Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 8éves gyereket egyedül lehet...

8éves gyereket egyedül lehet már hagyni otthon? 6 órára?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 14:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
76%
én nem hagynám! még ha otthon is hagynám, a szomszédot megkérném hogy mindig figyeljen rá. de ez egy igen extrém eset lenne.
2009. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
82%
Én semiképp nem tenném, akármilyen okos vagy megbizható a gyerek.
2009. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így nem lehet megmondani, mert ilyen korban már nagyon eltérhet a fejlődésük. Meg hát a neveléstől is függ. Ha a gyerek megbízható, felelősségteljes és komoly akkor esetleg egyedül lehet hagyni. Bár én inkább kisebb időtartamokkal próbálkoznék először. Aztán ha az megy, akkor akár 6 órára is elmennék.
2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
78%
En nem birnam otthonhagyni, foleg ilyen hosszu idore!
2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem igen, bár azért biztos gyerek függő. Ha nem megoldható, hogy vigyázzon rá valaki, akkor legalább nézzenek rá. Engem ha muszáj volt kisebbnek is otthon hagytak, mesét néztem vagy ilyesmi. Nyolc éves már ken magának egy kenyeret is, játszik, tv-t néz, leckét csinál mit tudom én, nem hiszem, hogy baj lenne belőle.

(Én rendszeresen tele shopot játszottam, ami abból állt, hogy az üvegasztalra cukrot-citrom levet borítottam, és bemutattam a nézőknek, hogy a víznél mennyivel hatékonyabb az ablaktisztító. Valószínű annyira mégsem volt hatékony, mert anyukám folyton csodálkozott mikor hazaért, hogy mitől ragad az asztal.)

2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ha megbízható. Magyarázd el, mire ügyeljen, hová fordulhat segítségért váratlan esemény esetén, kinek nyithat ajtót.(jelszó)

Beszéld meg a szomszéddal, hogy egyedül van, ha bármi váratlan baj van, átszaladhasson.

Hozz neki egy kis meglepit, ha ügyes lesz!

Én ilyen idősen szoktam egyedül lenni, kaptam feladatot, kiskacsa etetés, mosogatás.

A gyerekeim is szoktak, nézték a videót, vagy játszottak.

Én ilyen idős korom

2009. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
42%
Nem szabad!!
2009. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, félne-e.
2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%
Csak a gyerektől függ. Némelyik gyerek már hatévesen vigyáz a kisebb testvéreire, és felnőtteket megszégyenítően önálló, némelyik még 11-12 évesen is szülői felügyeletre szorul. Mindig az adott gyereket kell nézni. Ha többen vannak, akkor viszont nem hagynám őket egyedül.
2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%

Van egy ilyen kis szlovák kiadású gyerekkönyv: Mit kell tenni?

Nagyon hasznos megbeszélni amiket leír, a vihartól az áramszünetig.

Egy nyolcéves nyugodtan egyedül maradhat fél napra, ha nincsennek extrém ötletei.

Legbiztosabb, ha tőle kérdezed meg, hogy szerinte hagyhatod-e egyedül. Ő tudni fogja. Ha azt mondja, igen, akkor el is lesz. Főleg, ha fel tud hívni, akkor meg nyugodtan szerintem. Egy nyolcéves már nem kisbaba azért.

2009. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!