Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Joachim név zsidó vagy nemesi?

A Joachim név zsidó vagy nemesi?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 14:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy iskolára neked van szükséged:

idézem tőled... "meg értsd" - helyesen... megértsd: [link]

"Több féle alakban is használták" - a többféle szintén egybeírandó. Ennyit erről, haverom!


A másik:

"Hol is írtam azt, hogy ha valakinek egynél több keresztneve van akkor az nemes? " >> "Ha pl meglátsz belenézel egy anyakönyvbe, és egy gyermeknek van 3 keresztneve és egy kicsit jobban megvizsgálod a bejegyzést akkor egy Nob, vagy egy Not szócskát is látsz." >> " Ezzel szemben állítom, hogy ha egy anyakönyvet kinyitok, és szerepel benne egy x Ödön Lajos Gáspár akkor, az nagy valószínűséggel egy nemes ember adta gyermekének.

Én így állítom!"


Ezeket mind te írtad. vélemény? Mit gondolsz, miért hoztam az Eugénia példádra azt a három példát?


Feltettem 3-4 kérdést, amire nem kaptam választ, igazolhattad volna linkekkel, cáfolatokkal de ez nem történt meg. Most meg már azzal jössz, hogy iskolára van szükségem, de azért a fagyi csak vissza-visszanyal!

öreg, MÉG MINDIG nagyon hiteles vagy!

2011. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

A cáfolatokkal szó után kell a vessző, és folyó mondatban nem használunk nagybetűt...

No ennyit a helyesírásról...


Nekem nem kell Google az állításaimhoz, és nem kell Word a helyesírásomhoz, az magától ilyen rossz.

Van ezzel más is így.


És mond! A "az nagy valószínűséggel" mondatrész alatt te egy feltételezésre vagy egy állításra gondolsz?


A hiteles még mindig én vagyok, te kötekedsz, és olyat állítasz ami nem is volt, nem is lesz.


De folytathatjuk jó barát....

2011. nov. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nagyon meggyőző! Megpróbáltad kritizálni a szellemi képességeimet (amivel szerintem semmi baj nincs, nemsokára védem a 2. szakdogámat), közben meg olyan a helyesírásod, mint egy általános iskolásnak... a kritikád után én ezzel válaszolok, és erre az a reakciód, hogy "van ezzel más is így"? először gondolod át, hogy mit szeretnél közölni, esetleg, hogy te milyen szinten állsz, mert olyan lécet mozgattál meg, ami bizony nálad esett le. tetszik, vagy nem, így van... esetleg a kérdező, vagy aki olvassa ezeket a sorokat, nyugodtan hozzászólhat, hogy mit gondol erről a vitáról, mert én nem látom igazolva a mondatidat.


"És mond! A "az nagy valószínűséggel" mondatrész alatt te egy feltételezésre vagy egy állításra gondolsz? " - te fogyatékos vagy?? saját magad írtad felül azzal, hogy ÁLLÍTOD! te magad írtad, hogy nobilisz, vagy notábiliszt fogok ott látni és sehol nem írtad akkor, hogy nem! te voltál az, aki azzal jött, hogy az elméletem megbukott és csak hitelesen... most akkor ki a hiteles, vagy a nem hiteles?! annyira biztos voltál a saját magad igazában, hogy most már ott tartasz, hogy azzal jössz, én nem tudom értelmezni a válaszodat.

