Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jogom van megkeresni az apámat?

Jogom van megkeresni az apámat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és anyukám 17 évesen esett velem teherbe. Az apám nem akart és azt mondta anyának, hogy ha nem megy el az abortuszra, akkor őt nem látja többé. Amint a mellékelt ábra is mutatja nem láttuk többé. Anya azt mondta,h nem érdekli, h megmondta neki,hogy nem megy el és hogy soha nem fogja megmondani senkinek, hogy tőle van a gyerek és, hogy nem kell, hogy segítsen, menjen a francba.

Imádom anyát, hálás vagyok neki, de... Szeretném megismerni az apámat. Így, hogy anya ezt ígérte neki, hogy ebben állapodtak meg jogom van felkeresni? Nem akarok semmit. Se pénzt, se kapcsolatot vele, csak egyszer beszélgetni. Látni.Férfiak válaszát is várom. Ők mit szólnának egy ilyen helyzetben. Köszönöm.


2011. nov. 15. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?
2011. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Jogod van megkeresni de többnyire rossz ötlet, ahogy én mások leírásából látom.

Én pozitívan állnék, hozzá ha előkerülne így egy lányom (az első sokk után), de én nem is csináltam volna olyat, hogy otthagyom a teherbe esett nőt szóval nem számít az én hozzáállásom ez ügyben.


Mint mondtam olvastam ilyen esetekről és többnyire durván taj paraszt módon ellett küldve a hirtelen előkerült gyermek.

Ritka kivételek az voltak, ha az apa már öreg és magányos volt, vagy volt valami kirívó szemlélet váltás mint halálközeli élmény.

Nem akarlak megrémiszteni, de olyan is volt, hogy az apa kedvesen reagált a megkeresésre, majd lányát az otthonába vitte és 3 napon keresztül folyamatosan megerőszakolta. Nyilván ez extrém eset, de jól jelzi, hogy az a bizonyos apai tudat és érzés nincs meg ezekben az emberekben.


Amúgy azt is megkérdezheted volna itt, hogy kedves feleségek mit szólnak ha férjüknek előkerül egy ilyen "elveszett" gyermek, akiről nem tudtak, mert ez lesz inkább a mérvadó. Sokan ez miatt nem mernének veled kapcsolatba lépni bármennyire is bizonygatnád, hogy nem akarsz semmit se.


Egy két gyermekes apa.

2011. nov. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, jogod van hozzá.
2011. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Jogod az van. De mi a francnak pazarolnád az idődet egy olyan emberre, akit több mint 16 éve nem érdekelsz? És miért bántanál meg ezzel egy olyat, aki ebben a 16 évben mindent megtett érted?

Gondold át még egyszer, mielőtt teszel bármit is!

2011. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, a vérrokonság túl van értékelve.
2011. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Lazán kapcsolódó sztori: van egy biztosítási jogász ismerősünk. Most éppen családjogász kollégákat hajt fel a neje unokatestvérének, ugyanis:

Az unokatestvér (hölgy) apja a születésénél köddé vált. A hölgy most 40 év körüli. Felhívták egyik nap a kórházból, hogy itt van magatehetetlenül az apja, nincs hova kitenni onnan, vigye haza és éljen a rokontartási kötelezettségével.


Most egy ügyvédcsapat ugrál, hogy bizonyítsák, hogy az apa érdemtelen rá és ne kelljen 40 évesen befogadnia a hölgynek egy kvázi vadidegen, magatehetetlen hajléktalant.

2011. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

jogod van ra,lehetoseged nem sok,kiveve ha az anyukad megadja az adatait,de meg ugy sem egyszeru...

amugy pedig,mire szamitasz???

nagy valoszinuseggel nem jossz ki jol a szituaciobol...

gondolj bele,te vagy az apuka...feleseged van,csaladod,gyerekeid,el is felejtetted mar reg a fiatalkori botlasod,egyszer csak csengetnek,ott all egy vad idegen valaki az ajtoban,hogy kukucs,en vagyok a gyereked...

es ragozd tovabb...

(nem szeretnek a lelkedbe gazolni,de...)

mi van,ha nem minden ugy volt,ahogy anyukad meselte???

mondjuk "apukad"nem is tudott rolad vagy barmi...

csak serulhetsz egy ilyen kalandban...


alaposan ragd vegig minden lehetoseget a tettednek...



(ps>ha mond neked valamit a s.sz monogramm irj ram egy privatot,bar nem lehet ennyire pici a vilag... :D )

2011. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, megkeresheted, de lehet, hogy csalódni fogsz - méghozzá nem is kicsit. Én 14 évesen a féltestvéremet kerestem meg, mert nem volt valami jó kapcsolatom a bátyámmal és élt bennem a remény, hogy ő jobb bátyám lenne. Nem is volt nehéz megtalálni, itt lakik a városban. Viszont van még neki rajtam kívül 3 féltestvére (húga), akikkel együtt nőtt fel, nyilván ők fontosabbak neki. Ennek 10 éve, azóta találkoztunk párszor beszélgetni, de mégse olyan, mint egy testvér. Nincsenek közös emlékeink, apukámat elhagyta az anyukája, apukám újra nősült (az anyukája férjhez ment és szült ugye 3 lányt), fizette a gyerektartást, de az anyukája nem engedte, hogy láthassa, úgyhogy ez van. Tulajdonképpen semmi se változott, mióta megkerestem, azt leszámítva, hogy most már nem gondolkozom azon, hogy milyen lenne, ha...


Nem tudom, hogy egy olyan férfival, aki így otthagyta anyukádat és téged miről tudnál beszélgetni. Párom szülei elváltak, ő 30 éves, 6 éves volt, mikor lelépett az apukája egy másik nő miatt. Vannak róla emlékei, de leginkább az, hogy hiába várták haza, keresték, nem jött, évekre eltűnt. Most persze próbál keresni minket, mert egyedül van, minden nője sorra elhagyta, mert alkoholista lett. Párom segít neki, ha kell, de semmiről se tudnak beszélgetni. Fáj neki, hogy elhagyta őket, de úgy van vele, hogy mégis csak az apja. Viszont a bátyja nem hajlandó vele beszélni se, amit szintén meg tudok érteni. 24/L

2011. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy van családja és rossz néven venné,ha felbukkannál a múltjából.Vagy megismernéd és rájönnél,hogy mást vártál.Az nem ember a szememben aki a bajban elhagynja a másikat.Az anyósomat sem ismerte el az apja.Mikor megöregedett,akkor leszólitotta az utcán,no de a mama elküldte melegebb helyre.
2011. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit vársz a nagy találkozástól?

Ha azt, hogy a nyakadba borul zokogva, hogy az elmúlt 16 évben csak azon gondolkodott, hogy hogyan térhetne vissza az életetbe...

Akkor ne menj!

Ha csak látni akarod, mert kíváncsi vagy, hogy hogyan néz ki, akor derítsd ki hol lakik és lesd meg!

2011. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!