Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Tegnap is a barátommal voltam és a megbeszél idő után 1órával értem haza (nem szándékosan) és először fordult ez meg h késtem. 1hét szobafogságot kaptam... Állandóan csak a szüleimmel kell h legyek, azt sem engedik meg h néha találkozzak a barátommal. Már nem bírom velük tovább 15/L
2011. júl. 27. 10:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
Ne vedd ezt úgy mintha én egy perverz pedofil lennék , de te még (gondolom szép) fiatal (gondolom szűz) lány vagy és a szüleid félnek hogy bajod esik, ezért egy kisebb késésért is megbüntetnek. Én ugyebár fiú vagyok de van lány testvéres és ez ugyan úgy volt, kezdődött.
2011. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Eleve inkább örülnöd kéne, hogy hagyják, hogy 15 éves kislány létedre a pasoddal enyelegj...

Plusz: nekem is mindig percre pontosan haza kellett érnem, még 18 évesen is! Ha csak 2 percet késtem már volt valami büntetés. Te meg 1 kerek órát késtél... Valljuk be, hogy ez eléggé sok, én is megbüntettelek volna.


Állandóan csak a szüleimmel kell h legyek, azt sem engedik meg h néha találkozzak a barátommal.


Talán mert még csak 15 éves vagy... Mégis mit akarsz?

2011. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de h eshetne bajom mikor a barátommal voltam/vagyok? Nem tudom h mitől félnek, talán h szexelünk (mivel ez megfordult anyukám fejében), de hiába mondom h nem csinálunk semmi rosszat.
2011. júl. 27. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Most ezen mit csodálkozol?

Nálunk ha nem vagyok itthon pontosan /kések 1-2percet/ már akkor is bünti van.

Ha ugy alakul akkor is felkell hívni hogy később érek haza, független attól hpgy ugy terveztem e vagy se és akkor azt mondják hogy jo akkor nem... Máskor probáld meg te is

2011. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Teljesen igazuk volt. Legközelebb nem késel.
2011. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Erre szokták azt mondani, hogy ha majd neked is gyereked lesz, akkor majd megérted. Most próbáld meg elfogadni, hogy ez van. 15 évesen még nem vagy felnőtt. Tiniként nagyon sok hülyeséget képes elkövetni az ember gyereke és ezt a felnőttek már tudják. Annak, hogy elvárnak tőled dolgokat oka van, és hogy büntetnek, ha nem teljesíted jogos. Ez van. Tanuld meg, hogy a béke kedvéért ne lépd túl a határokat... ahogy nősz majd úgy fogsz kapni egyre több szabadságot. Csak a szabadságnak ára van, meg kell tanulni bánni vele és fel kell nőni hozzá. Az első lépés, hogy hazaérsz időben.

1 óra amúgy rengeteg idő és bármi történhet veled, veletek, ha együtt vagytok. Nem csak a szex.

2011. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is igazuk volt. Én mikor 15 éves voltam, egy dolog hogy pasim se lehetett :D (nem is ezen járt az agyam) másik ha 5 percet késtem, már 2 napig nem mehetettem ki + egy hétig minden nap én mosogattam :) De örülök, hogy engem olyan szigorban neveltek a szüleim,mert mostanra nem vagyok olyan mint legtöbb korombeli :)

18/L

2011. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát cicám, lehet, hogy a barátoddal vagy, de ő se mindenható, egy 6fős, pillangóskéses banda ellen nem tudna megvédeni... Meg lehet, hogy elindultál tőle időben, aztán hazafelé valami rosszarcú bevágott egy bokorba, megerőszakolt és elvágta a torkod.

Eszedbe jutott, hogy felhívd őket a flancos mobilodon, amit bizonyára ők vettek neked meg fizetnek? Gondolom nem. És ha ezt még így sem tudod belátni, megérdemled a büntit, talán a fejedbe vásed. Biztos nem azzal van bajuk, hogy egy órával később jössz, hanem, hogy nem tudják biztosra hol vagy és miért késel. Az nekik az aggódás miatt két év mínusz az életükből kb.

És ugyan alapvetően már otthon se élek, de ha a szüleimnél vagyok és elmegyek valahova, megmondom hova, mikor jövök, ha nem akkor érek haza mégse, felhívom őket előre és szólok, hogy semmi bajom csak ez meg az van. Szerintem ez így normális.

2011. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ezzel most már nem nagyon tudsz mit csinálni sajnos :/

Letöltöd a szobafogságodat és bár nálunk eddig lekopogom "koppkopp" soha nem volt ilyen,néhány barátnőmnél bevált hogy kértek dolgokat és cserébe elvégezték a házimunka egy részét,és így minden rendben volt.Szerintem ha vége a büntidnek akkor Te is próbálkozz meg ezzel,mondd el Nekik szépen,türelmesen hogy mit szeretnél,hogy mi a bajod,és mondd el hogy cserébe elvégzed ezt meg azt,és hogy ha késel meg ilyesmi akkor felhívod őket legközelebb és sajnálod a történteket.Ez legtöbbször bejön.

Sok sikert! :)

2011. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A szüleid azt szeretnék, hogy felnőve megtanuld a pontosságot /többek közt/. Ez az élet minden területén elvárt: az iskolában, a munkahelyen stb...

Egy óra késés sok, még ha "véletlenül" is...

Hidd el, 20 év múlva meg fogod köszönni nekik, hogy annak idején a késésért megbüntettek.

2011. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!