Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mégis hogyan lépjek? Legyek...

Mégis hogyan lépjek? Legyek ott, vagy női megérzésre hallgatva, maradjak otthon, s legyen utána oltári balhé?

Figyelt kérdés

Nem, nincs itt semmi csalás, meg szerelmi ötszögek, simán csak annyi, hogy jönnek a párom szülei a hétvégén. Mi külföldön élünk, a páromat itt ismertem meg.. két idegen egy harmadik országban. Szóval, a kapcsolatunk szép és jó, annak ellenére, hogy néha a hajam az égnek áll, mert hát mindenkinek van vmi stiklije...

Viszont a sok csalódás, amit a múltban szenvedtem el, és tényleg(!) megráztak, azok miatt valahogy most óvatosabban élem ezt a kapcsolatomat. Akármennyire szeretem, és ragaszkodom hozzá, egyszerűen én nem akarok a szüleivel találkozni. Több mint két hónapja vagyunk együtt, nem mondom, hogy sok idő, de azt sem, hogy túl kevés.

Egyszerűen NEM akarok. Mondtam már neki is, meg a félelmeimet, meg az okaimat, erre azt mondta csak, hogy nem kell aggódnom, meg hogy az élethez hozzátartoznak a csalódások, senki nem tudja őket elkerülni blablabla...


De, hogy ez még ne legyen elég, kiderült, hogy a vasárnap az meg a Nagynéninél lesz, akivel én már sikeresen majdnem úgy összekaptam, hogy ihajjcsúhaj. Szóval meghívott ebédre, de arra fullosan-totálisan nem akarok elmenni.


Hiába mondom az érveimet, a végén odajukadunk ki, hogy jó lesz, meg hogy nyugodjak meg, nem kell pánikolnom.

Tudom, hogy nem világ vége egy családi látogatás, főleg ha más országban vagyunk, meg szerintem ez fontos neki, és tényleg, nem vagyok egy gonosz nőszemély, de én már annyira tiltakozom a találkozás ellen, hogy hétfő óta egyre kínzóbb torokfájással szenvedek, most meg már a mandulámat is érzem, s ha ez így halad, szerintem lebetegszem szombat 10-ig...


Bármiféle tanácsot szívesen fogadok, a hideg zuhanyt kerüljük, mert attól csak betegebb leszek.... bár szerintem nem lenne utolsó.

Ja, a párom nyelvén még nem beszélek, a szülők beszélnek viszont németül :)


2012. márc. 29. 07:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok a párom szüleivel, vegyél fel egy műmosolyt, egyébként lehet csípni fogod őket. Vedd úgy, mintha valami ismerősök lennének, kibírod azt az időt. És olyan jó lesz, ha vége lesz.
2012. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

szerintem nem kellene ennyire elzárkózni. ha együtt maradtok úgyis el kell viselned néha a szüleit.

az én párom is külföldi. nem zárkóztam el ilyen mereven a szüleitől, én kíváncsi voltam a családjára. nem mellesleg abből lehet látni, ő hogy viselkedik egy családban, hogy a szüleihez hogy viszonyul (és később ha családunk lenne, akkor hozzám és a gyerekekhez.)

nem vagyok puszipajtása az anyósjelöltnek, tévedés ne essék. ő nem nagyon beszél magyarul, állítólag szégyenli is az akcentusát, én se vagyok neki annyira szimpatikus, pár szóval "elintéz" ha találkozunk.

a lényeg hogy elvisel és kész.

így viszont téged hogy fognak, ha már ismeretlenül is ellenszenvet táplálsz?

2012. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kerdezö, nekem az, hogy ennyire irtozol a csaladjaval valo talalkozastol, nem tudom a multbeli csalodasaiddal magyarazni, azzal inkabb, hogy a kapcsolatodban nem vagy biztos, vagy nem vagy szerelmes bele. A csaladdal valo kapcsolat melyiteni szokta a parkapcsolatokat, ha te ettöl irtozol, ott pont ezzel van a gond.

