Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Baj ha nem akarok ennyi...

Baj ha nem akarok ennyi embert az esküvőmre?

Figyelt kérdés

Csak a szűk családomat szeretném. Szülő, nagyszülő, unokatestvéreim, keresztanyám/apám, illetve két közeli barátnőm a párjukkal.

Párom nagyon sok embert írt. Olyan családtagokat akikkel ezer éve nem beszélt, és soha nem volt jó viszony.

Illetve vagy 10-15 barátot, akiknek párjuk is van.

Háromnegyed barátját nem ismerem, és nagyon nem is kedvelem őket, mivel a kapcsolatunk elején ellenünk volt ebből 2-3 barát, minek kéri meg a kezem stb. Párom csak azt mondta, hogy ezeket viccből mondták. Nekem nem volt vicces.

De azt se szeretném páromnak rossz legyen, azt mondta az életének jelentős részét tették ki.



márc. 14. 13:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%
8: nem hozzatartozokrol van szo, hanem kobunko baratokrol a multbol. ;-) Ezeket en sem akarnam latni. Se a sajat eskuvomon, se mashol. ;-)
márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Nem ő fizeti, KÖZÖSEN fizetjük. :)

Igen, nem akarok több ismeretlen arcot látni, mint amennyi saját rokonomat hívtam.

márc. 14. 15:04
 13/36 anonim ***** válasza:
69%
Fordítva ülsz a lovon. Nem a TE esküvőd, hanem a TIÉTEK. Neki azok az emberek fontosak, ezért hívja meg őket.Arról ő hol tehet, hogy neked kicsi a családod, nem tartod a többieket fontosnak és nem sok barátod van? Nem a te akatodnak kell érvényesülni, hanem el kell fogadnod, hogy ha neki fontos, akkor ott lesznek, akkor is, ha kétszer annyi vendége lesz, mint neked. Akkor is, ha közösből fizetitek. Gondolom, ő a költségekkel ugyanúgy tisztában van, és azzal is, hogy lakásra gyűjtötök, és ennek ellenére el akarja őket hívni. Ő talán beleszól abba, hogy rád a közösből sokkal többet kell költeni majd az esküvőn? Tuti többe lesz a ruhád, cipőd, sminked, hajad, mint az övé...ennyi erővel ő meg szabja meg, hogy csak annyit költhess magadra, mint ő magára,mert a lakásba kell a pénz?
márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
82%

Sok kompromisszumot kell kötni esküvő szervezéskor, lakás/ház vásárlásakor, gyerekvállaláskor.


Meg kell valahogy középen egyeznetek.


Például te 15 főt hívsz, ő 50 főt szeretne a saját oldaláról, az összesen 65 fő. Kompromisszum az összesen 40-50 fő.


Megértem, hogy nem akarsz nagy esküvőt, ismeretlen embereket.

Nekünk szűk körű esküvőnk volt, én 4 rokont hívtam meg az esküvőnkre, férjem pedig 13 főt. De nem zavart, hogy ő háromszor annyi embert hívott, egyszerűen elfogadtam, hogy neki nagyobb a szűk családja, fontos volt, hogy ott legyenek.


A meghívót általában személyesen szokták átadni, így az jó alkalommal lesz, hogy találkozz a barátaival, rokonaival. Kicsit légy nyitottabb, a párod számára nyilván fontos a családja, barátai.


Ha nem szeretnél nagy esküvőt a költségek miatt, azt is beszéljétek meg már most, tűzzetek ki eg limitet, írjatok költségtervet.

Ne lepődj meg, nagyon drágák sajnos az esküvői költségek.

márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően nem baj, ha kisebb esküvőt szeretnél, de a vőlegényeddel kell egyezségre jutnotok. A baráti körben most épp olyat terveznek, ahol csak a szűk család lesz az esküvőn, de utána tartanak egy bulit a barátokkal. Fontos lenne végiggondolnotok, milyen jellegű esküvőt szeretnétek és egy előzetes költségbecslést végezni. Nem mindegy, hogy olyan az esemény, ahol a fél család süt-főz előtte, az egyik unokatesó fényképez, a másik díszít, a harmadik a zenével foglalkozik, a nagybácsi a vőfély, mindenki hoz sütit... vagy profikat bíztok meg ezzel. Az utóbbi változatnál elég húzósak a költségek, tisztábban láttok, ha tudjátok, hogy még egy ember mondjuk 15 ezer Ft. Nálunk a költségek durván fele az étel-ital volt, de a többségtől pénzt kaptunk nászajándékba, így a nagy része visszajött.

13: "Tuti többe lesz a ruhád, cipőd, sminked, hajad, mint az övé..." Ez nem olyan biztos, nálunk a férjemmel kb. egálban volt. Igaz, azért, mert amikor látszott, hogy viszonylag olcsón sikerül ezeket megoldanom, akkor anyóssal szövetkezve elzavartuk rendes öltönyt, cipőt stb. venni. Többet hordta azóta az "esküvői ruháját", mint én :).

márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
33%
Alapból nem mennék ilyen sokbarátos nyomorékhoz. Az olyan is.
márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
95%

Nincs baj azzal, hogy te nem akarod őket meghívni, azzal se, hogy a párod meg igen. Csak tudni kellene kommunikálnotok egymással és kompromisszumokat kötni.


Nálunk is volt gond ebből, mert a mi esküvőnkre eljöttek olyanok is, akik nem voltak meghívva, és egy szóval nem mondták, hogy amúgy jönni fognak. Pl. anyósom párjának az első házasságából a három, számunkra tök vadidegen gyereke. Borult a komplett ülésrend, borult az italszámításunk (felnőtt "gyerekek" úgy berúgtak mindhárman, hogy csak miattuk +50 volt az alkoholfogyasztás...) és a párom az istennek se állt a sarkára, hogy figyelj, Ernő, a lányaidat nem hívtuk meg, nem tudjuk őket vendégül látni... Nekem ez a lagzi részt teljesen elrontotta.

márc. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
43%

#17

Nagyon mulya párod van. Hozzá se mentem volna, de min., hogy a 3 luvnyát személyesen tessékeltem volna ki azonnal az apjukkal együtt, ha kekeckedik. Anyós meg mehet utánuk, ha nem tetszik neki. Pofátlan embereknek nincsen helye az esküvőn, ha fejre állnak akkor sem. Nem is értem, hogy mi a fszért viselted el, pluszba még fizettél is miattuk. Jó nagy csicska vagy, az biztos.

márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
48%

18# egyrészt nyald fel az M7est, te vagy a csicska 😂


Másrészt én hiába mondtam, hogy menjenek, mert nincsenek meghívva, le se voltam sz_rva. Anyósom is mellettem állt, ő nem akarta azt se hogy hívatlanul jöjjenek. A férjem viszont csitította a hangulatot, hogy ne legyen balhé, valóban takonyként viselkedett, ebben igazad van.

márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
25%
A csicska nem én vagyok, aki eltűrte, hogy a párja ennyire semmibe vegye. És bizony a rendőröket is rájuk szabadítom, ha tetszik, ha nem a hívatlan embereknek. A férj meg szintén bekaphatja, ha nem ért egyet a döntésemmel. Ha már jogtalanul oda pofátlankodtak, akkor viseljék el a következményeket is. Biztos, hogy nem tűröm meg őket 1 percig sem. Ha balhé kell nekik, akkor megkapják. Akkor ki is az akit csicskaként kezeltek a saját lagzijában? 🤔🚬Nem engem, bocs.
márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!