Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért ilyen velem az "apósom"?

Miért ilyen velem az "apósom"?

Figyelt kérdés

Az elején úgy szeretett, mint a lányát. De tényleg. Lovaink vannak, de még náluk(ennek hosszú története van, de ha gondoljátok elmesélem majd) élünk. Én minden nap ellátom a lovakat, ugyanis imádtam mindig is a lovakat, mindenki tehetségesnek lát és értek is hozzájuk. 1,5 éve vannak lovaink, azóta "szereti" őket(mellesleg fél tőlük). Semmit nem ért hozzá és, mint egy óvódás állandóan belém köt, hogy nem jól csinálom stb. Van egy ló aki az enyém és csak lovagolva van és lesz. Ő kitalálta, hogy az én lovamat be kell fogni a lovaskocsiba, mert milyen rossz gebe az aki nem megy kocsiba. De én nem engedem és nem érdekel, hogy mit mond. Nagyon sokat dolgoztam azzal a lóval, hogy olyan legyen amilyen. Az összes szabadidőm benne van, ugyan úgy ahogy az összes pénzem is. Nem tudom neki megmagyarázni, párom sem.(3 ló van abból 1 az enyém, 2 a páromé, az egyik lovagolható, kocsizható a másik még csikó) A párom lovát, (amelyik megy kocsiban) egy ló "helyett" vette, mert elpusztult a régi lova, aki állítólag az "apósé"(papíron a páromé, és ő is tartotta el), ezért azt hangoztatja, hogy a mostani ló is az övé.(mondjuk, nem tudom mit szólna, ha a párom közölné, hogy akkor tartsd el, mert neki is elege van már, de nagyon...) De bemenni is fél melléjük. Soha senkit nem bántottak, és mindegyik egy "rohadt dög". A csikó meg csődör, most kitalálta, hogy adjuk el, mert ő nem várja meg, amíg felrúg valakit. De ezt csak azért teszi, mert tudja, hogy nekem fáj, mert nekem a lovak körül forog az életem.


De ez csak a kisebbik gond. Mindenbe bele köt amit én csinálok/teszek. Még egy pl.

Imádok sütni főzni. Minden nap csinálok valamit. Mi a párommal inkább az édeset szeretjük, "anyósom" a sósat is édeset is, "apósom" csak a sósat. Egyik nap csináltam muffint, "apósom" közölte, hogy ő ebből nem eszik, ez undorító... Csináltam krumplipogácsát(azt nagyon szereti.) beleharapott és megint megszólta.. Az "anyósom" meg mondta, hogy "Jajj fejezd már be, ez sokkal finomabb, mint amit én szoktam csinálni!!" "Anyósom" Imád, és én is Őt, de nem értem miért ilyen az "apósom". Segítsetek, Kérlek!! Párom miatt nem akarok rosszban lenni vele, így tűröm, de nem tudom meddig bírom még ezt így...


2011. máj. 4. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem szerelmes beléd, és "húzogatja a hajadat", mint az oviban a szerelmes fiúk a lányoknak?
2011. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

????


Normális Válaszokat várok!!:)

2011. máj. 4. 08:48
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le egyszerre anyósoddal,és a pároddal,és finoman,de határozottan mond el nekik ugyanezeket,és próbáljatok magyarázatot,és megoldástis keresni az öreg viselkedésére. Csak ez az egy megoldás létezik,mert állandó stresszben képtelenség élni,és ahogy a szavaidból kiveszem egyenlőre még nincs módotok rá hogy elköltözzetek.
2011. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát végül is lenne, odaírtam a zárójelbe még az elején, hogy elmesélem ha gondoljátok.:)) Leírjam?
2011. máj. 4. 08:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem szimpla az ügy. Apósod egy rigolyás, magának való ember, aki mindenben azt hiszi, hogy ő a legokosabb a világon, ráadásul az örök elégedetlen.

Nem tudom, mit lehetne tenni. Mondanám, hogy üljetek le, és beszéljétek meg, de az az igazság, hogy tudom, hogy nem számítana, csak sértődés lenne belőle, és az apósod ugyanúgy viselkedne továbbra is.

Szerintem a legjobb az lenne, ha próbálnátok valahogy viccesen a tudtára adni, hogy nem ért a lovakhoz, és szakadjon le erről a témáról.

Pl.: vezettek egy lovat a karámba, mire apósod: "ennek a lónak olyan fura a járása, sántít! Orvos kell!"

Erre te/a párod/esetleg mindketten: "jaj, apuka/Béla (bácsi), úgy látom, ma felcsapott állatorvosnak! Majd konzultáljon az XY-nal!"

Vagy valami ilyesmi.

2011. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon jó volt:D:D

Kipróbálom:D:D

Tegnap este beszéltem a párommal, arra gondoltunk, hogy ha végre nem kell a földekkel foglalkoznia, akkor elkezdjük felújítani az "házunkat":) Na ha már itt tartok elmesélem: Mert a szüleitől 8 házra él a nagymama:) Ő a páromnak szánja a házát, csak kitenni sem akarjuk, jó egészségi állapotban van, de a párom attól fél, ha lerobbanna, nekem kéne gondozni, és azt ő szeretné. Pedig imádom a nagymamáját is és ő is, nekem nem jelentene problémát, bármit megtennék most már, de ezt nem sokáig bírom idegekkel:(

2011. máj. 4. 09:05
 7/17 anonim ***** válasza:

08:52-es vagyok. A 08:56-os válaszolónak igaza van abban,hogy ennek az embernek soha semmi nem lesz jó,és mindig neki van igaza,még akkor is,ha nincs,és övé kell hogy legyen az utolsó szó. Nálunk ugyanez volt,csak az én apám csinálta ezt,és csinálja is még a család többi tagjával,akik még "otthon" laknak. Nekem sajnos miatta kellett elköltöznöm,mert nem bírtam az állandó terrort,ráadásul miatta romlott a kapcsolatom is a párommal,és igen erős depresszióm is lett,de ez már egy másik történet. :)

Na szóval azt gondoltam,hogy nem tudtok elköltözni,de mégis?

2011. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én voltam a viccel elütős. Nyugi. :) Próbáld meg humorosan nézni a dolgokat, az sokat segít.
2011. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Na már most, Te mindenképpen az "Ö házukba" laksz, és fogsz is, hiszen a nagyi lakása is az Övék lenne.Hidd el, itt van a bajok gyökere.Én nem várnék, nem is vártam soha más házára, teremtenék otthont magunknak!
2011. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azért várunk a házra, mert a nagymama megírta a "végrendeletét" és a miénk lesz a ház. De ha veszünk saját házat, és a mama háza is a nyakunkba szakad, hogy tartunk fent 2 házat(meg lehetne oldani ne értsétek félre, mert pénz van, de inkább 2 baba és egy ház, mint 2 ház baba nélkül)? Meg a párom is szeretne oda költözni, legalább is én látom rajta, és nekem is tetszik az a ház, így őszintén. Igaz, hogy tudnék rajta mit változtatni.:))


(Ja és azért írtam a zárójeles részbe, hogy 2 ház baba nélkül, mert egy házon mindig kell valamit csinálni, nemhogy kettőn..)

2011. máj. 4. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!