Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másnál is van úgy, hogyha...

Másnál is van úgy, hogyha otthon vannak a szülei, akkor nincs nekik egy józan pillanatuk se?

Figyelt kérdés
Dolgozni még józanul járnak, meg eltartanak, úgyhogy azt hiszem, semmi beleszólásom nincs abba, hogy mit csinálnak, de nagyon utálom, ha egy légtérben kell velük lennem. 18/l
2011. febr. 20. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet, hogy olyan stresszes a munkájuk, gondok nyomasztják őket, hogy az alkoholba menekülnek? Az oldja fel az idegeiket? Mondjuk nem megoldás, de lehet nem jókedvükben teszik.
2011. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Változtatni úgy sem tudsz rajtuk, neked kell lépned! El kell költöznöd, ha nem bírod elviselni őket.
2011. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nálam nem így van.Anyám például soha nem iszik alkoholt,mert utálja..A nevelőapám sem szokott inni,mert fontosabb neki,hogy egészséges legyen..Nem is dohányoznak,viszont minden hétvégén annyira hülyülnek,hogy anyám sokszor röhögőgörcsöt kap..Állandóan vigyorognak...lököttek nagyon...de bírom őket,jókat lehet velük hülyülni.

18/F

2011. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A józant hogy érted? Alkoholisták?

Én is utáltam az apámat. Mocskos alkoholista volt, pofája nagy volt mindig, nem dolgozott, egész nap ugatás ment bármilyen kis dolog miatt. Néha verte anyámat. 20 évesen tudtam megszabadulni tőle.

Sok mindent nem tudsz tenni.

2011. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Változtatni nem tudsz rajtuk, ha ők nem akarják. A legjobb, amit magaddal tehetsz, hogy lelépsz, amilyen gyorsan csak tudsz - persze nem olyan direkt módon, hogy haragszik legyen belőle: valami távoli egyetemen tanulj tovább, ahonnan ritkán kell hazajárnod. Én így menekültem meg apámtól. Az első alkalommal, mikor hazamentem, semmi nem változott, így ultimátumot kapott: vagy kibírja józanul azt a pár napot két hónapban, vagy többé nem lát. Egy biztos: soha többé nem akarok vele lakni.
2011. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Az én szüleim nem isznak, de ép elméjű ember olyanokat sem mond, amilyeneket ők sokszor a fejünkhöz vágnak... bárcsak innának, talán kicsit kilábalnának a depressziójukból és a megkeseredettségükből, csak egy pillanatra is akár. :(

Egyébként a nagybátyám nemrég halt meg az alkohol miatt, pedig még élhetett volna sokáig, ha nem iszik annyit. És nem nekik lesz rossz, ha idő előtt meghalnak, hanem neked... ezt tudhatnák. :S Talán egyszer egy józan pillanatukban elbeszélgethetnél velük. Persze csak ha nem agresszív természetűek.

2011. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Olyan szomorú, ha látom, hogy pl. mások otthon együtt vacsoráznak vagy beszélgetnek JÓZANUL, nekem meg mindig a szobámban kell gubbaszkodnom. Beszélni nem lehet velük, mert csak azt hajtogatják, hogy ennyi jár nekik a munka után. Akkor ennyi erővel mindenki lehetne alkoholista... Még szerencse, hogy annyira nem agresszívak (legalábbis az agresszió nem ellenem irányul). Sírni tudnék, ha meghallom, hogy valakit vernek az alkoholista szülei.
2011. febr. 20. 17:32
 8/11 sztív2000 ***** válasza:
17%
Nem vicc. Próbálj meg te is inni. Hogy észrevegyék magukat. Erre ők még töbet fognak vedelni, végól te is alkás leszel és már nem fogsz szomorkodni, hogy isznak.
2011. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell veluk lenned. Keress magadnak munkat, legy onallo es valtoztass az eleteden. A dontes a te kezedben van.
2011. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Az utolsó hozászoló, még viccnek is rossz, nem tudom hogy írhattad ezt komolyan!
2011. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!