Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szüleink, nagyszüleink miért...

Szüleink, nagyszüleink miért nem roppantak bele a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Régen nem volt divat az l-2 gyermek, hanem minden családnál több gyermek volt. Mégsem emlékezünk arra, hogy szüleink mesélték volna, hogy minden gyermek után /sokszor 8-10 gy/ depressziósak lettek volna. Igaz több generáció lakott együtt, mindig volt,aki segített annak, akinek szüksége volt. Most meg a mai kismamáknál a gyerekszülés=a világvégével.Lehet, hogy a nagy kényelem is hozzásegíti őket, mert nincs kitöltve az idejük?
2011. nov. 2. 23:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Minden megváltozott. Egyrészt, hogy a generációk együtt éltek nagy segítség volt! Másrészt ez még akkor volt, mikor a nők nem igen dolgoztak, leginkább csak az anyaságra és a háztartásra kellett koncentrálniuk.. De azt sem hiszem, hogy sokkal kevesebb depressziós lett volna, esetleg csak nem volt annyira "felkapott" mint mostanában

De ez csak az én véleményem..

2011. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Nagyszüleink azért megértek háborúkat is. Egy olyan helyzetben, ahol a túlélésért kell küzdeni, máshogy viszonyul az ember a dolgokhoz. Egyfajta pszichológiai relativitás elmélet.

Ha életben marad a család minden tagja és ez a legfőbb vágya az anyának, akkor minden más eltörpül mellette. Így ami most tehernek tűnik, az akkoriban örömteli dolog volt, mert minden gond azt jelentette, hogy él a gyerek.

2011. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg inkabb arrol van szo, hogy a mostani generacio sokkal infantilisebb, mint akkor. El vagyon kenyelmesedve, keson novunk fol, sokan el vagyunk kenyeztetve. Valahogy igy jelemeznem a mai 18-35 eveseket. A fiatalavbak meg jobban, mint a harmincasok. Sajnos, igy van. Kevesebbet birunk. Anno anyukam dolgozott is, harom gyereket szult, haztartast vezetett. Nem volt segitsege, anyosa nem segitett, anyukaja, csaladja nagyon messze lakott tole. Megis mindent meg birt csinalni "csillagos otosre". Az o korosztalya hamar felnotte valt, mi nem.
2011. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Bocs az elirasokert.
2011. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A nagyszüleimnek 6 családjuk volt, mg-ban dolgoztak, kézzel mostak, háztáji volt, állatot neveltek, főztek, otthon sütötték a kenyeret,mégis volt idejük mindenre.Az is lehet,hogy akkor az volt a természetes,hogy korán keltek, mire a család ébred, a munka java legyen elkészitve. Soha nem tudtam úgy odamenni, hogy ne lett volna friss kalács, idő beszélgetésre stb...Most mivé lett a világ? Mit tudnak a fiatalok ebből,mennyi egy teherbírása egy szülőnek?
2011. nov. 2. 23:53
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nagymamáink még többnyire háztartásbeliek voltak, otthon nevelték a gyereket, vezették a háztartást, etették a jószágokat, így elég volt az apuka fizetése.
2011. nov. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

csak egy pelda, hogy mekkora FELHAJTAS-t is lehet csinalni a gyerekvallalasbol:

Londonban dolgozom egy csalaldnak. Apuka foallasban dolgozik, anyuka egyaltalana nem dolgozik, neha elmegy konditerembe, egyebkent semmi dolga. vagyok en 9 es fel oraban mint dadus/szakacs/takarito es van egy masik lany aki napi 5 oraban szinten a gyerekek melle. A nagyobbik 3 eves es mar oviba jar heti 4 egesz napot. A kicsi 8 honapos. Gondoljatok el, anyuka nem csinal semmit, csak a gyerekkonyveket bujja, vagy elmegy vasarolni nehany ruhat, szervezi a gyerekfoglalkozasokat, neha elviszi setalni a kicsit vagy a nagyobbat egy-egy delelottre es tisztara ki van akadva, hogy 2 gyerek micsoda munka.

