Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Titkoljam a saját boldogságom...

Titkoljam a saját boldogságom anyám miatt?

Figyelt kérdés

Anya elég fiatalon szült engem,huszonkevés évesen már elvált volt,aztán belement egy olyan házasságba ami már nem működik pár éve (15 éve házasok),boldogtalan,nagy a korkülönbség is köztük,mindent neki kell csinálnia,a férje max horgászik,se dolgozni,se háztartásba segiteni ha már anya 16-20 órában csinálja a vállalkozását.

Én dolgozom tinikoromtól,18 évesen elköltöztem,meló mellett csinálom most már a másoddiplomámat,és 4 éve megtaláltam életem párját is,akinél jobbat kivánni se lehet (művelt,humoros,magától végez házimunkát,meglep igy évek után is,messziről látni hogy még mindig szerelmes ő is).Plussz végre valahára találtam olyan céget aki hajlandó ugy alkalmazni hogy enged suliba is,és nem minimálbérért(eddig minimálért melóztam).

Párom ennek örömére foglalt is egy étteremben asztalt,még a szülei is felhivtak,h velem örüljenek.(észak-magyarországon ennél többet nem lehet kivánni).

Erre hivom anyámat,aki ahelyett h gratulálna,elkezdi sorolni h neki mi nem jó,megint mit nem csinált meg a férje amit kért,meg hogy bezzeg nekem nem olyan férjem van aki egy fűszálat se tesz keresztbe,megnézné mit csinálnék ha olyan lenne mint az ő férje.stb stb...


Utána még átmentünk nagyimákhoz,véletlen egyszerre anyával,párom kinyitotta nekem a kocsiajtót,puszilgatott,meg még innivalót is hozott,mamám meg is jegyezte hogy de jó hogy a kisunokájának ilyen párja van.

Erre anyám csak a száját huzgálta,meg h megy haza a semmirekellő férjéhez.


Hát de könyörgöm,én tehetek arról hogy nem képes elválni? Fiatal még,nem is csúnya,anyagilag is jól jönne ki egy válásból,nem értem miért nem válik el,pedig mondtam már neki többször h megyek vele,segitek.


Igy meg szenved (bár ez már mazoizmus),és elrontja az én kedvem is,lassan már nem is akarok előtte boldognak látszani,pedig most tényleg az vagyok(lennék?)

N


2011. ápr. 18. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, ha ilyen. Ő megkeseredett, nem tud már örülni semminek és rád meg irigy.

A saját életeddel kell foglalkoznod, legyél boldog, ameddig csak tudsz!

2011. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd csak ki előtte is a boldogságod (ne direkt provokáljátok, de természetesek legyetek), hátha pont ettől jön rá, hogy egy férfi másképp is bánhat egy nővel, nem csak úgy, ahogy vele az ő férje, és hátha lép. Gratulálok a kapcsolatodhoz (remélem, mi is ilyenek leszünk 4 év után :) ) - legyetek mindig boldogok! :)
2011. ápr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt mind így ahogy van mond el neki.

Mond el neki hogy átérzed az ö szomorúságát, de gondoljon bele neked milyen jó és örüljön veled.


én azt mondom hogy a sorsba vagy bele kell törödni vagy tenni ellene.

vagy is vagy megszokod és türsz vagy megszöksz.

2011. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nincs direkt provokálva,amikor a telefonban elkezdett panaszkopdni,akkor onnantól nem is mondtam végig h akkor mi is van velem,végighallgattam a panaszáradatát.


De nagyiméknak én vagyok a kedvenc (elsőszülött unoka,ők is neveltek sokáig),ők annál jobban semminek nem örülnek mint hogy én boldog vagyok,előttük nem akarom titkolni anya miatt.(ők is mondogatják neki h tegye már ki)

2011. ápr. 18. 08:05
 5/17 A kérdező kommentje:
Rengetegszer mondtam már neki,h én nem tudok helyette cselekedni,látom h rossz,amig velük laktam már akkor is rossz volt az egész,meg hogy van megoldás.És hogy ne keverje már ebbe az én külön életemet,erre csak annyit mondd mindig,h "neked könnyű"
2011. ápr. 18. 08:07
 6/17 Kései Sirató ***** válasza:
Támogasd abban továbbra is, h elváljon és adjál neki ötleteket, h mit csináljon. Írtad, h nagy köztük a korkülönbség, lehet, h csak az anyagiak miatt van még mindig együtt a pasival? Bátorítsd, h beszéljen egy ügyvéddel.
2011. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

irtam,h csak anya dolgozik,a férje nem.

A férje akkor dolgozik ha kötelezik közmunkára,oda elzavarja anya,de enny,ül otthon a tv előtt vagy horgászik.

Anyának vállalkozása van,ami jól megy,nem függ senkitől anyagilag(sőt,még spórolna is pénzt,mert rengetegbe kerül fenntartani a férje kocsiját meg etetni meg venni neki a sok hülyeséget)

Anya 40 múlt nemrég,a férje 55,de kinéz 65nek is

2011. ápr. 18. 08:50
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem anyukád az a típusú szülő, aki a gyerekével akarja/tudja csak a saját boldogságának a látszatát fenntartani.

Amit csinált, az meg a bűntudatkeltés mintapéldája. Ő mártírkodik és reménykedik (ha nem is tudatosan), hogy te majd sajnálod, magasztalod, hogy kibírja a férje mellett, stb.

Na ezt NE tedd!

Fogadd el, hogy ő felnőtt ember, ő felelős a saját döntéseiért. A befuccsolt házasságért és azért is, hogy nem akar válni. Tudom, hogy nem egyszerű, de próbáld meg figyelmen kívül hagyni a negatív megjegyzéseit.

A nagyszüleidre koncentrálj, ők csinálják úgy, ahogy egy szülőnek kellene!

2011. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz hogy mindenki (nagyszüleim,párom szüli nagyszülei) örül nekünk,hogy végre minden oké (anyagilag,melóhelyileg szenvedtünk eleget,meg albérletekkel is,sulival is), ő meg nem...a saját anyám
2011. ápr. 18. 09:25
 10/17 izsofmate ***** válasza:
Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa! olyan emberen nem lehet segíteni, aki nem hagyja! sok ilyen emberrel találkozom én is, meg kell próbálni felnyitni a szemét és több választási lehetőséget adni neki. De fontos, hogy ez ne menjen a Te boldogságod rovására. Az embernek először a saját portáján kell rendet rakni. a barátoddal legyetek boldogok, az anyádat meg oszd ki rendesen, akkor fogja tudni, hogy mi a helyes és mi a helytelen! :-D
2011. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!