Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudnám felkutatni a...

Hol tudnám felkutatni a családfámat normálisan!?

Figyelt kérdés
levéltári próbálkozás eléggé hosszadalmas!

2012. jan. 1. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer találkoztam egy ilyen honlappal. Ha esetleg megtalálom majd megírom a címet.

Addig csak egy megjegyzés: vigyázz a családfa kutatással, mert a végén meg kiderül, hogy Te vagy a gyökér!

Bocs, de ez kihagyhatatlan volt :)

BÚÉK

2012. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló talán erre az oldalra gondolt.


[link]


Én is regisztráltam, csak az a gáz, hogy nem elég ismert és így valószínűleg a rokonaimnak csak nagyon kis hányada regelt szintén.

Ez sem jobb szerintem, mint a többi közösségi oldal és ez is hosszadalmas.

2012. jan. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Templomban is utána lehet nézni.
2012. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!



Akkor nem hosszadalmas a levéltári kutatás, hogyha tudod, hogy kit és hol kell keresni:) Egyébként mindenki így csinálja, nagyon keveseknek huppan az ölébe csak úgy egy komplett családfa. A lényeg, hogy kellő adattal rendelkezz, különben kár is belevágni. Amúgy meg egy teljesen laikus ember számára is könnyen rutinná válhatna a dolgok... pl: nagyiktól kutatsz visszafelé, tudod mondjuk a dédik nevét is, meg persze a települést. -10 évet felölelő részt elkezdesz visszanézni a házassági anyakönyvi kivonatban... máris ott lesz a már ismert dédik neve, kora, szül. helye stb, szülei neve... utóbbinál ez már 4 név és ismét nyomon vagy, ue. ismétlődik. netes adatbázisok is vannak, amik nekem személy szerint rengeteget segítettek, szóval tudom ajánlani a familysearch.org-ot. egyszerű, viszonylag pontos, de sok benne az elírás (viszont, ha tudod, hogy mondjuk Degenhart az apai név, meg Fritz az anyai és az elírásban az előbbi Oefenhartnak lett elírva, de egyébként minden stimmel, akkor jó nyomon vagy. végül is nem lehet elvárni, hogy néha tényleg krix-krax írásból pontosan ki tudják venni utah-ban, hogy az most mi akart lenni:)

2012. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az útmutató hasznos válaszát!
2012. jan. 1. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!