Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy albérletbe költözök?

Figyelt kérdés

Nem jövök ki túl jól a családommal, ugyanis szerintük nagyképű és beképzelt vagyok, csak mert vannak álmaim és terveim, amelyekért harcolok is. Ez mindig benne volt a levegőben gyermekkorom óta, talán nem véletlen, hogy már most, az első lehetőségkor elköltözök albérletbe.


Csak... félek megmondani. Annyiszor tiporták mér porba az önbecsülésem, annyiszor aláztak és bántottak meg, hogy attól tartok, mikor ezt bejelentem, megint én leszek a rossz ember, mint mindig. Ahogy ismerem őket, innentől kezdve azt hallgathatom majd, hogy megint nagynak képzelem magam, el vagyok szállva ésatöbbi...


Tudom, nem kellene foglalkoznom velük, de lássuk be, ez nem így működik. Velük élek 19 éve, nyilván hatással vannak rám, nem akarom rossz szájízzel végigcsinálni az egész költözést, azt se akarom, hogy ha hazajövök, azt hallgassam, hogy mennyire felnőttnek hiszem magam...


Tanácsok?


2011. aug. 27. 16:34
1 2
 11/11 anonim válasza:
19 évesen már felnőttnek számítasz.A szüleid nem szabhatják meg,hogy otthon élj-e vagy sem.Az,hogy önállóan akarsz élni az teljesen normális. A legjobb haeléjük állsz és megomondasz mindent. Ha haragszanak is rád,egy idő után biztos megbékélnek.
2011. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!