Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom jogi úton örökre...

Hogyan tudom jogi úton örökre megszakítani a kapcsolatomat a vér szerinti családommal?

Figyelt kérdés

Meg akarom szakítani a kapcsolatot azzal a családdal, amibe beleszülettem és felnőttem. Nem egyeztethető össze a személyes értékrendemmel az életmódjuk, azt meg, amiben felnőttem, nem részletezném - agresszió, gyűlölet, házasságtörés, fizikai erőszak. Biztos vannak olyanok, akik szemet hunynak az ilyesminek, és életük hátralevő részében fogcsikorgatva összejárnak az ilyen rokonaikkal - na az nem én vagyok. Saját életem van, férjem, és nem tartok igényt az elődeimre se az azóta is folytatott életmódjukra.


Kihez, milyen jogászhoz forduljak, hogy jogilag is elválasszam magam tőlük? Nem akarok örökölni és utánam sem fognak örökölni semmit. Valamint, meg akarom hagyni, hogy ha érdeklődnek irántam pld. hatóságnál - ne adhassák ki az adataimat, semmilyen esetben. Biztos vagyok benne, hogy jogom van hozzá, és meg szeretném találni a módját. Le akarom zárni a múltat, hivatalosan is. Köszi előre!


2011. aug. 2. 15:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nem létezik, nincs hozzá jogod. Sőt, ha a családod felnevelt -márpedig felnevelt, ha itt vagy, a módja édesmindegy- még rokontartást is kérhetnek tőled.
2011. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Argloss ***** válasza:
81%
Ha elmúltál 18 akkor onnantól kezdve a rendőrség nem adhatja ki a szüleidnek sem a tartózkodási helyedet. A végrendeletedben meg meg tudod határozni, hogy ki örökölhet tőled...
2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, név változtatás esetleg? Mást nem nagyon tudok, sosem hallottam még ilyet senkitől, hogy a családját "jogi úton" is megtagadta volna...
2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartás? Az meg mi a fene?
2011. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Mikor és kitől kaphatok rokontartást? (Rokonok eltartása)


Az jogosult tartásra – rokonaival szemben – aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa nincs, illetve nem érdemtelen. Tartásra rászorult az, aki magát eltartani nem tudja, megélhetéséről gondoskodni akár idős kora, akár munkaképtelensége miatt, illetve egyéb jövedelme hiányában nem tud. Amennyiben részlegesen el tudja ugyan magát tartani, de jövedelme teljes mértékű tartást nem biztosít, megállapítható a tartás kiegészítésére való rászorultság.


A tartásra jogosultat rokonai közül elsősorban leszármazói kötelesek eltartani. Amennyiben a tartásra jogosulnak tartásra kötelezhető leszármazói nincsenek, eltartása felmenő rokonait terheli. Annak a rokonnak áll be a tartási kötelezettsége, aki a jogosulthoz a leszármazás rendjében közelebb áll. Azt a kiskorút, akinek tartásra kötelezhető egyenesági rokona nincs, nagykorú testvére köteles eltartani; ez a kötelezettség azonban csak annyiban terheli, amennyiben ezt saját maga, házastársa és tartásra rászoruló egyenesági rokonai tartásának veszélyeztetése nélkül teljesíteni képes. A mostohagyermek akkor köteles eltartani tartásra rászoruló mostohaszülőt, ha az ő eltartásáról hosszabb időn át gondoskodott.


Mikor tagadhatom meg a rokonom eltartását? (Rokontartás megtagadása)


Házastárs esetén akkor tagadható meg a tartás, ha a különélő házastárs érdemtelen, vagy a tartás veszélyezteti a kötelezett saját, valamint annak a megélhetését, akinek eltartására a házastársával egysorban köteles. Volt házastárs esetén akkor, ha nem önhibáján kívül szorul rá, vagy érdemtelenné vált (pl. ha szándékosan a másik volt házastárs érdekeit durván sértő magatartást tanúsított, vagy a társadalmi együttélés szabályait egyébként olyan módon és mértékben sértette meg, hogy a tartási kötelezettség teljesítése már nem várható el).


Mind az egyenesági, mind oldalági rokonok körében a tartás alapvető feltétele, hogy a tartásra jogosult szintén ne legyen érdemtelen, illetve a kötelezett képes legyen a tartás nyújtására.


Speciális eset, ha több tartásra jogosult van, és a kötelezett nem képes valamennyit eltartani, akkor a törvény egy sorrendet állapít meg: a gyermek és a szülő megelőzi a többi rokont, a leszármazó megelőzi a felmenőt, a közelebbi rokon megelőzi a távolabbi rokont, a gyermek megelőzi a házastársat, a házastárs megelőzi a többi rokont.


Nem köteles mást eltartani az, aki ezáltal a saját szükséges tarását veszélyeztetné. E szabály alóli kivétel, hogy a gyermekét a szülő saját, szükséges tartásának rovására is köteles eltartani.

2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Ehhez nem kell a jogi segítség, ilyen nincs is. Elköltözöl és titkosítod a címed telefonszámodat. Ha nem akarod, hogy utánad örököljenek, akkor írjál végrendeletet, de köteles részt akkor is kell fizetnie majd az örökösödnek.

Öröklésnél januártól az önkormányzat veszi fel a hagyatéki leltárt, a lemenőket jó esetben értesíti hivatalból, de nem szokta, vagy az utolsó ismert lakcímre küld mindent. Zömében meg leszarj.ák az egészet. Én minden hagyatéki eljárásnál eddig magam hajtottam fel a közjegyzőt, most meg neked kell bemenni az önkormányzathoz.

Szóval fuccs örökség, ha nem jársz utána.

Létezik még kitagadás, de ahhoz az kell, hogy vmelyik potenciális örökös az életedre törjön.

2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg hatályos adatszolgáltatási törvény alapján nem adják ki az adataidat, neked írnak egy levelet, hogy xy megkereste a hivatalt, akarsz-e vele kapcsolatba lépni. Ha erre Te nem reagálsz vagy nemleges választ küldesz, akkor nem adhatók ki az adataid.

Jogi úton nem szakíthatod meg a kapcsolatot, az örökségből kizárhatod őket, Te pedig mondhatod, hogy nem tartasz igényt az örökségedre.

2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Ok megvan, de érdemtelenség miatt meg lehet tagadni, a kérdezőnek meg lenne oka, hogy miért ne tartsa el a szüleit! Bár ilyenekről itt szó sincsen. Szerintem a vér szerinti rokonaidat nem tagadhatod így meg, szóval anyukád akkor is az lesz papíron minden hol...
2011. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Na de az érdemtelenséget azt bizonyítani kell -hivatalosan. Az nem elég, hogy pl. bocs, apám megvert - van róla látlelet?
2011. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha lesz gyermeked akkor úgy is ő fog örökölni ill. a férjed, szüleid testvéred már nem!
2011. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!