Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Télre mindig költözzön haza a...

Télre mindig költözzön haza a szülőkhöz párom?

Figyelt kérdés

Párom a szüleivel lakik.Jó lenne összeköltözni,albérlet,dolgozunk mindketten.

Most ad a szüleinek pénzt az otthonlakásért,és be is vásárol sokszor.Enélkül a szülei nem tudnák fenntartani a nagy családi házat télen.

Hogy fogunk igy valaha is önálló életet kezdeni? Télre hazaköltözik?

Én most egy pici lakást bérelek,kettőnknek kicsi,ketten fenn tudnánk tartani egy picit nagyobbat,és összegyűjteni kicsit arra ha babát akarunk pár év múlva.

De igy hogy?


2011. dec. 21. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Dehogyis költözik haza. Majd ha együtt fogtok lakni, akkor a szülők is megoldják valahogy a téli rezsit. Ha meg haza akar költözni télire az együttlakáskor is, akkor nem biztos, hogy ő a tuti társ neked.
2011. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem akar,jönne el kézzel-lábbal,csak én gondolkozom.

Mert vagy albérlet,vagy szülők támogatása.Kettő együtt nem megy

2011. dec. 21. 15:03
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Télre költözzön haza mert a szülők nem tudják fenntartani a házat?


Ezt nekik kell megoldaniuk és nem a párodnak. Ha nem megy nekik, adják el, és vegyenek belőle egy kisebbet.


Most gondolj bele, összeköltöztök, önálló életet éltek, érkezik a baba is a párod meg majd hazamegy télen, hogy a szülőknek segítsen fenntartani a lakást...


Akkor te meg a gyerek miből fogtok élni? Hónapokig nem lesztek majd együtt mert a párod a szüleinél lesz majd?


Ez így nem megoldás. Vagy adják el, vagy egy részét adják ki, de a fiúktól ezt nem várhatják el.

2011. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
A szüleinek fel kellene ismernie azt, hogy ha ketten nem tudják fenntartani a házat, akkor bizony kisebbre kell cserélni. Nem kell elfordulnia a szüleitől, de a szülők sem várhatják el tőle, hogy kétlaki életet éljen, mert nekik nagy ház kell.
2011. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Képletesen értve persze a télen haza,nyáron együtt.

Én fenn tudok tartani perpil egy egyszobás minikonyhás garzont,de kettőnknek az nagyon pici.

Persze hogy nem megoldás hogy nyáron együtt,télen én keresek egy pici lakást,ő meg segiti a szüleit.

Csak nem tudom hogy kellene,a ház szép nagy,kár lenne érte.Bár két idős embernek bújócskázni is sok.És télen egy fizu néha nem elég felfűteni.

2011. dec. 21. 15:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha nem laknak messze a szülők, és elég tágas a ház. össze is költözhettek. Bár szívem szerint ezt senkinek nem tudnám javasolni.
2011. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hamarabb a hajléktalanszálló mint szülőkkel lakni...

Sajátjaimmal se tudnék már,nemhogy máséval.


Bár most is egy városban lakunk,5 perc tömegközlekedéssel.

2011. dec. 21. 15:30
 8/17 anonim ***** válasza:
attól függ menyire akarod ezt az együtt élést mert minden kapcsolatba kell áldozatot hozni,ha úgy nem megy hogy külön akkor szerintem a szülökhöz birnátok költözni,vagy ha birod akkor bérelj nagyobb lakást,az meg semmilyen együtt élés amit le írtál,kitartás!
2011. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Mi is együtt lakunk a szülőkkel, nem nagy tragédia. Sőt!

Nem akartok alkalmazkodni egymáshoz? Főleg, ha nagy családi ház, az nem jobb a babának is később, hogy nem egy beszűkült lakásban nő fel, hanem kertes házban?

Szerintem fontoljátok meg.

2011. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Esélytelen szülőkkel lakni,saját anyám nem viselem el fél napnál tovább,övét se viselném el.

Ezt az áldozatot nem.

Más megoldás kell.

2011. dec. 21. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!