Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Baj ha nem akarok ennyi...

Baj ha nem akarok ennyi embert az esküvőmre?

Figyelt kérdés

Csak a szűk családomat szeretném. Szülő, nagyszülő, unokatestvéreim, keresztanyám/apám, illetve két közeli barátnőm a párjukkal.

Párom nagyon sok embert írt. Olyan családtagokat akikkel ezer éve nem beszélt, és soha nem volt jó viszony.

Illetve vagy 10-15 barátot, akiknek párjuk is van.

Háromnegyed barátját nem ismerem, és nagyon nem is kedvelem őket, mivel a kapcsolatunk elején ellenünk volt ebből 2-3 barát, minek kéri meg a kezem stb. Párom csak azt mondta, hogy ezeket viccből mondták. Nekem nem volt vicces.

De azt se szeretném páromnak rossz legyen, azt mondta az életének jelentős részét tették ki.



márc. 14. 13:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nektek kell megbeszélnetek, én ebben nem tudok segíteni.
márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
35%
Az anyagi része miatt aggódsz?
márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell megbeszélnetek egymással.

Nálunk szűkkörű volt, kb az, mint amit te leírsz. Az össz vendéglista 37 fő volt, 33-an jöttek el végül. Én örülök, hogy így csináltuk, mert számomra értelmetlen, hogy eljöjjenek olyan rokonok, akiket nem láttam az elmúlt 10 évben, vagy olyan "barátok", akik egyszer lehet, hogy az életem/a párom életének részei voltak, de ma már nem azok.

De például nálunk egyikünknek sem volt nagyon nagy családja és/vagy hatalmas baráti köre, így nem állt fenn nagy aránytalanság.

Hogy nektek mi a prioritás, azt nektek kell meghatározni.

márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell letisztázni.Nekünk abszolút szűk körű volt,szüleink testvéreink,nekem a nagymamám,neki nem éltek már a nagyszülei.Lakodalom nem volt,polgári után megebédeltünk otthon.Mindketten így akartuk,mert nem akartunk rá milliókat költeni.
márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Lattam en mar olyat, hogy az egyik "barat" ugy gratulalt a ferjnek, hogy "reszvetem". Na errol ennyit...

Amugy teljesen igazad van, tenyleg nem vicces a beszolasuk, hogy minek keri meg a kezedet, ellenben nagyon primitiv.

márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
#2-es, igen. Albérletben lakunk, lakásra gyűjtögetünk. Gyerekeket is tervezzük lassan, amint megvan a lakás. Ezért nem szeretnék annyit költeni. Illetve ismeretlen arcokat se nagyon akarok a saját esküvőmön.
márc. 14. 14:21
 7/36 anonim ***** válasza:
72%

Jo esetben egyszer van az embernek eskuvoje, szoval nem artana, ha valamilyen formaban mindkettotok elkepzelese megvalosulna. Lehetne esetleg kompromisszumot kotni.

Vagy lehet eskuvot tartani a hazvasarlas utan is, de meg a gyerek elott peldaul.

Mi igy csinaltuk egyebkent, mert nyilvan a haz fontosabb volt. De az anyagi reszerol annyit, hogy nem kellett mindent egyszerre kifizetni, es az eskuvo utan konkretan meg tobb penz is visszajott, mint amennyibe az egesz kerult. Bar mi kulon kiemeltuk egyebkent, hogy penzt nem kell adni, nem elvaras, aztan meg is igy alakult.

márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%
Ezt egymással kell megbeszélni. Neki is ugyanannyi joga van vendégeket hívni, mint neked. Attól, hogy számodra ismeretlen arcok, neki még a hozzátartozói.
márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%
Ha ki tudjátok fizetni és szeretné, akkor hívja meg, ugyanolyan résztvevője ennek, mint te. Ha lemondással jár ennyi vendég, akkor keressétek meg, hol tudtok igazítani rajta. Mi a fontos és mit adtok fel a plusz létszámért.
márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%

"...illetve ismeretlen arcokat se nagyon akarok a saját esküvőmön."

Azért azt ne felejtsd el, Kérdező, hogy ez nem a TE esküvőd hanem a TI esküvőtők, és lehet, hogy neked idegenek meg ismeretlenek, de a párodnak meg fontos emberek az életéből.

Mindenképp kettőtöknek kell ezt megbeszélni és kompromisszumos megoldást keresni.

márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!