Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy albérletbe költözök?

Figyelt kérdés

Nem jövök ki túl jól a családommal, ugyanis szerintük nagyképű és beképzelt vagyok, csak mert vannak álmaim és terveim, amelyekért harcolok is. Ez mindig benne volt a levegőben gyermekkorom óta, talán nem véletlen, hogy már most, az első lehetőségkor elköltözök albérletbe.


Csak... félek megmondani. Annyiszor tiporták mér porba az önbecsülésem, annyiszor aláztak és bántottak meg, hogy attól tartok, mikor ezt bejelentem, megint én leszek a rossz ember, mint mindig. Ahogy ismerem őket, innentől kezdve azt hallgathatom majd, hogy megint nagynak képzelem magam, el vagyok szállva ésatöbbi...


Tudom, nem kellene foglalkoznom velük, de lássuk be, ez nem így működik. Velük élek 19 éve, nyilván hatással vannak rám, nem akarom rossz szájízzel végigcsinálni az egész költözést, azt se akarom, hogy ha hazajövök, azt hallgassam, hogy mennyire felnőttnek hiszem magam...


Tanácsok?


2011. aug. 27. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az elso es legfontosabb: a csaladodat sajnos nem te valasztod, olyanok, amilyenek. a legjobb, ha megtanulod oket kezelni, mert alapjaiban ugysem fog valtozni semmi. szerintem ne stresszeld ezen magad. ulj le a szuleiddel beszelni, es mondd el, hogy ugy erzed, ideje a sajat labadra allni. szeretned megprobalni, hogy vajon tudsz-e egyedul boldogulni. ha mar nagykoru vagy, nem tilthatjak meg, hogy elmenj otthonrol. sajnos hasonlo cipoben jartam en is, elkoltoztem, es tudod mit? nem neztem felejuk tobb honapig. vicces, de miota nem elek otthon, javult a viszonyunk, felnottebb lettem en is, a szuleim is belattak, hogy nem vagyok mar gyerek... szoval, sok sikert!
2011. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anya, apa nem akarlak megbántani titeket és tudatni akarom veletek hogy tisztellek, becsüllek és szeretlek azért benneteket mert felneveltetek és gondomat viseltétek. De úgy érzem eljött az életemben az az alkalom, amikor kiszeretném próbálni nélkületek. Kérlek ne sértődjetek meg és nem bántsatok ez miatt. Ti is voltatok és mái napig vagytok gyerekek, és tudjátok miről beszélek. stb stb és rizsa... :D
2011. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondj egyszerűen annyit Anyu,Apu elköltözöm. Kész. Én sem voltam jóba a szüleimmel és ennyit mondtam majd összepakoltam és elmentem mielőtt egyáltalán felfoghatták volna mert akkor kiakadtak volna. Felhívtam őket másnap elmondtam hogy pontosan hol lakom. Ennyi volt az én történetem.
2011. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megmondod és kész. nekem sem fogadta jól apám, mert nem értette, miért nem jó itthonról bejárni melóba, még a páromat is hozhatnám oda lakni, stb... de végül is kénytelen volt beletörődni.

egyébként lesz miből fenntartanod magad? van kereseted, amiből fizeted a lakbért+rezsit? mert gondolom nem úgy képzelted, hogy ők fizetik.

2011. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ebben a cípőben járok,csakhogy velem él még a párom is,és mióta együtt lakok az én családommal,meg a párommal,azóta nincs olyan nap hogy ne legyen vita,mikor náluk laktam, a barátoméknál ott nem volt ilyen,a barátom elakar költözni albérletbe,megértem,és én is mennék,de tudom a szüleim reakcióját.Teljesen tanácstalan vagyok.
2011. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, van állandó fizetésem, és semmilyen segítséget nem szeretnék tőlük elfogadni. A "megmondom és kész" dolgon gondolkozom én is, csak az a gond, hogy azzal még nem kerülöm el a további vitákat.
2011. aug. 27. 16:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem szólnék előre, csak aznap - ha megoldható. Márpedig ha fogadsz valami teherszállító eszközt és van néhány barátod, akik segítenek összecuccolni, akkor megoldható - gondolom nincs túl sok holmid, amit magaddal viszel.

Elég egy fél órával a barátok érkezte előtt bejelenteni, hogy: Apa, Anya, jönnek a haverok, segítenek összepakolni, mert költözöm.

Így okozol nekik 10 perc sokkot és csak 20 marad nekik a szentbeszédre :) Barátok előtt csak nem állnak neki a fejed mosni :)

2011. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző ez egy nagyon genyó dolog szerintem!

Mondd meg szerintem indél előbb.

Mondtak itt jó példákat. Mondd meg hogy te a saját szabájaid szerint szeretnél élni. punk tum

Most végre egyeüdl lesznek a lakásban lehet nekik is fiatalodni.

Én cska nyáron lakom itthon mert tanulok ők tartanak el, de mióta más városban töltöm a hétköznapjaimat azóta szinte kivirultak. Majdnem minden héten járnak barátaikkal vacsorázni stb.

2011. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szólnék, csak utólag. És nem mondanám meg, hogy hová költöztem. Lehet, azért ragaszkodnának hozzád, hogy lehúzzanak. Csak egyenesen előre. A tel. számodat azért tudják. Eleinte ne is találkozz velük. Éld a magad életét, ha már segíteni nem tudtak, ne húzzanak le. Élj csak az álmaidnak. Rajtad múlik a jövőd - de nélkülük.
2011. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!