Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek a nyugdíjas anyámma...

Mit tegyek a nyugdíjas anyámmal? Az én feladatom ez?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, édesanyám egyedül van, 61 éves. Nem mehettem anyagi okoból más városba tanulni, úgyhogy itthon tartott magánál, itt járok egyetemre.

Állandóan itthon van, nem megy sehova,házimunkát cisnálja csak, más dolga nincs, tv-t néz, sokat sír.

Nyugdíjasklubba nem akar menni, nincsenek barátai, férfit nem akar, csak én vagyok neki. Nekem beleszól mindenembe, elvárja hogy "szórakoztassam"

De hogy?? ..nincs időm, energiám...

Mit csináljak vele? Nem hajlandó barátkozni...

:(:(:(:(:(:(:(:(:(


2011. jan. 31. 23:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Szörnyű, hogy teherként éled meg :( gondolom ő is érezte párszor, hogy erejét meghaladóan kell téged nevelnie, mégsem tette szóvá és mégsem akarta bedobni a törülközőt, mondván, hogy neki is egy élete van. :(

Másként fogod látni, ha meghalt. Akkor azt fogod mondani, hogy bár ott lenne még veled, és bár teher lenne neked és szórakoztatnod kéne :( ez az, amit nem tudnak az emberek felfogni. Akkor kell megélni és kiélvezni, hogy még melletted van, amikor még él.

Pláne, hogy nem kell ingáznod sem miatta. nem arról van szó, hogy ő lakik valahol, te meg máshol és minden este munka/tanulás után el kell menned hozzá, és késő este esel csak haza. Mi lesz, ha beteg lesz és ápolnod kell? Azt hogy fogod megélni?

Próbálj olyan közös programokat szervezni, ahol ismerkedhet, vagy felszedhet egy új hobbit. De menj vele az első x alkalommal, mert ha nem fog ott ismerni senkit, nem akar majd elmenni. Ezt nem tudod megúszni, akármennyire is tehernek érzed.

2011. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetne számítógép elé ültetni és megtanítani facebookozni? Anyukám 65 éves és szinte alig van ideje bármire a gép mellett, a facebookon, iwiwen, farmeraman új ismerősöket is talált. :)
2011. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

nagyon sok klub van, ahol hétvégente vagy akármikor öszzeülnek vagy közházba vmi rotyogtatós tánccsoport ilyesmi. Vagy elbeszélgetni vele.

megszoksz vagy megszöksz...

2011. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy tenyleg depresszios vagy valami mas pszichikai problemaja van, amivel orvoshoz vagy pszichologushoz, netan pszichiaterhez kellene fordulnia? Lehet hogy jol esne neki is ha lenne valaki ismeretlen akivel megbeszelhetne a gondjait, amivel teged nem akar terhelni. Ha vallasos, akkor paphoz is elmehet beszelgetni, az meg raadasul ingyen is van.

Talan meg vannak ingyenes hivoszamok is, ahol beszelgethet valakivel a problemairol. Mindenesetre talan nem ugy tunik, mintha direkt keresztbe akar neked tenni, hanem tenyleg valami lelki baja van. Ebben azonban szerintem kulso segitseghez kellene fordulnotok, ezt nem neked kell egyedul megoldani.

2011. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!