Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származik a Farkas...

Honnan származik a Farkas vezetéknév?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Elismerem tévedtem, a dualizmus korában adományoztak nemesi rangokat zsidajoknak de ezeket a nemesi szervezetek nem ismerik el (én az egész dualizmust nem ismerem el pl. a polgári házasság, zsidó emancipáció, prostitúció törvényesítése, protestáns és zsidóuralom(zsidók voltak a mágnások a politikusok és egyetemi/főiskolai tanárok meg protestánsok...szép kis tandem) miatt)
2010. nov. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ebben az esetben bocsánat a korrekcióért. teljesen korrekt volt a felsorolás...
2010. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elismered, vagy sem, attól még ez volt! Végülis a nemesi címek korábbról is csak arról szóltak, hogy valaki jó időben volt jó helyen, vagy tévedek? Nekem a családfámban van olyan személy, akik a török elől menekültek Horvátországból, ott nemesek voltak, itt meg úgy adóztak, mint akárki. Minden változik... manapság meg aztán tényleg nem számít, hogy ki volt nemes, vagy kiket milyen szervezet ismer el... Én pl tiltakozhatok az ellen, hogy a zsidók azon része, akik olyan német családnevet viselnek, amit már évszázadok óta viseltek keresztények, evangélikusok stb, azok ne hordják, mondjanak le róla, mert én nem ismerem el..:D nonszensz igaz? igaz!
2010. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kittina0720 válasza:
Engem is felcsigázott ez a téma, mert nekem ez a vezetéknevem. És tudom, hogy sokan emiatt romának gondolhatnak, hát zsidónak szerintem kevésbé, de lehet, mert mivel mindenki tudja róluk, hogy hajlamosak báránybőrbe bújt farkasok lenni...Az én családom kárpátaljáról származik, tehát ős magyaroknak számítunk,az én vérvonalam tiszta, mert senki sem keveredett ukránokkal, vagy zsidókkal, vagy romákkal, mivel ezt a nevet állítólag NEMESEK viselték a régi időkbe. (Szinte ) biztos vagyok benne, hogy a vérvonalunk tiszta ugyanis amikor mi arra adtuk a fejünket, hogy ide költözünk és ott hagyunk csapot papot, 2000-ben. Nekünk ahhoz, hogy bebizonyítsuk, hogy igaz magyarok vagyunk, visszakellet vezetni a családfánkat és, kiderült, hogy a dédapám VITÉZ volt a háború alatt...Ez azt a lehetőséget jelentette számunkra, hogy felvehetjük ezt a címet, mert ez örökölhető, a dédapám előtti tisztelgés miatt, viszont mivel mi nem szerettünk volna kérkedni ezzel, ezért nem vettük fel, mivel nem akarunk az aláírandó okmányoknál ennyit vesződni... Nos mi emiatt rengeteg bántást megspórolhattunk volna ha felvesszük ezt a plusz vezetéknevet, tehát Vitéz Farkas..ezek lettünk volna, de mivel én nő vagyok hát...nem állna jól nekem, azért mert pl. a sárga színt se szeretem...:)2005-ben kaptuk meg a magyar állampolgárságot... tippeljetek pontos hónapot ha tudtok...én se tudok már azt viszont tudom, hogy a határon túli magyarokról volt népszavazás...és hogy hogy nem csak utána vehettük fel a magyar állampolgárságot, holott annak születtünk!!! Tehát 5 éves hercehurcába került nekünk és plusz 2000000Ft kp-ba, hogy magyarok vagyunk és fogadjon Magyarország minket, mivel mi nem ukránok vagyunk. Köszönjük szocik üljetek le egyes, meg is kapták amit érdemeltek...Most viszont mi történik??Három hónap alatt megkaphatja Bárki az állampolgárságot...azok az ukránok is akiknek alig csörgedezik magyar vér az ereikben, illetve nem beszélnek tökéletesen magyarul....Kérdem én! Nem vérlázító ez amit művel magyar a magyar ellen + a többi vérszívó nacionalista patkány aki menekül a süllyedő hajóról ide???!!!Vissza térve a névre... :D :D Engem az a része érdekel, hogy tulajdonságokban, jellemvonásokban, vagy habitusban van e közünk hozzájuk .Nos ha saját magamat nézem csak vagy a családomat... nagyon szívós mindenki nálunk soha nem hagyjuk senkinek hogy eltaposson illetve ha játszanak a türelmünkkel ami egyébként birkatürelem mindegyikünknél mivel hithű keresztények is vagyunk.Nos ha csak a magamat nézem, én milyen vagyok, kicsit ösztönlény, mert könnyen barátkozom, viszont ha valaki hátba szúr, akkor tuti kikészítem...szavakkal és méghozzá a saját szavaival. Továbbá,öntörvényű vagyok a saját igazság érzetem miatt és emiatt nem tud eltéríteni senki a céljaim elérésétől!Védjük a családunkat az utolsó csepp vérünkig bármi történjen is velünk,plusz valószínüleg az is hozzá tesz a dologhoz, hogy más a mentalításunk és a vírtusunk, az itteni Magyarokhoz képest, mindegyikünkben ott a tehetség a vezetői vénával kapcsolatban,tehát én pl. képes vagyok bárhol falkavezérré válni ha meghallgatnak és megíznak bennem és hagyják, hogy vezessem őket ezt csak azok tudják aki reálisan látja a dolgokat és mindenkit egyformán ítélnek meg, azután ha megismertek valakit.Nos hogy ezek a dolgok miatt vagyok e én farkas vagy sem... azt döntsétek el ti, viszont ne játszatok a türelmemmel, mert HARAPOK!!! :D
2016. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!