Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatnám meg, hogy ki...

Honnan tudhatnám meg, hogy ki volt ő?

Figyelt kérdés

Kérdezgettem még régebben a családtagjaimat az őseinkről, hogy kik voltak, hogy hívták őket, stb. Az egyik dédszülőm apja egy nős férfi volt, így ez a dédszülőm úgymond törvénytelen gyermek volt. Azt szeretném kideríteni, hogy a vér szerinti apjának - azaz az én ükapámnak - mi lehetett a neve. Apukámtól kérdeztem, hogy hívták, de nem emlékezett a nevére. Nagymamám sem emlékszik, hogy hívták, pedig ő találkozott is vele még gyerekkorában. A dédimtől sajnos nem kérdezhetem már meg, nagyon kicsi voltam még, amikor meghalt.

Honnan tudnám kideríteni, hogy ki volt ez az ember, mármint hogy mi volt a neve?


2011. márc. 11. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Levéltár?
2011. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyi leváltárból sok infót meg tudsz tudni, esetleg abból a levéltárból, ahonnan a rokonod származik.
2011. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresztlevél másolatát is kikérheted
2011. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Az a helyzet, hogy attól tartok, nem lesz benne a neve anyakönyvi kivonatban, vagy ilyesmiben, mert ugye a dédszülőm nem törvényes kapcsolatból született. Nem tudom, hogy akkoriban mit írtak be ilyen esetben. Vagy ettől még előfordulhatott, hogy beírták?
2011. márc. 12. 09:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, még a keresztlevéllel is meg vagyok lőve, mert az illető más vallású volt, ott meg nem tudom, hogy volt-e bármi ehhez hasonló.
2011. márc. 12. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!