Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Baj ha nem akarok ennyi...

Baj ha nem akarok ennyi embert az esküvőmre?

Figyelt kérdés

Csak a szűk családomat szeretném. Szülő, nagyszülő, unokatestvéreim, keresztanyám/apám, illetve két közeli barátnőm a párjukkal.

Párom nagyon sok embert írt. Olyan családtagokat akikkel ezer éve nem beszélt, és soha nem volt jó viszony.

Illetve vagy 10-15 barátot, akiknek párjuk is van.

Háromnegyed barátját nem ismerem, és nagyon nem is kedvelem őket, mivel a kapcsolatunk elején ellenünk volt ebből 2-3 barát, minek kéri meg a kezem stb. Párom csak azt mondta, hogy ezeket viccből mondták. Nekem nem volt vicces.

De azt se szeretném páromnak rossz legyen, azt mondta az életének jelentős részét tették ki.



márc. 14. 13:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
39%
Persze,és csinálsz egy hatalmas balhét a saját lakodalmadon.Akkor aztán mindenkinek jó lesz.Az összes többi vendégnek is.Akkor az egész rokonság csámcsoghat az egész hátralévő életedben ezen.Tőlem később kapták volna meg a beosztást,meg a fogysztasukról a számlát.
márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
38%

#21

A fszt se érdekli, hogy min csámcsognak a rokonok. Akinek nincsen ott helye annak nincs. Ha balhé kell a kibszásukhoz, akkor az lesz. A tutyi-mutyi férjecske meg növesszen végre tököt, ne csak szex előtt. Ennyi. Nem úgy kell élni, hogy ki mit gondol. Abba bele lehet őrülni.

márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%
Nem is erről beszéltem.Viszont én egy ilyen balhés esküvőről elmegyek haza.(mármint,ha meghívott vendég vagyok.)Tehát a komplett meghívott rokonság,és a saját kedvemért b@szom el hülyék miatt.Én simán végigbuliztam volna,majd kifizettettem volna velük a cehhet,és elküldtem volna melegebb éghajlatra őket.
márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
32%
A rendőrök elviszik őket, aztán problem solved.Legalább tudni fogják, ha hívatlanul belépnek valahová, annak ez lesz a következménye. Akinek meg nem tetszik, le léphet.
márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, de miért kell meghívni negyedági rokont? akit jó esetben kétévente egyszer látok?


Kérdező, nálunk ezért lesz majd kéttanús, és utána egy kertiparti.

Sokkal egyszerűbb, és legalább nem kell egyéven keresztül a hisztit hallgatni "de ha ő jön én miért nem".

márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk mondjuk rokonságban VOLT rendőrség, mert a menyasszony öccse konkrétan agresszívra itta magát.


Mindenki mondta neki, ne hívja meg, mert alkoholista, anyuka hisztizett így a tesót meghívták.


Konkrétan a rendőrök vitték el. Na, én ezért nem akarok balhés tagot látni az esküvőmön - többek között a barátom apját SEM (mert ő is piás).

márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
54%

Osszátok el a költségeket, a saját vendégeibe ő adjon többet.

Azt meg bocs, de nincs jogod megszabni kit hívhat meg ő is a SAJÁT esküvőjére. Merthogy ez ugyanannyira a sajátja, mint amennyire neked. A többségükről nem is tudsz semmit, de már előre fikázod őket, szép hozzáállás. Még azt érteném, ha azt a 2-3, állítólag szörnyen bunkó barátot nem akarnád látni, de te mindenkit ki akarsz tiltani kb, aki úgy nagyszülőnél távolabbi rokon. Csak nem tudom, mire fel. Neked hogy esne, ha párod kijelentené (természetesen ismeretlenül vagy alig ismerve), hogy nem kíváncsi a két csitri barátnődre, pláne a párjukra meg az unokatesóidra sem, elvégre ez nem közeli rokonság?


Nálunk nekem eleve nagyobb a nem túl távoli családom, kb 10 fővel és szeretnék jó pár (kb 7-8) baráti viszonyban levő kollégát is elhívni. Párom ezzel szemben csak a szüleit és a keresztszüleit meg az unokaöccsét és egy barátját, ez összesen 6 fő. Mégse háborog, hogy ő nem kíváncsi az 5 éves unokatesóimra meg a kolléganőimre, mert ez az Ő esküvője.

márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, nem esett le neked eddig, hogy a palid nálad jóval extrovertáltabb és/vagy jobban meg akar felelni a családjának, mint te? Hol voltál te eddig, meg hány évig, ha ennyire nem ismered a vőlegényedet?

Amit esetleg lehet tenni, hogy a listából a szűkebb kört meghívja, pl nem hívja meg a harmadkuzint, csak a szüleit meg a tesóit, azt is barátnő/ feleség meg gyerek nélkül. Meg mondjuk 2-3 olyan embert, aki ténylegesen a barátja, nem a haverja. De ha minden áron a saját elképzeléseit erőlteti, még most fújjátok le a búsba, mert ha be is kapcsol a vészcsengő, de az is házasság+ 1-2 gyerek után, akkor cumi van, mert már sérülnek olyanok is, akik nem kérték, hogy éljenek. Rokonságban volt ilyen, csak a vőlegény ment le szabályosan kutyába a menyasszonya elképzeléseinek, amiből nem engedett... Szerinted 2 év alatt nem lett a férjike nem lett olyan ősz, mint más 50 évesen sem?

márc. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
86%

17-es: remélem, azóta már csak ex-férjed az a nyámnyila.... Ha nem, magadra vess, hogy neked egy ilyen férfiak szégyene kell, aki már a feleségéért is bsxik kiállni, mert attól jobban összecsokizza magát, mint csóringer málhás szamár egy 100 kilós ember alatt. Az ilyen nem férfi, max spermadonor, ha van tőle gyerek.

Emberek, amíg ilyenekkel házasodunk, tényleg ne lepődjünk meg, hogy minden létező szarban dobogós a magyar...

márc. 16. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mindkettőtöknek engednie kell. Egyeztetek meg valahol közepúton.

Másfelől az anyagiakat is beszéljétek át. Nagyon drága egy esküvő és egyáltalán nem biztos hogy visszajön az ára. Csináljátok egy költségvetést, fotós, fodrász torta, vacsora stb, meglátjátok hogy egyáltalán mi fér bele.

márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!