Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért kivételeznek ennyire a...

Miért kivételeznek ennyire a hugommal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már kislány és tényleg nem esz a féltékenység még mielőtt valaki ezt válaszolná..

De mostanában egyre inkább veszem észre, hogy kivételeznek vele.

Most derült ki, hogy havonta kap a kártyájára 5.000et csak úgy...és mindemellett még hisztizik anyuéknak, hogy új ruhát kell vennie mert ide megy meg oda megy... Én mindig a hugom szöges ellentéte voltam, soha nem erőszakoskodtam hogy de már pedig nekem ez kell, soha nem kértem semmit se, se szülinapra se más alkalomra. Nem vártam el semmit se, mert tudtam hogy nem állunk jól anyagilag. Itthon is mindent én csinálok és anyu. Én takarítok ő főz, hugom meg hisztizik valahányszor megkérem hogy porszívózzon.

Valahogy nem gondolom úgy, hogy megérdemelné ezt a pénzt. Igaz mostanra sokkal jobban állunk anyagilag, de főleg ha még tiszteletlen is, nem is segít semmiben és mindenre csak a száját húzza nem értem neki miért jár?


én 22L vagyok ő 16L



2012. márc. 9. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi vagyok, mint te, és a húgom is 16 lesz. Nálunk is ő az elkényeztetett lányka, mindig mindent megkapott. :) Képes volt 8 évesen hasra vágni magát a boltban, hogy megkapjon egy cipőt. Mindig megkapta.

Ez általános dolog, hogy a legkisebbet elkényeztetik, főleg, ha van korkülönbség. Nekünk a bátyánk is van, hugi évre rám született, mindig ő volt a "kicsi", akinek több mindent szabadott, mint nekem.

Már nem élek otthon, de látok ezt-azt. Húgomnak laptopja van, én egy kazettásmagnóért könyörögtem évekig, soha nem kaptam meg. :D Ruhája annyi, amennyi nekem életemben nem volt. De nem irigylem, legalább jobb tinikora van, mint nekem volt.

2012. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tactical ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem törődnék a dologgal. Ilyen nevelés hatására nehezebb lesz neki másoktól való függés nélkül élni.

17 vagyok. 14 éves korom óta nem kapok zsebpénzt, de nyáron dolgozok annyit, hogy suli időszakra elég pénzem legyen.

2012. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszadó: 'Jobb tinikora volt, mint Nekem'.

Akkor azon is fog ő nosztalgiázni, hogy mennyit hisztizett, mint Tom Cruise kislánya :D

2012. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt mindig. Nyilván azért csinálják, mert ő a pici. Ő szoliba jár meg mindenki kedvence, én meg a mai napig hallgatom, hogy továbbtanulhattam. Viszont a való életben, hosszútávon sokkal többet ártanak neki, mint használnak, mert nem önállósul. Ha burokban nevelik, akkor annál több pofont kap majd az élettől.
2012. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 4. válaszolóval. A hugicád pedig majd kap még nagy pofonokat, de aki adja, azt úgy hívják, hogy a Való Világ (az igazi).
2012. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, néhányon jókat derültem:)


Hát igen...sajnos így nagyobb kárt tesznek a jövőjében mint gondolnák. Viszont ha ez így most gonoszan is hangzik, a szüleim valahol megérdemlik hogy ilyen hangnemet üt meg velük szemben...néha úgy beszél velük mint a kapcaronggyal. Apu állandóan ide-oda furikázza, ha épp gondol egyet és nincs kedve hazasétálni a busztól akkor felhívja aput ő meg egyből ugrik érte...edzésekre is ő hordja:) Anyu meg.......hát ő anyu, minden sz@rt megvesz neki, mivel hugi kivágja a hisztit, hogy: de a suliban is mindenki hetente jár vásárolni a szüleivel és ő is akar új ruhákat...én meg dolgozhattam hogy saját pénzből legyenek ruháim mert pofám se volt a szüleimtől kérni ennyi mindent:) És ezek után még pénzt is utalnak neki minden hónapban....komolyan mondom nem hiszem el hogy ez kettejük közül egyikőjüknek sem szúr szemet:-D Pedig annyira nyilvánvaló hogy azért viselkedik ilyen tiszteletlenül mert elkényeztettek..

