Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Öcsém pszichopata, vagy csak...

Öcsém pszichopata, vagy csak elkényeztetett?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt haza kellett költöznöm, mert megszűnt a cég, ahol dolgoztam. Előtte gyakran jártam haza, de most pár hét itthon levés után kicsit megröknyödtem 23 éves testvérem viselkedésén, életmódján. Szüleim elváltak, édesanyámat teljesen megértem, hogy öcsémbe "öli" minden szeretetét,

de így elég érdekes...

Mióta itthon vagyok, egyszer sepregetett fel, kb. kétszer mosogatott el, más után egyáltalán nem mosogat, de azt elvárja, hogy utána igen. Általában tányért sem használ, ha pl. szendvicset eszik, simán lemorzsál a földre.

Van most munkája, ezért ő dolgozó ember, húha, viszont anyagilag semmit nem ad bele a rezsibe, kaját nem venne a hűtőbe, ha vesz esetleg magának csipszet vagy nasit, azt beviszi a szobájába, senkit nem kínál meg vele.

Nekem ételallergiám van, külön veszek magamnak bizonyos ételeket, minap simán felzabálta a nem olcsó pakkomat...

és most jön ami igazán zavar: ha rászólok, akkor neki áll feljebb, undorító módon beszél az emberrel. viszont anyum és rokonok előtt eljátssza a kis kedves fiút. Többször róttam már meg zavaró dolgokért, és mindig én voltam a morgó hülye, édesanyám rögtön védte, hogy "ne bántsd a kisfiamat", "szeresd a kisöcséd"...

anyum két ünnep között szabadságon volt, elutazott,

én vigyáztam a házra etettem az állatokat, tesómnak egyszer sem jutott eszébe ez, viszont az igazi gáz az volt, hogy munkahelyére sem járt be! Ők hívtak fel, iszonyú égő volt, hogy mégis hol van tesóm? Ezért is zsóltam neki, erre hőbörgött. De ezt csak nekem csinálja.

Rendszeresen tarhált tőlem régebben pénzt, amikor nem adtam neki, megsértődött, és nagyon furán nézett. Emlékszem egyszer kértem tőle 500 forintot kölcsön és letagadta, hogy van pénze. Ja a laptopomat simán lenyúlta, kérdezés nélkül. Mintha alanyi jogon járna neki. Elvitte magával egy buliba, ráadásul mappákat törölt le róla azzal az indokkal, hogy nem volt rajta hely. Állam leesett.


Lényegében: mindent elvár, hogy megtegyenek neki, addig játssza a kedves fiút, míg nem állsz az útjába. Utána kimutatja a foga fehérjét, "leszerencsétlenez", stb.


Februártól lesz munkám, akkor költözöm el, de egyszerűen már rá sem bírok nézni...anyum engem okol, hogy "miért kell morogni", de egyszerűen nem bírom elviselni, hogy szrik mindenbe, félek mi lesz, mikor majd édesanyám idősebb lesz, és ő meg valósznűleg nem fog vele törődni, csak kihasználja.

Még annyit, hogy voltak már elég zűrös ügyei is, akkor sem fogta fel a dolgok súlyát-bírósági ügy, stb. Egyszerűen mintha megragadt volna egy butább, lázadó tini szintjén...


2012. jan. 6. 12:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Jaj, ez nagyon hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat!

És még a felét sem írtam le az egésznek...

2012. jan. 6. 12:28
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkültözöl, egy kis idôre vidd magaddal anyukádat, hogy az öcséd megtudja milyen egyedül élni. Ez nem jó ötlet? Mondjuk lehet, hogy az állatok nem élnék túl.
2012. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

:))


Hát igen. Első: Jó ötlet lenne, csak anyukám uyge az állatok miatt sem akarna elköltözni, meg ő nem látja így át az egészet.

2012. jan. 6. 12:40
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elkényeztetett az öcséd. Anyukád azt hiszi,hogy ilyen "neveléssel" (vagyis inkább nem neveléssel) jót tesz neki. Pedig, ha a saját lábára lábára kéne állnia,nem tudom, h vinné véghez...

Undorítóan kétszínű. Magán kívül nem szeret mást.

Hogy te mit csinálj? Fogalmam sincs, túlkoros az öcséd ilyen viselkedéssel! Ha 10 éves lenne, talán még tudnál rá hatni valahogy, de így... Valószínűleg le se tojja,akármit próbálkozol nála elérni.

2012. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd nem pszichopata inkább szociopata (olyan torzult személyiségű ember akinek sosincs lelkiismeret-furdalása). Szerintem nem tudsz vele semmit kezdeni, mert nem is igazán érti, hogy te mit akarsz tőle. Neki ez a természetes viselkedése. Egyet tehetsz, messzire elkerülöd őt, főleg a saját érdekedben.
2012. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen, próbálkoztam nála, de nagyon lenéz minket, ő partiarc, buliszervező, amikor lecsesztem a laptop miatt is, akkor "olyan vagy, mint egy óvodás" ennyivel elintézett.


Anyumat meg nem akarom kioktatni a nevelésről, nagyon jóindulatú ember, meg milyen jogom tenném ezt. Csak félek, hogy kizsigereli ez a fiú.


Köszi a válaszokat!

2012. jan. 6. 12:57
 7/20 bánomisén ***** válasza:
100%
El van kényeztetve, de miután már 23 éves, sokat nem lehet vele csinálni. Ha egyszer teljesen magára maradna, talán megjönne az esze, de lehet, hogy még akkor sem. Reménytelen eset.
2012. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

ma 12:56


tényleg:O


Soha sincsen lelkiismeret furdalása. Semmiért. Meg mintha érzelmei sem lennének néha-de ezt csak én látom, meg pár ismerős.

2012. jan. 6. 12:58
 9/20 A kérdező kommentje:
Utána olvastam wikipédián, szinte az összes általános jegy ráillik..uh.
2012. jan. 6. 13:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy félrenevelt hülyegyerek képe rajzolódik ki.Anyád még keserűen meg fogja tapasztalni amit ő főzött.Az ilyennek nem szabad engedni kicsit sem keményen vissza kell utasítani!
2012. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!