Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehetne megszokni ezt a...

Hogy lehetne megszokni ezt a helyzetet ennyi év után?!

Figyelt kérdés

14 voltam, mikor a szüleim elváltak, most 19 vagyok. Van egy húgom, aki 2 évvel fiatalabb nálam. Mind a ketten anyával élünk még együtt. Édesapánk válásuk után megismerkedett egy nővel, akinek nem voltak gyerekei. Ismerkedés után egy évvel összeházasodtak. Nem tagadom, nem repdestem az örömtől, húgom pedig ... na mindegy, gondolhatjátok!

Esküvőjük után megszületett a féltestvérünk (fiú). Mivel minden második héten apánál voltunk, néha még vagyunk is, így elég időnk volt összeszokni és megismerkedni az új 'anyucival'. Húgom rengeteg ideig 'sztrájkolt'. Sokszor nem akart eljönni. Dicséretes volt a hozzáállása a dolgokhoz, mert legalább nem akart semmit viszonzásképp. Pl. pénzt, ruhákat, etc. Egyébként édesapánk mindig fizette napra pontosan a gyerektartást és ha kellett valami azonfelül, azt is kifizette.


Lényegében húgom mostanra már talán megbarátkozott a helyzettel, de ő egyáltalán nem kíváncsi édesapánkra, se az új családjára/'családunkra'.

Most, hogy jön az újabb 'trón'örökös, valahogy én sem vagyok már kíváncsi rájuk. Nem tudom a helyzetet megszokni, azt, hogy van egy másik nő is az életünkben, aki 'anya' szerepet akar vállalni. Egyébként semmi gond nincs vele, értelmes, okos, kedves. Csak egyszerűen ... na, szóval NEM! nem kell nekünk.


Viszont az édesapánknak pedig fájna, ha nem tartanánk a kapcsolatot, vagy csak nagyon - nagyon ritkán!

Hogyan szokjam/szokjuk ezt meg?!


2011. dec. 4. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez valóban elég nehéz.. Szerintem mindketten többször menjetek el apukátokhoz, hiszen attól, hogy anyukádtól elvált, még ugyanúgy szeret benneteket! A babának pedig örülnötök kellene, hiszen a tesótok lesz.

Nem könnyű a helyzet, de talán el kellene fogadnotok.

2011. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Gondoljatok arra,hogy a válásért nem csak apukád a felelős,hanem anyukátok is. Akkor is,ha ti nem tudtok róla.

Az pedig természetes,hogy apukád nem akarja egyedül leélni az éltét,hanem keresett egy társat magának. A felesége nektek nem anyukátok,de a féltesóidnak igen.

Megérteném az ellenszenvet,ha a válás után apukátok nem törődött volna veletek. De ahogy írod,többet tett,mint amennyire a törvény kötelezte.

2011. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem hibáztatjuk az édesapánkat. Legalábbis én nem. Húgom részéről nem tudom hogy így lenne-e, de szerintem nem.

Nekünk az a legkedvesebb, aki a világra hozott. Tehát az édesanyánk. És én nem szeretnék úgy egy másik családhoz tartozni, hogy nem érzem ott jól magam.

Nem vagyok az édesapám boldogsága ellen, de egyszerűen nem megy nekem az, hogy már az édes, kedves tini lánya legyek ... már nem az a csokival lekenyerezhető lányka vagyok.

Nem kell nekem tőle semmi. Dolgozom, mellette tanulok főiskolán.

Egyszerűen nem megy az, hogy az új családjába 'éljek'.

2011. dec. 4. 10:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Megértelek és ne aggódj, ez az érzés változni fog!

Nekem meghalt édesanyám és rá 1 évre kb. apámnak lett egy új barátnője, akit látatlanban is gyűlöltem.

Megismertem, nagyon aranyos, kedves volt, tényleg, de még utána is voltak fenntartásaim és fájt.

Ennek 7 éve, most már kihevertem, és nem zavar az új nő, bár nekik nincs gyerekük és nem is költöztek össze.

