Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan változzak meg, mert ha...

Hogyan változzak meg, mert ha így haladok, teljesen ki fogom anyumékat csinálni!?

Figyelt kérdés

Nos, én egy 16 éves lány vagyok, boldog családban élek. A problémám 2 dologgal kapcsolatos. Mi elég jól élünk, szóval meg van mindenünk amire szükségünk van, ha valami kell akkor megvesszük, de nem szórjuk a pénzt hat kézzel. Viszont én sajnos olyan vagyok .. Ha valamit nagyon szeretnék ( ami persze nem olcsó- pl egy jó ideig harcoltam a többszázezer forintos iPhone-ért) , akkor képes vagyok addig nyúzni a szüleimet, amíg meg nem veszik. Nekem pl normális, hogy elköltünk százezreket ruhákra, majd utána megveszik nekem a szüleim az iPhonet, vagy egy új mp4-et .. Van, amikor egy dolog, amit akarok már van itthon, csak nekem nem megfelelő a teljesítménye ezért újat akarok. Hogyismondjam .. A szüleim sem nézik jó szemmel, hogy nekem normális dobálozni a százezrekkel, de nemtudom hogy álljak le, és hogyan fogjam ezt fel másképpen. Egyszerűen megszoktam, hogy van pénz, és ami kell azt megkapom, normális lett számomra, míg a nagy többség havi 70000-80000 ezerből próbálnak megélni. Amit apum keres, abból folyamatosan félre rakunk, hogyha bármi baj lenne, akkor legyen tartalékpénz. Szóval ez lenne az egyik bajom, szeretném ezt másképp felfogni, hogy ne boruljak ki, ha vmi méregdrága cuccot nem kapok meg ( tudom el vagyok kényeztetve, de abban nőttem fel, hogy van pénz és igenis megkapom ami kell ). Anyumékat is eléggé ki tudom akasztani azzal, hogy nem tudok mértéket tartani, azt mondják apumnak akár meg is szűnhet a munkahelye, vagy bármi baja lehet, akkor mi lesz velünk ? Éppen ezért kell sporólnunk.Ez az egyik bajom.


A másik, hogy nagyon trehány vagyok. Bármit előveszek, soha nem rakom el, kupit hagyok a szobámban. Anyum minden házimunkát megcsinál itthon, nekem SEMMIT nem kell ithhon csinálnom azonkívűl, hogy elpakolok magam után, de komolyan nemtudom miért, egyszerűen nem bírok. Elfelejtem, de amikor már elmondta anyum 1000szer, újra megcsinálom, és kezdi azt hinné, hogy dirrekt csinálom, azt mondja nem hiszi el, hogy ennyiszer elmondja, és nem bírok elpakolni. Meg akarok változni. Úgy szokott lenni, hogy egy ideig betartom, elpakolok magam után ( kb 1 hétig .. ), majd előlröl jön minden. És tényleg ésszerűnek tűnik, hogyha valamit elővettem, rakjam el. De mindig ott hagyom, és nem tudom miért. Ha anyum megkér valamire, elfelejtem nem csinálom meg. Pedig kitűnő-jeles tanuló vagyok/voltam világéletemben. 10-es vagyok, és 4-esnél nincs rosszabb jegyem, jól tanulok, szóval nem vagyok egy hülyegyerek, mégsem tudok egy ilyen apróságot betartani.


Valaki segítsen légyszíves, mert nem akarom a szüleimet tovább fárasztani ilyen dolgokkal. Előre is köszi


2010. nov. 14. 00:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Keress diákmunkát és kérd meg a szüleidet, hogy a te szobádat ne takarítsák és ne mossák a ruháidat. Előbb-utóbb beleszoksz.
2010. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Hát azért ez nem így megy .. Diákmunka ?? Suli van. Másrészt én a trehányságomon akarok változtatni, nem pedig szobát takarítani, anyumnak úgysem felelne meg az én takarításom..
2010. nov. 14. 00:13
 3/52 anonim ***** válasza:
85%

Ja, az a baj, hogy el vagy kényeztetve. De ebben a szüleid is hibásak. Miért hagyják, hogy százerzreket szórj el a semmibe(leírni is durva)? Lehet, hogy nem találsz más elfoglaltságot magadnak? Vagy ezzel próbálod kompenzálni, hogy nincsen normális elfoglaltságod?

Amúgy Romániában laktok?

2010. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ezt így nem lehet megmondani, hogy mit tegyél, hogy ne legyél trehány. Csak úgy lehetsz, ha odafigyelsz. Felkelsz, beágyazol. Eszel, berakod a tányért a mosogatóba. Előveszel a zsepit, kifújod az orrod, nem rakod le, beledobod a szemetesbe. Megjössz suliból, leveszed a kabátodat, felakasztod egy fogasra. Fürdesz, nem hagyod a ruhákat a fürdőszobában szanaszét, berakod a szennyesbe vagy beviszed a szobádba. Sok apróság, amire oda kell figyelni.
2010. nov. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Vagy, amik cuccok nem kellenek, add el őket. Az is bevétel.


Jó, hogy felismerted a problémát, és ezen változtatni akarsz. Javaslom, nézz neten, tévében olyan műsorokat, amiben rumlis, elhanyagolt lakásokat raknak rendbe, takarítanak ki. Le fog esni az állad, mekkora a változás azzal, hogy rendet raktak. Érdekes műsorok egyébként.


Használsz v.mit, és emlékezteted magad, hogy el kell raknod vissza, ahol a helye van. Ha unatkozol, vagy nincs mit csinálnod, akkor is nekimehetsz a rendrakásnak, pakolásnak. Szépen kiválogatod a mosnivaló cuccokat, berakod a gépbe, öblítő, programgomb. Mialatt mos a gép, felporszívózol, vagy elmosogatsz (vagy berakod a mosogatógépbe a holmikat), kivasalsz v.mit, amit ki kell vasalni. Hidd el, el tudja magát az ember foglalni háztartási dolgokkal is.

2010. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: nekem is mindig mondják, hogy nem jól porszívózok. Hülyeség. A porszívózásnak nincs rossz formája, mert a gép szívja fel a koszt, neked csak tologatni kell a fejet a padlón, meg a sarkokba, ami csővel csatlakozik a géphez. Ennyi.

Ilyenkor mondd azt, hogy hagyja, hogy te porszívózz fel, és ne nyúljon bele, mert nem marad kosz.

2010. nov. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

00:15-nek!

Miből gyanítod, hogy Romániában lakik?

2010. nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
23%
Az én főnököm Romániából jött, kőgazdag és ugyanilyenek a gyerekei. Igaz, a szüleiket se zavarja, hogy minden sz.rt megvesznek, mert ők is ugyanezt csinálják. Az iszapkárosultaknak meg adott 20 ezer ft-ot, mert "nincs több".
2010. nov. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
"Másrészt én a trehányságomon akarok változtatni, nem pedig szobát takarítani". Hát pedig kisszívem, a trehányság elhagyásának első lépése, hogy takarítod a szobácskádat.
2010. nov. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
52%
2 pofon kéne neked nem értem mért nem tetek eddig helyre a szüleid, de ne félj mert az élet majd jó alaposan kioktat.
2010. nov. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!