Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen izgalmas kutatással...

Davidtrukk kérdése:

Milyen izgalmas kutatással jár ez a családfa kutatás?!

Figyelt kérdés
Mit tudhatok meg az ősökről!?

jan. 31. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak száraz adatokat találsz, évszámokkal meg nevekkel, úgy nem lesz érdekes.

Ha esetleg találsz leveleket, fotókat, vagy olyan épületeket ami a családé volt és még áll, vagy meg tudod keresni, mi lett azóta belőle.

jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érdekesek voltak a nevek is és az évszámok. Érdekes volt megtudni az ősapám és ősanyám nevét pl. az 1600-as évekből, hogy meddig éltek, hány gyerekük született, stb.
jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
A világon semmilyennel.
jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Az első két válaszolóval értek egyet, persze a hármas vélekedése is érthető, az ő érdeklődése bizonyára más irányú.

Nekem megrázó élmény volt a sok szülés, a kisgyerekek ma már felfoghatatlan korai elvesztése, olyan halálokok olvasása, amik miatt ma elvétve kerülünk bajba.

Foglalkozások, a velük járó életmódbeli sajátosságok kirajzolódása is érdekes.

Találtam anyakönyvet, ahol a plébános minden év végén írt egy összefoglalót, tűzről, járványról, bőségről vagy kárról, Mária Terézia koronázásáról és hasonlókról, de volt, ahol a '48-49-es forradalmat gyalázatos ribilliónak nevezte az anyakönyv írója.

Engem az anyakönyvi keresgélés is beszippantott, ha még az egyéb irattári, peres, vagy ingatlanokkal kapcsolatos iratok kutatására is venném a fáradságot (és értenék hozzá), biztos szenvedélyemmé válna.

febr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Számomra is megrázó volt a sok csecsemő és kisgyermek halála a korabeli halotti anyakönyvi kivonatokban. Ikrek tömkelege, nekem úgy tűnik, a gyerekek fele még kicsi korban meghalt.
febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
😭😥😢☹️😟😞🙁😕😧😖😣
febr. 1. 13:23
 7/9 A kérdező kommentje:

Szegény kisbabák is pici gyerekek.

Hogy nem kaptak lehetőséget az életre!!!

febr. 1. 13:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ikrek általában koraszülöttek voltak, ahogy ma is kisebb súllyal, korábban érkeznek.

Egy koraszülöttnek meg nem sok esélye volt.

A halál oka ilyenkor az volt: idétlenség.

febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mindegy, melyik kisbaba miért halt meg, tény, hogy rengeteg maghalt közvetlenül a szülés után vagy nem sokkal később. És kicsi korban is.

Egyébként a nők 40 %-a is szülésben vagy szülés utáni szövődményben halt meg. Ezért van az a sok mostohás mese.

febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!