Hazudok, mert azt mondom hogy nem bánt a dolog...pedig igen is bánt. De ez nem féltékenység, ez valami más, csak nem tudom elmagyarázni mi:S

2012. márc. 9. 21:48
 7/10 A kérdező kommentje:
elkényeztették* bocsánat:-)
2012. márc. 9. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van, csak én 20 vagyok, a húgom 16. A nagy zsebpénzosztogatás már odáig fajult, hogy a húgom cigizni, majd drogozni kezdett, és ha nem kap pénzt, akkor ellopja valamelyikünktől, többtízezret is havonta. A haverjainak is ő fizet rendszeresen, visszahallom... oda kell a sok pénz. Én meg hallgatom folyton, hogy örüljek, hogy eltartanak egyáltalán még egyetem mellett. Persze, a húgomnak soha esélye sem lesz egyetemre menni, borzasztóan link és nem tanul, már bukott is félévkor... nekem ezt soha nem nézték volna el, én még a néhány négyesemért is egész gimi alatt cseszegetve voltam. És még ma is megkapom, hogy én milyen teszetosza voltam és vagyok, bezzeg a húgom milyen "talpraesett" (hát ha a drogkereskedelmet meg a detox megjárását talpraesettségnek hívjuk?!)... Elég nehéz, tudom, különösen ezzel együtt élni. De nálunk nem csak kivételeznek vele, de hagyják, hogy tönkretegye a családot, az anyagi jólétünket, a nyugalmunkat. Ami nyári normális ruhám volt, elosztogatta a csöves barátai közt, a kedvenc ruháim voltak. Képzelheted, mit érzek, főleg, hogy sz*ros havi 20ezret kell beosztanom mindenre, szépségápolás, tisztálkodás, ruházkodás, bérletek, könyvek stb., a szüleim nekem már csak a rezsit és a kaját fizetik ki (kaját sem mindig). Alig várom, hogy elköltözhessek már, és amint megtehetem ezt normális körülmények közt, nélkülözés nélkül, megyek is, aztán egyék meg, azt főztek... a húgomból jó ember már az életben nem lesz, és nagy valószínűséggel a nyakukon is fog maradni.
2012. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TomThunderbolt válasza:
46%
Emberek ,20 éves kor felett már régen nem otthon kéne élni! Én 19 éves koromban már régen nem otthon laktam! Nekünk sem volt aranyéletünk ,nem volt kocsink öt testvérem van és az anyám nevelt minket egyedül ,mert a drága apuci ott hagyta mikor 10 éves voltam (hogy rohadna el! Egy igazi szemétláda! Hülyített is sokáig!) Én nagyon sokszor segítettem anyumnak ,és a szitu ugyan ez volt.Két nagyobb nővér akik kb. két évig kapták a nyalást(14-16 és 15-17) aztán én 13 -éves fejjel csak kihívtam őket beszélgetni ,na jó őket nem engedtem megszólalni :D, én beszéltem ,elmondtam a mondanivalómat és szembesítettem őket mindennel.Elmondtam neki hogy nincs az anyáknak pénze ,szedjék magukat össze ,mert ez már így sok.Szóval mindent elmondtam nekik és olyan csendbe lettek utána hogy én bementem a házba ők meg kb. még fél órát kint ücsörögtek!Képzeljétek ,rá egy évre lett egy nővérem aki 17 és modell (szerződéses!) van egy 18 éves aki táncos és nem szerződéses modell! Aztán ott a bátyám ,aki most egy szakács ,viszont azt tudni kell róla hogy a szemét apám nem bírta elviselni hogy még mielőtt anyámmal összeházasodott volt egy palija akitől lett a gyerek (apámat még nem ismerte olyankor!) és kidobta 16 évesen! Na akkor most mi van? Emberek csak ezen gondolkozzatok el! Ja a két nővérem eltartja magát amikor a kisebbik 17 volt összeszedett magának egy 20-as fényképész palit aki besegített neki és most külföldre járkál! Ennyi.
2012. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de már nem a régi kommunista rendszerben élünk. És nem kéne azt hajtogatni, hogy "bezzeg én ennyi idősen, 30 évvel ezelőtt...". Beláthatná a szüleink korosztálya, hogy az ő fiatalságuk óta teljesen megváltozott a világ, és manapság nem tud elmenni akárki 17 évesen dolgozni. Egyetem mellett pedig, ha az ember nem Győrben vagy Pesten tanul, a diákmunka szinte felejtős, annyira kevés van. 10 órakor meghirdetik a munkát, itt, a Dunántúlon, délre már megvan 5 ember nekik, tízszeres túljelentkezéssel. Nappali tagozat mellett így nagyon nehéz és a diákok a szüleikre vannak szorulva gyakran még 22-25 évesen is. De nincs ebben semmi rossz, ha a felek elviselik egymást.
2012. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!