Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Féltékeny vagyok az anyukámra....

Féltékeny vagyok az anyukámra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az "apám" egy alkoholista, ezért mamámhoz költöztünk lassan 13 éve, és anyum nevel engem és a tesomat. Mindig dolgozik hogy eltartson minket, és a legjobbat adja nekünk. Elég jol élünk, divatos ruhákban járunk a tesommal meg minden. Soha nem voltunk még nyaralni, anyum fürdőbe sem járt ki velünk soha(nem azért mert nem volt pénz, hanem nem akart) 3 v 4 éve van egy barátja, és minden évben mentek vmerre nyaralni ilyen 7-8 napra. Nagyon rosszul esik, hogy vele megy, velünk viszont soha nem jött sehova. Mindig azzal hiteget minket, hogy majd jövöre, majd jövöre megyünk. 2 éve az volt mondva, hogy jövöre megyünk mindannyian,tesom, tesom barátja, én, anya, anya barátja, és annak a családja, de ebből csak annyi lett hogy anya ment, a barátja, és annak a családja, mi NEM.(és ez volt a legrosszabb, hogy a barátja családja is ment) Most ép nyaralnak megint a balatonnal, csütörtökön jönnek haza. Tudom hogy szégyen, és nagyon bánt a dolog, de irigy vagyok rá, hogy ő megy, minket pedig nem visz. De ezenkivül mindent megad nekünk, mehetek bulizni, tényleg mindent.. tudom nem ez a legnagyobb gond egy családban hogy nem mennek nyaralni, de nekem nagyon rosszul esik hogy ő megy, mi pedig nem =( nagyon szeretem az anyumat, és tisztelem amiért egymaga nevel minket, de akkor is rosszul esik, és féltékeny vagyok rá. Mit csináljak hogy ne legyek?
2011. jún. 28. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem szeretek kis infó után ítélkezni, de mondjuk megvan a véleményem az olyan anyukáról, aki felszabadultan nyaralgat a pasijával meg annak gyerekeivel, miközben az övéi (akik ugyanolyan jogon ott lehetnének!) otthon tespednek.
2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Semmit.

Ha majd annyi idős leszel,m int ő, más szemmel fogod látni a dolgokat, és akkor talán megérted őt.

Ennyi pihenés neki is jár, és lehet, hogy nem is ő fizeti a részét, hanem a barátja. (Maga erejéből/pénzéből lehet, hogy nem is menne.)

2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
meg kérdezted tőle hogy ti miért nem mehettek?
2011. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont azt akartam írni, hogy az anyagiakat lehet, hogy a barátja állja. Ha te és a tesód lemondanátok a divatos ruhákról, talán több maradna nyaralásra. Félre ne érts, nem ellened írom ezeket. Beszéltél múr vele erről?
2011. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mert nincsen rá pénz.. a szállást a barátja fizeti. Én nem azért tettem fel a kérdést hogy bántsam, mint leirtam , szeretem és tisztelem anyát, csak hogy normális h ha irigy vagyok ez miatt rá?
2011. jún. 28. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen jellegű kérdésekre azt szoktam mondani, hogy milyen szemét, hálátlan a kérdező, amiért féltékeny az anyjára...


Általában! Most viszont egy olyan érzés fogalmazódott meg bennem, (sajnos nagyon kevés és csak egyoldalú infóból), hogy igazat adok neked és valóban érthetetlen, hogy miért nem vihetett magával benneteket.


Pénz? Ha nincs pénzem, akkor én sem megyek.

Pihenés? Pihenni otthon is lehet, még talán jobban is, mert nem kell azon törnöm az agyam, hogy a "gyerekek" mennyire szedik szét a lakást, mire hazaérek.


Nem tudom, én nem érezném jól magam, ha tudnám, hogy a gyerekeim már évek óta álmodoznak arról, amit én évről évre megismételek.


De hangsúlyozom! Jó lenne tudni az ő álláspontját is.


Lehet hogy nem is lett olyan jó az a bizonyítvány?

Esetleg mégsem lett elmosogatva az igéret ellenére?

Nagyon sok az ismeretlen tényező!

2011. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán anyukád barátját is meg kellene kérdezni. Lehet, hogy ő ragaszkodik hozzá, hogy akkor is menjen.
2011. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Zsebpénzt nem kaptok?ha félre raknátok, akkor lehet mehetnétek ti is...Próbáld meg beszélni anyuddal, tényleg nem jó, hogy erre ő nem akar megoldást találni.!
2011. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Beszéltük tesommal, hogy megérdemli anya a nyaralást, hiszen mindig dolgozik, neki is kijár a boldogság, mégis rosszul esik, és ez a baj, hogy nem tudom ez ellen mit tegyek? Általábna mindig én mosogatok, az nem lehet probléma:) A jegyekért soha nem szokott büntetni minket, meg semmi ilyesmi (ilyen idősen neki sem volt vmi jo:S:)) Csak azt szégyenlem hogy ezt irigylem tőle...:(

Köszönöm a gyors válaszokat:)

2011. jún. 28. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigy vagy rá. Egyszerűen nektek nyaralásból nem jutott ki - ahogy írtad - soha, és teljesen érthető, hogy rosszul esik, hogy nem mehetsz el a saját anyukáddal. A tudatodban pedig ott van, hogy éppen egy másik ember gyerekeivel érzi jól magát, ahelyett hogy veletek együtt lenne. Talán még az is megnyugtatóbb lenne nektek, ha egyáltalán nem ment volna velük nyaralni. És ez érthető. Nálatok jobban senki sem kötődik anyukátokhoz, és megértem, hogy fáj amit csinálnak.


A barátjának lehetne annyi esze, ha már van pénz, akkor vigyen titeket is. Az én páromnak is van egy 11 éves kislánya, én soha nem mondanám neki hogy ne jöjjön a strandra, mert kettesben akarunk lenni. A párom se mondja tesómnak (még tiznéves), hogy ne jöjjön, inkább hívja.


A Balatonnál van olcsóbb megoldás is, pl. Velencei-tó. Az úgynevezett "luxuscuccokról" el kéne beszélgetnetek otthon, hogy inkább azt a pénzt fordítsátok a nyaralásra. (Én ezek után csak a tesómmal és anyával mennék, a barátját tuti nem hívnám!)


A párom sem gazdag, olcsó ruhákat veszünk, de mégis jól öltözünk. Nem vásárolunk ékszert, telefont stb., amit megspórolunk, abból tudunk strandra menni.


Szóval fel a fejjel, és beszélgess el anyuddal, de úgy, hogy hallgasson végig! És azt is mondd meg neki, hogy ne ígérjen semmit, csak akkor mondja hogy mentek ha tényleg el tud már vinni titeket!


Kitartás! :)

2011. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!