Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Öcsém pszichopata, vagy csak...

Öcsém pszichopata, vagy csak elkényeztetett?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt haza kellett költöznöm, mert megszűnt a cég, ahol dolgoztam. Előtte gyakran jártam haza, de most pár hét itthon levés után kicsit megröknyödtem 23 éves testvérem viselkedésén, életmódján. Szüleim elváltak, édesanyámat teljesen megértem, hogy öcsémbe "öli" minden szeretetét,

de így elég érdekes...

Mióta itthon vagyok, egyszer sepregetett fel, kb. kétszer mosogatott el, más után egyáltalán nem mosogat, de azt elvárja, hogy utána igen. Általában tányért sem használ, ha pl. szendvicset eszik, simán lemorzsál a földre.

Van most munkája, ezért ő dolgozó ember, húha, viszont anyagilag semmit nem ad bele a rezsibe, kaját nem venne a hűtőbe, ha vesz esetleg magának csipszet vagy nasit, azt beviszi a szobájába, senkit nem kínál meg vele.

Nekem ételallergiám van, külön veszek magamnak bizonyos ételeket, minap simán felzabálta a nem olcsó pakkomat...

és most jön ami igazán zavar: ha rászólok, akkor neki áll feljebb, undorító módon beszél az emberrel. viszont anyum és rokonok előtt eljátssza a kis kedves fiút. Többször róttam már meg zavaró dolgokért, és mindig én voltam a morgó hülye, édesanyám rögtön védte, hogy "ne bántsd a kisfiamat", "szeresd a kisöcséd"...

anyum két ünnep között szabadságon volt, elutazott,

én vigyáztam a házra etettem az állatokat, tesómnak egyszer sem jutott eszébe ez, viszont az igazi gáz az volt, hogy munkahelyére sem járt be! Ők hívtak fel, iszonyú égő volt, hogy mégis hol van tesóm? Ezért is zsóltam neki, erre hőbörgött. De ezt csak nekem csinálja.

Rendszeresen tarhált tőlem régebben pénzt, amikor nem adtam neki, megsértődött, és nagyon furán nézett. Emlékszem egyszer kértem tőle 500 forintot kölcsön és letagadta, hogy van pénze. Ja a laptopomat simán lenyúlta, kérdezés nélkül. Mintha alanyi jogon járna neki. Elvitte magával egy buliba, ráadásul mappákat törölt le róla azzal az indokkal, hogy nem volt rajta hely. Állam leesett.


Lényegében: mindent elvár, hogy megtegyenek neki, addig játssza a kedves fiút, míg nem állsz az útjába. Utána kimutatja a foga fehérjét, "leszerencsétlenez", stb.


Februártól lesz munkám, akkor költözöm el, de egyszerűen már rá sem bírok nézni...anyum engem okol, hogy "miért kell morogni", de egyszerűen nem bírom elviselni, hogy szrik mindenbe, félek mi lesz, mikor majd édesanyám idősebb lesz, és ő meg valósznűleg nem fog vele törődni, csak kihasználja.

Még annyit, hogy voltak már elég zűrös ügyei is, akkor sem fogta fel a dolgok súlyát-bírósági ügy, stb. Egyszerűen mintha megragadt volna egy butább, lázadó tini szintjén...


2012. jan. 6. 12:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha konfrontálódsz, akkor te jössz ki rosszul.

Egy kicsit olyan ez mint a szerelem.

Ott a rózsaszín hályog édesanyád szemén, nem fogja belátni, hogy hibázott.

Ha bekameráznád az egész házat, megmutatnád édesanyátoknak, hogy milyen is az öcséd veled, akkor is te lennél a hülye.

Nálunk ugyanez a felállás az apám, a bátyám és köztem.

2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

".....Akadnak azonban olyan orvosok is, akik szerint az orvosi marihuána a mentális problémák tekintetében Pandora szelencéjének minősül. Ez azt jelenti, hogy például egy 25 éves ember, aki már tíz éve keményen füvezik, sok tekintetben még mindig 15 évesnek tekinthető. Ezeknél a betegeknél nem fejlődnek ki azok a személyiségstruktúrák, melyek a felnőtté válás elengedhetetlen feltételei. Ezek tekintetében éretlen kamaszok maradnak. A megrekedt érzelmi fejlődés csupán az egyik lehetséges mellékhatása a marihuána-fogyasztásnak...."


hirtelen ez jutott eszembe, persze ne vedd készpénznek

(egyébként a forrás a national geographic tabu c műsora)

2012. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos olvastam itt jó pár kérdést, ahol hasonló a felállás.


Utolsó: Hát most rátapintottál a lényegre. Reégen sokat füvezett, most is "nyomja" szerintem.

2012. jan. 6. 17:39
 14/20 A kérdező kommentje:
Tényleg köszi a válaszokat, legalább valamennyire megértettem ezt a folyamatot.
2012. jan. 6. 17:40
 15/20 anonim válasza:
100%

én felvenném az akcióit kamerára, meg azt is, amikor szembesíted a dolgaival, és utána megmutatnám anyukának, hogy miről beszélek öcsikével kapcsolatban :)


a szociopatákkal nagyon kell vigyázni, a gyanútlan embereket behálózzák.

örökségedről mondjál le!


amúgy igaza volt előzőekben valakinek, jobb ha elkerülöd.

2012. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát az én öcsém is ilyen.Ez úgylátszik egy külön degenerált "faj" detto,csak az enyém 28 éves.
2012. jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
érdekes öccs lehet
2012. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

# 16


És semmit nem fejlődött, vag javult a Te testvéred sem?


Áh, felesleges felvenni kamerára, anyum tisztában van nagyjából a dolgokkal, minap elbeszélgettem vele-azaz próbáltam, mert úgy védte az öcsémet, mint valami anyatigris. Megint én lettem a morgós, morcos "nagy", aki bántja a kisebbet. Kész:D


Tesóm még a telefonegyenlegét sem tölti fel, anyumét használja...minap el akarta kérni az enyémet is, nemet mondtam, hát az a pillantás, meg még valamit morgott is.


Na mindegy, már csak pár hét.

2012. jan. 15. 08:31
 19/20 anonim válasza:
100%
egy jónagy verés elférne
2012. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem történt volna változás:


Én hagynám anyámat, hogy egye meg, amit főzött, ha ennyire odavan az elbaxott kicsi fiáért, aki hülye, haljon meg. Ha nem hajlandó a sarkára állni, az nem a Te bajod, hanem anyukátoké, aki egy tátott szájú picha.


Egyébként mindig így viselkedett, gyerekként is?

Mert a szociopátiának vannak gyerekkorban is előjelek, hogy ha pl. megbüntetik, akkor abból semmit nem von le, mert egyszerűen semmi bűntudata, vagy érdek nélkül semmilyen kapcsolatot nem tart fent, azokkal sem, akik amúgy szeretik.

Általános iskolában voltak gondjai a szorgalmával, tehát nem a képességeivel? Ha nem volt valami "disze" -diszkalkúlia, diszgráfia, diszlexia-, meg kellett volna rángatni legkésőbb nyolcadik osztályos korában, hogy már pedig eltakarodik szakmát tanulni és tartsa el magát, ahogy tudja. Lehet, a tanulságot nem vonja le, de legalább ti nem bajlódnátok vele 18 éves kora óta.

2018. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!