Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elengednétek a 16 éves fiatoka...

Elengednétek a 16 éves fiatokat Németországba?

Figyelt kérdés
A barátnőjével, aki 18, meg a lány barátnőjével aki 19, és annak 20 -on éves barátjával. 1 éves kapcsolatban vannak a fiadék, a srác mindig vigyáz a kistestvéreire, kb mindig rábízzák, felelősségteljes. A lány is normális. 10 e forint lenne össz-vissz(csak az utazást kell fizetni, a többi -nem részletezném miért- ingyen van).A program városnézés, ilyesmi lenne, nem szórakozóhelyre járással, ivással töltenénk. 2 hét lenne ez az nyaralás, elengednétek ennyi időre, vagy rövidebbre? (ha rövidebbre, írjátok le légyszíves mennyi időre)
2012. márc. 17. 21:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%

Én nem :S

Pedig nekem mindent megengedtek a szüleim, amit kértem, de valószínű azért, mert mindig a koromhoz megfelelő kéréseim voltak. De még így is engedékenyek voltak, és cserébe soha nem hazudtam nekik, nem úgy mint a barátaim, akiknek mindig határidők voltak megszabva.


Én 18 évesen, érettségi után utaztam barátokkal külföldre, szülő, felnőtt felügyelete nélkül.

Előtte a Balatonra mentem csak felnőtt nélkül, és az se két hét volt.


Szóval ha eléggé érettnek találom majd a gyerekemet, akkor én is ezt a fajta módszert szeretném követni, de ennek ellenére úgy gondolom 16 évesen két hétig külföldön barátnővel, barátokkal, az sok.

Balatonra engedném le 1 hétre.

2012. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Talán a balatonra két napra ha a is megbízható. De külföldre felnőtt, helyi rokon, tolmács - idegenvezető nélkül? Esélytelen. Ha elveszik, ellopják, baleset éri egy életre szidnám magam, s hogy tudnék utánna futni, hol keressem és kivel ha én se beszélem a nyelvet? Ez miatt kirúgnak, hogy én is lelépek utánna őt keresni (mert ilyenkor menni kell nics mese) nem tudnám a lakást biztosítani, nem tudnám a hitelt fizetni stb.

Maradjon csak ithon, itt is vannak múzeumok, várak, kiállítások amikben gyönyörködhet.

Esetleg helyette elvinném én ilyen programokra pénz- idő fügvényében ha ennyire szomlyazza a kultúrát.

2012. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
81%
Énsem engedném el őt, max belföldön. Kint akármi történhet, nyelvet kell beszélni, ne adj isten beviszik ott a rendőrök , kiskorú stb...
2012. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A fiú barátnőjének a szerelme ott lakik, ő természetesen anyanyelvi szinten, a többi3 ember is jól beszéli a nyelvet
2012. márc. 17. 22:09
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
Ez nekem akkor se valami megbízható forrás, a 20 éves is lehet még gyerek helyzetekben amiket nem tud megoldani. Nemhiszem, hogy a kórház illetve rendőrség szempontjából annyira perfekt a többi személy se.
2012. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%

Igen, el.

Ha tényleg mindenki megbízható, akkor miért ne legyen részük egy ilyen élményben?

2012. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
911-et ismerjük, a német srác szerelme egy évet kinn élt, tud beszélni
2012. márc. 17. 22:15
 8/28 A kérdező kommentje:
Nekünk is ez az, hogy 10 e+kajaköltségért 2 hét németo.ban egy némettel, aki mindent meg tud nekünk mutatni... Ez nem éppen visszatérő lehetőség.
2012. márc. 17. 22:16
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Én igen.

Ha tényleg mindenki olyan megbízható és biztos vagy benne, hogy nem alkoholos-bulizós nyaralás lesz, akkor miért ne? De egyértelműen minden este jelentkezzen be neten/telefonon!

2012. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

A nyelvhez meg annyit, hogy már miért ne lehetnének eléggé perfektek kórházhoz és rendőrséghez? (Remélhetőleg ilyenre amúgy sincs szükség, de ha mégis.)

Ismerek olyan 5 évest, aki elég perfekt hozzá (természetesen nem német, hanem magyar kisgyerekről beszélek), itt, ahol lakom, elég sokan. Nekünk sem okozott gondot 11 évesen Németországban tölteni egy hetet, mindennel elboldogultunk. Nem olyan hihetetlen, hogy gyerekek (már, amennyire ráadásul őket még gyereknek lehet nevezni...) tudjanak normális szinten beszélni egy idege nyelvet...

2012. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!