Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy nő a saját nevét adja a kislányának?

Figyelt kérdés

Mindig furcsálltam ha egy szülő a saját nevét adta a gyerekének, de férfiaknál még úgymond elfogadtam, mert az olyan hagyomány-féle néhány családban. De nőknél sosem értettem. Hogy ennyire nincs fantáziájuk? De most kezdek eljutni arra a pontra hogy 22 évesen annyira megtetszett a saját nevem hogy egyre inkább hajlok afelé hogy lehet hogy azt kapja a lányom (ha lesz).

De nem furcsa ez? Vagy csak én csinálok belőle feleslegesen "ügyet"?


2009. okt. 25. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a férfiaknál is fura.

Nevezd úgy, ahogy akarod, tiéd lesz, ha majd lesz.

Vagy max a második keresztneve legyen az, ami neked. :)

2009. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem Te fújod fel a dolgot. A kisfiam az én nevemet viseli (több lehetőség közül a nejem döntött így) s ha majd lesz lányom, nem bánnám ha úgy hívnák mint a feleségemet.
2009. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem nem tetszik a saját nevem, nem is adnám.De nem vagyunk egyformák.Ha úgy érzed , tetszik és jól passzol a vezetéknévhez, akkor miért ne? /egyébként régen volt "divat", főleg vidéken, hogy ált. a legnagyobb lány az anyja nevét viselte, vagy első vagy második névként. ezért volt annyi névegyezés/

2009. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nőknél is hagyomány volt régebben. Pl. nagymamán Klára, a nagynéném is az lett. Anyai nagymamám Jolán, anyukámnak is azt adták. (Bár utálja!) Szerencsére ő már jól döntött, szép nevet kaptam.

Ha lesz kislányom, biztosan nem fogja az én nevemet kapni, de semmi extravagánsat és egyedit nem akarok adni neki. Még nem tudom mi lesz az, de ha útban lesz, gondolkodom rajta. :)

2009. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, lehet csak azért fújom fel, mert pl nálunk anyai ágon volt szokás hogy mindenki Margit. Anyukám, nagymamám, dédim, üköm, szépem, mindenki Margit (volt)! És én is kis híján az lettem de anya megmondta mamának, hogy ő annyira utálja a saját nevét hogy engem nem fog ezzel büntetni. Úgyhogy így örülök hogy viszont hogy nem lett anyám neve az enyém is :)
2009. okt. 25. 11:43
 6/31 anonim ***** válasza:
40%

Mi a túrónak második keresztnevet adni szegény gyereknek? Adj neki EGY normális nevet és nem kell aztán mégegy hülyenevet adni neki, hogy kimagyarázd majd magad neki ha felnő, hogy csak azért van két neve hogy tudjon majd közülük választani ha felnő. Na akkor meg majd választhat egy idióta és egy tökkelütött név közül.

Vagy azért ad sok magyar két keresztnevet mert a schizofrénia vonásai kezdi náluk felütni a fejét? Akkor manapság a legpraktikusabb keresztnév az Annabella. Nem tudod nem-e fogja akarni majd átoperáltatni később a nemét (mert ugye ma ez divat) és akkor majd használja azt a részét amely ül rá: vagy ANNA vagy BÉLA.

2009. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, nekem fura. Kiskoromban voltak olyan barátnőim, akik az anyjuk nevét viselték, és mindig furcsáltam, hogy kidöglött a kreativitás vagy ennyire szeretjük magunkat?

Pszichológiailag is le lehet vezetni. Olyan ez, mint az ikreknél az öltözködés. Ha mindig ugyanolyan a ruhájuk, nehezen alakul ki a saját identitásuk.

De szerintem igen, sok hűhó semmiért, a te babád (ha lesz), úgy nevezed el, ahogy akarod.

(Én egyébként irigy paraszt vagyok, nem adom a nevem senkinek!)

22/L

2009. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
hát én biztos nem fogom a saját nevemet adni a gyerekemnek. A fiamnak sem az apjáét. Pedig tetszik mkettőnk neve, deannyi sok szép név van, nem hiszem, hogy nem tudsz mást választani!
2009. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
11:45-ös egy szóval sem mondtam hogy két keresztnevet akarok adni a gyereknek. Nekem is kettő van és semmi értelmét nem látom, csak a nyűg van vele, mert az egyik okmányomban benne van, a másikban nincs, sokszor azért nem fogadnak el tőlem akármilyen papírt mert vagy leírtam a teljes nevem és ők a második keresztnevem nem ismerik, vagy pont azért mert ismerik és nem írtam oda (pl egyetemen vannak ilyen fincsi félreértések) indexembe benne van de a neptunon már nem úgy van és még sorolhatnám.... felesleges.
2009. okt. 25. 11:55
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyik lányom sem kapta az én neveemt. A nagyik kérése az volt, hogy kimondható nevük legyen, mi pedig olyat szerettünk volna, ami passzol a vezetéknévhez, és nem aakartunk viccet csinálni a nevükből. Szerintem sikerült, mindkét lánynak jó hangzású, nem túl ritka, de nem túl gyakori nevet választottunk.
2009. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!