Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatom, hogy ők...

Honnan tudhatom, hogy ők tényleg az igazi szüleim?

Figyelt kérdés

Vannak rólam kiskori képek.(bizonyítékok) De én úgy érzem nem ők a szüleim. Nem sokban hasonlítok rájuk. Viszont van egy ismerősöm. (nagyon szeretem) Nagyon sokat érdeklődik utánam, és a felesége is. Mindíg kérdezi, hogy mi van velem. Apuval is elég jó barátságban van már rég óta. Van 3fia. (Nekem 4bátyám...mindegyik féltestvér) Úgy érzem inkább rájuk hasonlítok, mint a "szüleimre". Én lovaglok, erre szentelem minden szabadidőm. Ők is. Van 3lovuk. Ő volt az első edzőm. Apunak csak 30éve voltak lovai de nem sokáig... talán egy évig. Lovaglásban nem volt ott, és most sincs. Nem hinném, hogy tőle örököltem ezt a lómániát. Szóval néha nem érzem őket szüleimnek. Nem akarok semmi balhét, vagy rosszat. Ez is csak 1x átment az agyamon. Nem akarok semmit kérdezni, vagy kideríteni. Csak azt szeretném tudni, hogy szerintetek lehetséges-e hogy nem ők a szüleim? (Csak normális válaszokat!Kérlek!)


12/l


2011. okt. 14. 19:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, apám kiköpött mása vagyok kívülről. A filmbeli, zenei, ruházkodási ízlésem anyámétól totál eltér, de ettől még ő az anyám. Én imádom a rágcsálókat, ő undorodik tőlük, ő szereti a zöldbabot meg a tököt én utálom. Ez nem jelent semmit. Én vagyok, és sokban hasonlítok anyósomra de a férjemmel azért nem vagyunk testvérek. Mindig olyan barátokat találok, akik hasonlítanak rám (na nem külsőleg), és ők meg nem a testvéreim. Azért mert a szüleiddel nem egyeznek a hobbijaitok, sőt pont ellentétes az érdeklődésetek és hogy nem vagy a szüleid "iker" párja attól még nem kell rögtön örökbefogadásra gondolni. Ráadásul ha a családi barátok a valódi szüleid, miért adtak volna téged oda? Tán nem kellettél nekik? Szerintem nem kell aggódnod, azokkal élsz akik a valódi szüleid, ha további kételyeid vannak, akkor van kicsi szád, amivel fel tudsz tenni kérdéseket.

25/N

2011. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"ha megtalálod a születési anyakönyvi kivonatodat, akkor látni fogod, hogy anyukád az igazi anyukád-e (azt meg csak nem tételezed fel, hogy akkor az apukád nem az igazi). ha nem tudod, hol tartják, kérd el anyukádtól, mondd azt, hogy a vércsoportodra vagy kíváncsi és hátha rajta van."

A születési anyakönyvi kivonatban nincs vércsoport.

Ha pedig örökbe fogadták volna, az örökbefogadó szülők neve lenne az sz.anyakönyvi kivonatban. Az unokatesómék 2 örökbefogadott gyerekének az anyakönyvijében is az unokatesómék vannak bejegyezve mint szülők. Az egyik fiúk annyira hasonlít kinézetre az unokatesómra, hogy sokszor azzal húzzuk, hogy tényleg ő az igazi apja.

Az meg hogy természetben nem hasonlítasz a szüleidre, megint nem jelent semmit. Nekem 2 felnőtt lányom van, soha nem volt egyforma a természetük, pedig ugyanazon szülőktől vannak és együtt nevelkedtek.

Bármilyen állatmánia nem öröklés, hanem viselkedési minta kérdése.

"nekem van 25lovam és versenyszerűen lovaglok 6éve"

ez pedig azt jelenti, hogy a szüleidnek megvan/megvolt rá az anyagi lehetősége, hogy lovagolni taníttathassanak és saját lovad legyen.

"Viszont van egy ismerősöm. (nagyon szeretem) Nagyon sokat érdeklődik utánam, és a felesége is. Mindíg kérdezi, hogy mi van velem....."

Én is sokszor megkérdezem a szomszédomat, hogy mi van a gyerekeivel, mégsem vagyok az anyjuk. (kicsi korukban sokat vigyáztam rájuk)

A lányaim 2 tanára is folyton érdeklődik a lányaim felől, ha találkozunk, mégsem a szüleik. Egyszerűen 4 évig tanították őket, és megkedvelték mindkettőt.

Inkább az lenne a furcsa, hogyha nem érdeklődne felőled, főleg így, hogy nemcsak hogy ő volt az első edződ, de még apukáddal is jó barátságban van elég régóta.

Ha beszélek a barátnőmmel, mindig érdeklődünk egymás gyerekei felől, pedig már mind felnőttek.

"Csak azt szeretném tudni, hogy szerintetek lehetséges-e hogy nem ők a szüleim?"

Ugyan bármi lehetséges, de ennek annyira kicsi a valószínűsége, hogy teljesen elhanyagolható.

2011. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha mindenki a szüleitől örökölné az érdeklődési körét, sosem lennének családi viták ;-)


12 évesen mindenkinek eszébe jut, hogy nem ők az igazi szülei, meg hogy ellene vannak, biztos valóságshow hős és mindenki röhög a TV előtt hogy szegény tini életét bezzeg tönkreteszik a gonosz, szülőnek nevezett rémek.


Ne szőjj ilyen elméleteket.

2011. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudom, nem neked szólt a kicsipóni... Csak már kicsit nyílik a bicska a zsebemben, én is lovagolok, és piciiit felidegel, mikor jönnek azzal, hogy minden lány ló meg delfinmániás, meg mindenki lób*zi, stb... Az, hogy valaki rajong értük, vagy együtt él velük, teljesen más.. Nem bántásnak szántam, csak reagáltam az egyik válaszolóra, úgyogy pont a másik részt vedd magadra, ne a pónisat:D
2011. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A születési anyakönyvi kivonatban - ha örökbefogadás történt is - a mostani szülő van bejegyezve. Ilyen eljárás során a régit bevonják, újra anyakönyvezik. De miért fordul meg ilyen a fejedben?Hány ember nem hasonlit a szüleire sem külsőleg sem a belső tulajdonságai alapján?!Ülj le velük EGYSZER és beszéld meg ezt a gondolatod. Majd a válaszuk után zárd le magadban és higyj nekik. Ne mérgezze ez meg az életedet. Se az Övékét...
2011. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Hasonló dilemmába vagyok én is. Te mire jutottál?

Én teszek félre a fizumból és megcsináltatom a dns vizsgálatot.

2016. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
talán a postás?
2017. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A kérdés régi, reméljük már nem is aktuális, de az biztos,hogy egyáltalán nem vicces annak, akiben ez a kérdés felmerült.
2017. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!