmin gondolkodni.

Kisgyerek nem fog születni mostanában a családban? A dédunoka még fel szokta pörgetni az időseket nagyon.

2015. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
beszélgess vele, kérdezd meg van-e szüksége valamire, hívd fel minden nap. Magányos. A barátom családja a nagyival nem foglalkozik. Mindig sír szegény az udvaron. Én annyira sajnálom őt. :'( Hangosan szokott imádkozni a férjéhez meg a másik gyerekéhez, hogy vigyék magukkal. Elképesztően szomorú. Nagyon sajnálom őt. Vannak furcsaságai meg minden, de csak idős. Kell vele foglalkozni
2015. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, a 3-hoz egy kiegészítés:


Remek dolgot írt le: Kérdd meg, hogy főzzön valamit, vagy tanítson meg főzni. Esetleg adj rossz zoknit, ruhát, hogy varja meg. Bármit.

2015. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azzal nincs probléma hogy gyakrabban látogassam mert egy utcában lakunk és monden nap ott vagyok nála szinte. 70 éves,a férje már nagyon régen meghalt, nagyon fitt nő,képes reggel 6kor nekiállni füvet nyírni. Egyetlen "hibája" az, hogy mindent túlgondol, valamikor napokig nem alszik mert jár valamin az agya, pánikbetegsége is van szerintem. Nagyon szeretem őt,és sajnálom,hogy így fogja fel az életét.
2015. aug. 25. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:

"valamikor napokig nem alszik mert jár valamin az agya"

ezt, hogy érted?

tehát gondolkodik valami recepten, vagy hogyan fesse ki a házat? vagy fél valamitől?

2015. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értem inkább hogy napokig aggódik valamin. Például ha jön hozzá a testvére vidékről akkor azon agyal hogy mit fog vele csinálni, vajon meddig marad, épségben ideér-e és ilyenek. Ha nincs is problémája, ő akkor is csinál magának.
2015. aug. 26. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:

azokra a dolgokra nem tudnál hagyatkozni amiket szeret csinálni? mármint ezek felé elterelni a figyelmét?


nekem a dédi mamám 90+-os, már üknagymama :)

apám mesélte, hogy régen elég rosszul volt, alig bírt menni, "megöregedett"...aztán odaköltöztünk mi, még kis gyerekek voltunk és ezzel felpezsdítettük és "megfiatalodott"...

igazából ha nem érzi, hogy fontos lenne a létezése akkor nincs kedve élni...

nagymamám rákos volt, 3 évig húzta miután kijelentette, hogy ő "a karácsonyt sem éli meg"...szerencsére még párat megélt, de a végén már elég rossz állapotban volt...


ha a mamád egészséges akkor még sok lehet neki hátra, csak az életre kell koncentrálnia...


22F

2015. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagymamám is ilyen volt,jó pár (kb 10) évvel a halála előtt kezdte el ezeket mondogatni.Mi igyekeztünk hasznossá tenni,hogy érezze,hogy szükségünk van rá,ő is fontos tagja a családnak.Kikértük a véleményét háztartási kérdésekben,főzésben,ha családi összejövetel volt,kértük,hogy süsse meg ezt vagy azt a sütit, "mert azt csak te tudod igazán jól elkészíteni,nagyi!".


Meg mindig volt egy családi esemény,amit mondogattunk neki,hogy hát azon mindenképp ott kell lennie,azt még meg kell élni!Mi lenne velünk ha kihagyná az XY ballagását,diplomaosztóját,esküvőjét stb.Mindig az aktuális következő életeseményt emlegettük neki,hogy "de hát fél év múlva ballag az XY,azt csak nem akarod kihagyni". Nem is akarta :) Ezekkel elvolt egy darabig,volt mit várni,mire készülni.

2015. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!