2011. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
60%
A mi családunkban is több gyermek volt,igen szerényen éltünk. Mindent magunknak kellett megtermelni. Mégis reggel 6-kor már az asztalon volt a kalács a kakaóval, a tisztaruha kikészítve.Majd gyalog útra keltünk több km-re az iskolába, még sem látszott a családon a depresszió.Úgy igaz, hogy az volt a legfontosabb, mindenki egészséges és meleg családi körben nőtt fel. Nem is volt senki idegbeteg, mint a mai fiatalok, ha a baba megtöri a rendet, hogy csak akkor van fenn, ha eszik vagy pelust cserélnek,a többi idő az alvásé.Ha már nem alszik, biztosan beteg.Ettől a fiatal szülő teljesen készen van!
2011. nov. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Meg annyit fuzok hozza, hogy a nagyobbik ram jobban hallgat mint a szuleire.Mivel a sok melo mellett nem ugralom korbe, hanem szigoru vagyok es kovetkezetes, hogy haladjunk. Meg is tanulta, hogy velem ez igy megy es velem nem nyafog. Szerintem a gyerekek nagyon is kepesek onallosodni ha ra vannak kenyszeritve. es a regi idokben kuzdeni kellett meg egy falat kenyerert is. Minnel tobbet kap a gyerek, minnel inkabb valogathat annal nagyobbak lesznek az igenyei es annal tobb vele a baj is.
2011. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma, főleg az internet miatt több emberhez eljutnak ezek a hírek. Gondolom a sok stressz, a pénzhiány és a bizonytalanság is megnöveli a depressziósok számát. Régebben titkolták, hogy ilyen előfordult. A dédnagymamám bába volt. Mesélt a családnak egy-két érdekes esetet. Sőt ő is beismerte, hogy a 6. gyermekének születése után egy hónapig a szomszéd látta el a kicsit, mert nem tudta elhinni, hogy az a gyerek is az övé, hozzá sem ért, nem is foglalkozott vele. 3 hónap után rendeződött nagyjából a helyzet, de a kicsi már egy éves volt, mire leküzdötte ezt az idegen érzést. Sem az első 5, sem az ezt követő 3 gyerekével nem volt ilyen érzése. Azt mesélte, sokszor nem is vizsgálták a váratlan csecsemőhalál részleteit. Mindenki felfogta, mint tragédiát, nem firtatták tovább. Volt olyan asszony is, aki a gyerek születése után pár héttel kitépte az összes haját. Ezt persze a kendő elfedte, senki sem faggatta. Sem a nagymamám nem lett depressziós, sem az édesanyám, de én igen. Nem idult be a tejem, pedig mindent kipróbáltam, kiderült, hogy hormonzavar miatt. Bár elfogadtam, hogy a tápszerrel is ugyanúgy fel fog nőni a gyerek, nagyon "mérges" voltam magamra. Nálam anyukám vette észre, hogy baj van. Egyszer rámnyitott öltözködés közben és meglátta, hogy kékek-zöldek a melleim. Dühömben ütöttem magam, mert erre a természetes dologra sem voltam képes. Ott volt a csodálatos, állandóan vidáman gügyögő, az első perctől az éjszakát végigalvó kisfiam, akiért bármit megtennék és én még erre sem voltam képes. Orvoshoz fordultam, és sikeresen feldolgoztam ezt a dühöt néhány hónap alatt. Aki ezt nem élte át, annak fogalma sincs, mennyire nehéz lehet ez. Én végig mosolygós és vidám voltam, játszottam a kicsivel, a háztartást maximálisan elláttam, boldogabbnak tűntem, mint valaha. A legtöbb ember még ma sem tudja, min mentem/mentünk keresztül. Nekik megmaradok boldog anyának és feleségnek aki a szülés után 4 nappal már a kertben tüsténkedik és finom vendégváró falatokat süt-főz a picit meglátogatóknak.
2011. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!