Pártoskodsz a nemesi személynevek mellett, le is írod többször, de amikor szorul a hurok, akkor visszakérdezel, hogy én mire gondolok? Arra gondolok, hogy nincs ilyen törvény, vagy szankció, ami megtiltaná bármilyen személynév viselését! Erre mondatomra vesztél belém és kezdted meg a pökhendi ámokfutásod, amit eddig sem sikerült bebizonyítanod, pedig jó sok karaktert rámpazaroltál! Én bizony arra gondolok, hogy belekeveredtél valamibe, amiből nem tudsz kijönni... ezt az egész oda-vissza válaszolgatást megúszhattuk volna mindketten, ha tudsz olyan linkeket mutatni, ahol feketén-fehéren le van írva, hogy a köznép, vagy x népréteg NEM viselheti ezt és ezt a személynevet, mert...(...).... de nincs ilyen! Esetleg az, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ez és ez a népréteg viselheti... nem pedig itt színzegetni az általad idehányt mondatokat, hogy ez most ennek ilyen vagy olyan olvasata van. DE, ami nagy valószínűleg ilyen is, meg olyan is, akkor az elvileg engem igazol, mert nem CSAK az viselheti, akire te gondolsz... tehát itt a vége, magad ismerted el, hogy "nagy valószínűséggel", tehát lehet, de az is lehet, hogy nem! na és itt jöttek be a példáim, amire aztán köpni-nyelni nem tudtál...

2011. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá, hogy miért volt szükség nemességet igazoló perekre, ha szerinted nagy valószínűséggel nemes adhatta a gyermekének az X személynevet és az nagy valószínűséggel kiolvasható? Ebből is látszik, hogy hiába volt minden fáradozásod, hiszen ha még korábban sem tudták eldönteni, akkor pont te leszel az, aki majd jön és fényt gyújt és azt mondja, hogy ez így van, vagy úgy? hagyjuk már. Volt még egy olyan dolog, amit szerinted én állítok és nem igaz... mi lenne? Kíváncsi vagyok, mert az összes példámat alá tudom támasztani, szemben veled...
2011. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Egyébként nyugodtan írd csak le, hogy a nemesség megállapítását nem a személynévi adatokból fogják megtudni... ezzel megint csak tolnád alám a helyezést!
2011. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 mustafa33 ***** válasza:

81%-os, valószinűleg azt hitted velem vitatkozol, de bizisten, én nem írtam eddig. Tudom, te csak a linknek (vagy linkeknek?☺) hiszel, de voltak olyan anyakönyvvezető papok, akik naptárból adták a neveket, az épen az napi szent nevét. Így lettek paraszt Habakukok és Kleofások. Mint az egyszeri asszony a községházán mikor nem tudta megmondani hogy hívják a gyermekét a jegyző felkiáltott: -nem tudja a saját fia nevét? Szent Habakuk! -így, így pont ahogy mondja nagyságos úr. Vagy megtörtént eset a szomszéd faluból, az anya nem tudta az orvosnak megmondani fia nevét, ezért elküldte a fiút:

-Danko choď pozrieť ku kováčovi, čo má vypísané (Danyika, menj nézd meg a kovácsnál mi van kiírva). Erre az orvos:

-Ne menj sehova, már tudom hogy Dániel.

2011. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Köszi szépen 68%-os! a tőled megszokott formában, 0 információ többlettel bíró agymenést olvashattam ismét! örülök, hogy a szlovákok mellé felkerültem én is a feketelistádra. mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy minden 81%-os ember retteghet, mert te hadat üzentél minden fronton... ahogy olvasgatom, nem sajnáltad megjegyezni olyan kérdésekre adott válaszoknál is, amihez semmi közöm. vicc vagy, add fel. linket azért szoktam kérni, mert az lehet egy hivatkozási alap.
2011. dec. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 mustafa33 ***** válasza:
Előző, most már értlek miért így. Szóval te másokkal is ilyen fölényeskedő, kizárólagosságal okoskodsz és kioktatsz mindenkit, mert te már a második szakdogádat írod és így megetted a világ bölcsességét (myslíš, že si zožral múdrosť sveta). Eddig azt hittem csak velem szemben vagy ilyen kivagyi. sajnos mással is.
2011. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
elég vicces, hogy ezt pont te írod le, aki ok nélkül "leszlovákseggnyelózott", az index fórumon is fiyelmeztetve lettél, és annyi a hivatkozási alapod, hogy "te tudod, és jól". normál esetben nem szokásom kérkedni semmivel, de olyanok ne oktassanak, akik a saját érveiket nem tudják megtámogatni normálisan! köszönöm, befejeztem!
2011. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!