Adj időt magatoknak! Tudom, sok eltelt, de gondold végig az egészet, logikusan, hátha befolyásolja az érzéseid!

2011. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy rossz, de legalább te láthatod apukádat és törődik is veled/veletek. Az én apám válás után lelépett, ennek már 15 éve, azóta se gyerektartás, se gondoskodás. És nem, nem anyu volt a felelős, mert apám hitegette, majd a pénz miatt kihasználta és lelépett. Illetve annyiban volt hibás, hogy túlságosan hitt neki. A lényeg, hogy szegény anyu rengeteget dolgozott, hogy el tudjon tartani, apám egy féreg, én örülnék, ha foglalkozna velem, de sajnos még egy képeslapot sem küld szülinapomra. Mellesleg nekem is született egy féltesóm, akit szintén elhagyott apu. Muszáj megbékélnetek ezzel a helyzettel, egy öcsi pedig nagyon jó dolog tud lenni, ti taníthatjátok meg új dolgokra, amikor meg 12-13 éves lesz, akkor már lehet vele beszélgetni, falazni, ha valamit szeretne:D
2011. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megértelek! Vannak érzések, amik ellen nem lehet tenni.

Nem lehet biztosra mondani, hogy változni fog az érzésetek, nekem ugyanis nem változott.

Az én szüleim szintén elváltak (18 éves voltam), van egy hugom (ő édestestvérem) illetve egy öcsém - ő féltestvérem.

Apu részéről van a féltestvérem, viszont ő már nincs együtt a barátnőjével.

Amíg együtt voltak, születésnapra, stb. mentünk felköszönteni az öcsémet.

De sajnos se a hugom, se én nem érezzük azt a testvéri szeretetet, amit érezni kellett volna, így már egy jó ideje egyikünk sem tartja a kapcsolatot az öcsénkkel. Hozzáteszem az anyjuk is hibás, mert hívtuk, hogy jöjjön el karácsonykor vagy húsvétkor vagy egyéb alkalmakkor, de nem engedi el. Tudjuk, hogy szegény kisgyerek nem tehet róla, de valahogy egyikünk sem tud testvérként tekinteni rá. Jó pár éve nem is láttuk, pedig egy városban élünk, gyakorlatilag olyan, mintha ő nem is lenne számunkra.

Gonoszul hangozhat kimondva, de nem vagyunk rá kíváncsiak. Most már egyébként 8 éves az öcsém...


Az szerintem nem törvényszerű, hogy mindig apukádékhoz menjetek, ha nem akartok, mi sem mentünk, ha nem akartunk, megoldottuk máshogy. Mondjuk nálunk apu és anyu nagyon jó viszonyban maradtak egymással, tehát nálunk szó sem volt arról, hogy csak két hetente hétvégén találkozunk apával.

2011. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szüleim elváltak mikor én 6, testvérem 8 éves volt. Utána kötelező láthatás, apám qvái egymás után. Az egyiket el is vette, én az esküvőre nem mentem el, 14 voltam akkor, mert hánytam az egésztől. Közben házat épített, a gyerektartást lecsalta néha, "mert nincs pénz". Sokáig próbálkoztak az új feleséggel de baba nem lett hál isten. 8 év házasság után válás. Most megint van valakije, akivel szintén babát tervez, pedig túl van az 50-en is! Bátyámmal egyöntetűen úgy gondoljuk, hogy a féltestvér nem testvér, pláne nem apai ágon...Megértem 100%-ig a húgodat.

Hogy apukátok hogy reagálna, azt nem tudom. Én az enyémmel 8 évig nem beszéltem, azóta is csak ünnepekkor, mert próbálok neki megbocsájtani - voltak egyéb dolgok is, amik nem tartoznak most ide. Sok erőt és kitartást kívánok minden esetre. Tudom, hogy nem könnyű. :(

2011. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem személy szerint semmi bajom édesapám "új" társával, nagyon szeretem, kedves nő.


