Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Joachim név zsidó vagy nemesi?

A Joachim név zsidó vagy nemesi?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 14:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Zsidó.
2011. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az elöttem szólóval.
2011. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert az ükapámnak ez volt a neve. Az a tippem, hogy a családunk zsidó származású, bár nem tudunk ilyen vallásúról. (Ha így lenne, egyáltalán nem zavarna, ne értsetek félre.) Nagyon érdekel a családfakutatás. Képzavar azért keletkezett nálam, mert a mamám azt mesélte, hogy kulákok voltak, tehát elég jómódúak. Viszont én úgy tudom, hogy zsidóknak a század elején nem lehetett földbirtokuk. (Vagy tévedek?) Szóval érdekelnének további válaszok is!:) (Ha valakinek van kedve, kifejtheti bővebben is a mondanivalóját.) Korábbiak: nektek ment a zöld kezecske.:)
2011. nov. 20. 17:10
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Elég sok zsidó kapott (vásárolt) nemesi rangot a XVIII-XIX. században, amivel földbirtok is járt. Simán elképzelhető, hogy a gyerekek születésével felaprózódott a nagy földbirtok, így lehetett zsidóként kulák is.
2011. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekeset írták, köszönöm!:) Ez is egy lehetséges kiindulási pont.:D Ja, szerintetek számíthat valamit az, ha a dédimamám készített pászkát? Mellesleg véleményem szerint vannak "zsidós" vonásaink. (Bár nem a tipikus délies kinézetre kell gondolni.) Főleg a nagyanyámon és magamon látom. Pl. egy időben szerettem találgatni, hogy a ki melyik hírességre hasonlít. Később tudtam meg, hogy mindannyian zsidó származásúak.
2011. nov. 21. 17:52
 6/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Bőven lehet német is, vagy akármilyen más európai származású az ősöd. Egy genetikai adatbázisban egy személy van ilyen névvel, ő francia és az alpok térségére jellemző génekkel bír.


A családi emlékezet meg szokta őrizni, hogy milyen vallásúak voltak az ősök... szóval, ha izraelita lett volna, akkor annak nyoma kéne, hogy legyen...

A másik adatbázis, amit megnéztem az a yad vashem volt. ilyen családnévvel nem voltak áldozatok a II. világháborúban izraelita részről Mo-ról. A Joachim egy bibliai eredetű személynév, előszeretettel használták egész európában, aztán idővel családnév funkciót is szolgált. Zsidó-keresztény kultúrkörben nem kell csodálkozni, hogy a személy és vezetéknevek többsége héber, vagy bibliai eredetű... ettől még nem lesz az adott illető közel-keleti származású. familysearch keresőben is rengeteg katolikus Joachim van. én ezt az európai, nyugati eredetet tartom erősebbnek.

2011. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a szemszöget is!:) Meg fogom nézni az ajánlott oldalt. Ja, úgy látom félreérthetően fogalmaztam: a Joachim nem családnév, hanem utónév. A vezetékneve Tóth volt.
2011. nov. 21. 19:04
 8/29 anonim ***** válasza:
49%

18:59-es vagyok.


Óh, hát így már teljesen más a történet. A Tóth családnév utalhat tót (szlovák, esetleg más szláv ősökre (...tótságnak hívták a vendvidéket, ott pedig a nevéből is látszik, vend-szlovének éltek/élnek), vagy ott van szlavónia (horvátországban), amit egykor tótországnak hívtak, úgyhogy van honnan meríteni. manapság csak a szlovákokra alkalmazzák, de fontos megjegyezni, hogy a Tóth családnév nem CSAK szlovák ősökre utal, ahogy le is vezettem az előző mondatokban. tényleg félreérthetően fogalmaztál... nagyjából itt semmilyen jelentőséggel nem bír a Joachim személynév... ugyanolyan, mint a János, vagy a József, bibliai eredetű, csak talán nem olyan gyakori.

2011. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi.:) Jöjjenek még válaszok! Egyre jobban felcsigáztok.
2011. nov. 21. 19:47
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem jobban nem lehet összefoglalni. Kiderült, hogy nem családnévről, hanem személynévi alakról van szó... keresztnév pedig nem lehet nemes. Szal ilyen nem létezik, hogy valaki azért kap xy keresztnevet, mert a hierarchiában magasabb polcon van. esetleg ha még így is van, akkor mi tiltja egy cselédnek, vagy napszámosnak, hogy ne lehessen Joachim? Ez egy egyszerű bibliai eredetű (NEM maga a viselője!) név, és ennyi. A családnevet is kifejtettem, úgyhogy ez a téma kifulladt. eleve rossz volt a kérdésfeltevés, úgyhogy a válaszok így is triplán lettek kicsavarva.
2011. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!