Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Leírná nekem valaki, hogy mik...

Leírná nekem valaki, hogy mik a következők a sorban?

Figyelt kérdés
nagypapa,dédpapa,...?Hogy folytatódik?
2012. jan. 1. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
talán ükapa, ükpapa..?
2012. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ük-, szép-, boldog-.
2012. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és mikor használjuk az ük-ük-ük,stb.kifejezéseket?
2012. jan. 1. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


...ük, szép, aztán ős, utána pedig mi úgy szoktuk, hogy pl.: 7. generációs ősszülő. nekem ez azért szimpatikusabb, mert a generációkkal egyértelműen lehet jelezni, hogy tőlünk számítva ő hányadik. persze ui. az ük-ük-ük-ük is egy megoldás, de már egy idő után elég kusza:) (azt viszont nem tudom, hogy az "első" ük-ük, aztán a többi hol kapcsolódik be, de feltételezem, hogy az első ük után. tehát kiváltja talán a szépszülőt és az ősöket(?). ami a lényeg, egy családfán, ha meg akarod mutatni pl. a 11. generációt, akkor az a 7 ük (ük-ük-ük-ük-ük-ük-ük apa) már furán hathat, netán el sem tudja képzelni a másik ember. egy generációs számmal, meg az ős kifejezéssel már talán könnyebb. nekem legalábbis átláthatóbb:)

2012. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:))
2012. jan. 4. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!