Édesapád második felesége egyáltalán nem tehet róla, hogy ők elváltak, illetve hogy az akkori kapcsolatából két gyermek (ti) is megszülettetek, ő így fogadta el édesapátokat, a múltjával együtt. Nem valószínű, hogy édesanyátok helyére kívánna lépni, pláne, hogy már nagyok vagytok, édesapátok törődött veletek, anyagi támogatásban is részesített, szerintem egész egyszerűen el kellene fogadnotok a helyzetet, és az új feleséget nem mint pótanyának, hanem apukátok szerető társának tekinteni.


ez tulajdonképpen az Ő új családja, nem a tiétek, semmi értelme a kamaszos lázongásnak - ha édesanyátoknak lenne párja, őt sem fogadnátok el akkor sem, ha amúgy semmi baj vele?


én úgy érzem, semmi közöm a szüleim párkapcsolatához, ha amúgy szimpatikus az illető, miért ne fogadnám el, miért ne lehetne nagyobb a család, és ha mostohatestvéreim lesznek, akkor mi van? több gyerek, több rokon, több családtag, több ember, akikkel később számíthatunk egymásra, és ez szerintem jó dolog... soha nem jutott eszembe, hogy apu barátnője anyu helyébe kívánna lépni azért, mert törődött velem tinédzserkoromban - neki is baromi nehéz lehet ez a helyzet!


(nálunk anyunak is van barátja, őt is elfogadom, nem az én dolgom, hogy anyu kivel találja meg a boldogságot)


28N

2011. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a másik meg az, hogy az elvesztegetett időt (amit a húgod vagy te nem töltesz édesapáddal, azzal a személlyel aki az ő szívének kedves /még ha nyálasan is hangzik/ - ezt az időt nem hozhatja vissza semmi, hiszen már elmúlt!


próbállak megérteni mert tinédzserként én is ilyen helyzetben voltam - de nem tudom átérezni a problémát, hiszen már elég régen elváltak, ez nem "új" helyzet, és szerintem picit önzőn viselkedtek, a húgod fiatalabb, tinédzserkori lázadásnak is felfogható. viszont a sztrájkolással nem fog visszaváltozni semmi a régibe, a szüleitek nem jönnek újra össze, édesapátok ezt a nőt szereti, viszont a ti viselkedésetek biztosan elszomorítja, hiszen szeret titeket - nyilván szeretné, ha egy kicsit részt vennétek az ő másik családjának az életében is... az hogy új gyerekei vannak, nem jelenti azt hogy titeket ne szeretne ugyanúgy, mint eddig.


de neki is jár a boldogság.

2011. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húgomnak az fáj, hogy az édesapánk nem egyszer kijelentette, hogy nyugodtan velük lakhatunk, ebben semmi rossz nem lenne. Lehet, hogy kamaszkori lázadása van, de emiatt a kijelentésért én teljesen mellette vagyunk.

Édesanyánknak is volt párja, sosem hibáztattuk egyiket sem érte. Nyilvánvaló, hogyha együtt maradtak volna, akkor más körülményekben nőttünk/éltünk volna.

Nincs baj azzal sem, hogy új család/családtagok lesznek bármelyik részről is, csak azzal, hogy édesapánk ebben minket 100%-ig be akar vonni. Mi pedig nem tudunk úgy 'élni' velük, hogy azt mutassuk: "Persze apa és új anya, minden rendben van!"


Nekem meg van a magam élete. Másfél éve semmit nem kérek tőle, pont ezért. Nem kell, hogy támogasson. Engem édesanyám úgy nevelt, hogy amit akarok, azért küzdjek meg, mert semmit nem adnak ingyen. Húgom se akar semmit tőle.

Az, hogy az édesapánk ezt másképp látja, az nem a mi 'gondunk'. Támogassa a saját családját, hisz oda több pénz kell most már. Előbb utóbbi úgyis eljön azaz idő, hogy csak a 'fontosabb' alkalmakkor találkozunk .. bár ez is attól függ, kinek mi a fontos!

2011. dec. 5. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!