Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatnám meg hogy...

Honnan tudhatnám meg hogy tényleg német származású vagyok-e?

Figyelt kérdés
Német a vezetéknevem elvileg :D (nem zsidó)Az egyik Cobra 11 részben is az egyik embert így hívták:D de nem tudom honnan deríthetném ki hogy tényleg az vagyok e:/
2011. okt. 10. 18:38
1 2
 11/15 anonim válasza:

Kérdező!

Anyum Németh és Borsodszentgyörgyről származik.

Ti hol laktok?

Linkelnéd az oldalt amit találtál, érdekelne engem is. :DD

2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szia NEM Németh hanem német :D nem az a a családnevem h Németh mert az marhára nem német eredetű xD


Egyébként itt van [link]

2011. okt. 12. 09:51
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megint beleesel abba a hibába, mint a "nem zsidó eredetű" mondatnál. Honnan veszed, hogy nem német eredetű személy volt a névadó őse egyes (vagy a legelső) Németheknek? Azért, mert vannak esetleg romák, izraeliták, akik később kapták a nevet, az kizárja, hogy egy XVI. században elmagyarosodott (vagy előbb) ember ne viselhetné a nevet?
2011. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

a nem zsidóhoz: gondolom hogy ha zsidók lettek volna az őseim akkor én is az lennék, ugyanis a zsidók elég ritkán keresztelkednek ki mivel fontos számukra a vallásuk,illetve ha ki is keresztelkedtek volna a külső jegyek akkor is megmaradtak volna tehát lehetne kissé görbe orrom vagy göndör hajam de nincs A családomban sincs!


a másikhoz: úgy kezdtem a mondatot hogy Német a vezetéknevem ez zavarta össze a válaszolót. Azért írtam nagybetűvel mert mondatkezdés volt, tehát az egy jelző volt.

2011. okt. 12. 10:45
 15/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


elég sztereotíp gondolkodásod van, vajon nekik zsidóként mennyire van olyan kinézetük, amit te vázoltál? vagy a rengeteg vörös, vagy szőke rabbi, ők vajon mennyire illenek bele a tipizált zsidó képbe? tovább megyek, az is megdőlt, hogy az etnikai németek zöme skandináviából származna, és pont a magyarországi németek bajor, sváb és osztrák területekről érkeztek, ott pedig elgermánosodás törtét. kelták, rómaiak, stb germanizálódtak, amit ma már genetikailag nagyon jól nyomon lehet követni. ennyit a sztereotípiákról.


hiába próbálod megmagyarázni, te magad írtad: "nem az a a családnevem h Németh mert az marhára nem német eredetű xD" << marhára nem német eredetű, erre reflektáltam, nem arra, hogy a másik válaszoló mit tévesztett el.

"a másikhoz: úgy kezdtem a mondatot hogy Német a vezetéknevem ez zavarta össze a válaszolót. Azért írtam nagybetűvel mert mondatkezdés volt, tehát az egy jelző volt." << ez most magyarázat arra, hogy a Németh szerinted nem német ősökre utal? mindenkinek feltűnt szerintem, hogy tévesztés történt, a másik válaszoló félreértette, de ettől függetlenül még a Németh szerinted nem német származásra utal...


"ugyanis a zsidók elég ritkán keresztelkednek ki mivel fontos számukra a vallásuk" << a XIX. századi tömeges névváltoztatásokról, kikeresztelkedésről és asszimilációról hallottál már? vajon a II. világháborúban miért kellett a nagyszülőkig igazolni a keresztény származást? elárulom, mert tömegesen asszimilálódtak az izraelita vallásúak, de ui volt sok sváb is, sokszor a név is megmaradt. pl egy Fischer valhatja magát magyarnak, de akkoriban nagyon piszkálgatták, hogy akkor ő most német, vagy zsidó származású lehet-e?!


Mit jelent a neved egyébként? nem kell a német változatot leírni. az etimológiájában talán tudok segíteni.

2011. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!