Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felnőttként milyen a kapcsolat...

Felnőttként milyen a kapcsolatod a felnőtt testvéreddel (testvéreiddel)?

Figyelt kérdés

Mi sose voltunk jó testvérek:( Nem tudom miért. Én voltam a középső, de mindig engem szekáltak. 2-2-2 év van köztünk. Fiús lány voltam, inkább öcsémmel játszottam, mint nővéremmel. Nővérem mindig is diktátor féle volt. Parancsolgatni szeretett nekem. Öcsém meg mindig szórakozott velem, egrecéroztatott. Aztán 10 éves koromban született meg a féltestvérünk, a húgunk. Utána mindig vele voltam, vele játszottam, szerettem vele játszani. Szerettük egymást. A mai napig vele sokkal jobban vagyok, mint másik két tesómmal. Vele el lehet dumálni, most még tini, de agyilag olyan, mint én voltam olyan idősen, úgy gondolkodik, ahogy én gondolkodtam, látom, hogy jó ember lesz, mert nem követi el azt a hibát, amit én viszont elkövettem (nem figyeltem oda a tanulásra egy évig)Nagyon drukkolok neki és tartjuk a kapcsolatot annak ellenére, hogy én külföldön élek már 3 éve. Nagyon sajnálom, hogy kimaradok a tini éveiből, hogy nem hallom nap mint nap a sztorikat, de olyan jó látni, hogy vannak barátai (face bookon látom, hogy beszélgetnek), nekem nem voltak. Másik két tesóm...az ő látásmódjukat nem osztom. Nővéremnek van két gyönyörű lánya, egyik most 10 éves, másik 2.5. Nem törődik velük, egész nap csak a számítógép. Játszik. A mai napig olyan, mint gyerekkorában volt. Évente egyszer megyek haza, de nem sok mondani valója van számomra, ha meglátogatom, csak annyi, hogy "nézd, milyen a karakterem a játékban". Öcsém egy fokkal jobb, vele szoktam dumálni. De ő is olyan mint volt. Még mindig azt hiszi, hogy ő a Jani. Más nem tudhatja jól, csak ő. Mindenen idegeskedik. (Ül a buszban a leghátsó ülésen a motoron, és fel van háborodva, hogy rázkódik a busz, hogy a sofőr nem tud vezetni....már csak röhögök rajta) Kicsit lusta, csak akkor dolgozik, ha alá van tolva a munka, ő maga nem keresi. De legalább hajlandó dolgozni, mert a nővérem vagy 8 éve nem dolgozott. Nem hajlandó.

Más is van így, mint én? Hogy nincs jóba a testvéreivel? Soha nem fog változni? Apuval is rossz volt a kapcsolatom (ez egy másik történet), de mára rendeződött, igaz, soha nem lesz tökéletes, de azt hiszem kihoztuk kapcsolatunkból a lehető legjobbat.


2011. márc. 23. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém és köztem három év van. Mi gyerekkorunkban állandóan veszekedtünk, bár persze annyira nem voltunk azért rossz testvérek, de a marakodás napi jellegű volt, tini korunkban meg aztán főleg. Azóta lettünk úgymond "jó testvérek", mióta felnőttek vagyunk. Most is szoktuk egymás cukkolni hülyeségekkel, de ez már csak poén, amúgy mindig segítünk egymásnak, meg jókat tudunk beszélgetni is.

Ő 21 éves, én meg 24.

2011. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hárman vagyunk. Én is középső vagyok. Jó testvérek vagyunk. Volt egy idő, amikor "elszakadtunk" egymástól, aztán mikor együtt lettünk várandóság a nővéremmel minden megváltozott:-) Olyan minden mint gyermekkorunkba. Mi is külön lakunk, de szinte minden nap beszélünk, és gyakran találkozunk(hetente 1x biztos). Az öcsémet is szeretem, de Ő még keresi Önmagát és sokszor nem tetszik amiket tesz, de bízom benne, hogy hamarosan észhez tér, egyébként vele is jóba vagyok.
2011. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Köztünk a bátyámmal 5 év van. Nem voltunk annyira jó testvérek gyerekkorukban. Felnőttként viszont nagyon jól kijövünk. Sőt amióta nekem férjem, neki menyasszonya van, sokat eljárunk 4-esben. Nagyon örülök,hogy így rendbe jött minden közöttünk!
2011. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
"bátyám" a legnagyobb ellenségem, húgom az egyik legjobb barátom.
2011. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám és köztem 2 év van. Szerettem vele lenni mindig, de úgy tűnt ez visszafelé nem igaz. Ezért leszálltam róla.

Azóta felnőttünk, de nem igazán tudom hányadán állunk. Én szeretem őt, de nem tudom ő mit érez, nem beszél az érzéseiről se nekem se a család többi tagjának. Szeretném ha jobb testvérek lennénk, de általában csak köszönünk egymásnak. Engem ez bánt.

2011. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem és köztem 4 év van. Kb. olyan 14 éves koromig laktunk együtt, mert ő akkor férjhez ment (elég korán). Olyan 12 éves koromig, míg nem volt komoly pasija, addig úgy elvoltunk. Nincsenek rossz emlékeim. Együtt játszottunk, bár már igyekezett lerázni akkoriban, mivel őt nem érdekelték a dedós dolgok. Néha veszekedtünk, de ki nem.

Most viszont, hogy eltelt 20 év, nagyon eltávolodtunk. Nem tőlem indult ki. Ő nem keres, csak akkor ha valami baja van. Én hívogattam mindig és látogattam rendszeresen. Ő hajlamos nem keresni. :( Szomorú ez.

2011. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 2 évvel idősebb bátyám van.Nem mondom,hogy nem civakodtunk gyerekkorunkban,de szerintem mindig is jó testvérek voltunk,mindig megértett.A mai napig nagyon jó a viszonyunk,és ez így is fog maradni...Igaz ritkán találkozunk,egyikünk sem lakik otthon,de beszélni szoktunk telefonon.:D
2011. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy masfel evvel idosebb noverem van. Akar ebben a pillanatban is odaadnam erte az eletem. 36F
2011. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy Bátyám és egy Nővérem van. Mikor még tényleg kicsik voltunk, akkor voltak nagy harcok, hiába szerettük akkor is egymást, de ahogy elkezdtünk felnőni, úgy váltunk egyre inkább nagyon jó testvérekké.
2011. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nővérem 3 évvel idősebb nálam. Mindig is nagyon jól megvoltunk, szerintem jó tesók voltunk és vagyunk most is, csak tudod nem az a "legjobb barátnő" típus. Nem vele beszéltem meg a pasi dolgokat, ő sem velem. Ez maradt tényleg a barátnőkre. De pl rengeteget segített nekem hosszú éveken át a matekban, sajnos abban az egyben gyenge voltam mindig. Azt hiszem, neki köszönhetem, hogy sikerült az érettségim :) Mai napig rengeteget segítünk egymásnak. Ha kell, vigyázok a kisfiára, de ő is vigyázott már a kislányomra. Sajnos ő és a szüleim nagyon rossz anyagi helyzetben vannak, amiben tudom, segítem őt (őket) de nagyon nehéz. Sokszor sírok amiatt, hogy nem tudom őt úgy segíteni, ahogy szeretném :(
2011. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!