Nekem is volt egy kapcsolatom, hideg razott a csaladjatol, de szerintem csak mert nem voltam szerelmes a sracba. Most viszont szerelmes vagyok, es boldog voltam, mikor megismertem a csaladjat, attol meg boldogabb, hogy elfogadtak, semmi ellenerzesem nem volt.

(En is Nemetorszagban elek, a parom nemet viszont, ezert nem ua a szitu, mint nalad)

2012. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Vagy tul korai meg neked ez a talalkozo. Ket honap nem sok idö. (Elözö voltam)
2012. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Félsz az elkötelezettségtől? Szerintem nem normális az amit érzel. Azok nem akarják a párjuk családját akik a párjukat sem fogadják el igazán. Ennyit aztán meg lehet tenni azért akit szeretünk.
2012. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ezzel valahogy én is így voltam mindig.Feszélyezve érzem magam idegen emberek között,plusz jó benyomást kell ilyenkor kelteni,szóval nem egyszerű.Külföldön velem is történt ilyen.A szülők nem igazán örültek,mert nem szeretik a magyarokat,de kénytelenek voltak elfogadni a fiuk miatt,viszont a többi rokon kedves volt velem mindig.Bírd ki most az egyszer hogy elmész:)
2012. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon Aranyosak vagytok :) De tényleg, kivétel nélkül. Nem gondoltam volna, hogy ennyi kommentet kapok.


Nos a Nagynénivel azért vesztem majdnem össze - szerencsére akkor nem találkoztunk, kb két órán múlt - mert bejött a lakásba. Többször is. A lakás amiben a Párom lakik, a Nagynéni tulajdona, tőle bérli, és mikor egy hétig nem volt otthon a Párom, egyszerűen ki be járkált a lakásban, és átrendezett mindent. Ezen pikkpakk kiakadtam....


A srác holland :), a szüleiről áradozik, és hallom mindig, mikor beszél velük telefonon.


Valaki írta, hogy talán nem is vagyok szerelmes a srácba. De, igen. Szerelmes vagyok. Csak a srácnak most meg kell bírkózni az alkohol letevésével, mivel csak úgy kaphatja vissza a jogsiját... ÉS hát nem igazán tudja/akarja mindig betartani.... én meg az ilyet nem szeretem.. ezért szoktam is morcos lenni...


Beszélni németül tesszük. :)


És igen. Valaki írta, hogy a két hónap nekem túl kevés. LEhetséges, annak ellenére, hogy átlagosan első hónapban a szüleim, és a családom mindenkit ismert.... Egyszerűen nem érzem, hogy itt az idő megismerni őket...

Persze azt is megértem, hogy ritkán jönnek, ezért is határoztam el, ha nem lesz 40 fokos lázam, akkor természetesen ott leszek, és mosolygok, s ha kényelmetlenül érzem magam, lelépek.....


Nagynénihez totálisan nem fogok menni, még haragszom rá (friss az élmény vele kapcsolatban)....


Kérdés még?


Szeretem a páromat, szeretném a családját is megismerni, megyünk Mo-ra is majd, tanulgat már magyarul, én meg hollandul, dúl a láv, csak hát az ember nem mindent tud meg az első találkozás alkalmával a másikról.......

2012. márc. 29. 11:43
 18/21 anonim ***** válasza:

"És igen. Valaki írta, hogy a két hónap nekem túl kevés. LEhetséges, annak ellenére, hogy átlagosan első hónapban a szüleim, és a családom mindenkit ismert.... Egyszerűen nem érzem, hogy itt az idő megismerni őket... "


Pont itt van akkor a kutya elasva!!:) A sok csalodasod eseteben mindig szinte azonnal be volt mutatva mindenki. Nah, ez itt a gond, ezen kell felülemelkedned. A nagynenit nem kötelezö szeretni, az nem gaz.

Viszont, ha a sracnak fontos, akkor egy probat mindenkepp meger a csaladi összejövetel, ugorj at az arnyekodon, ne kisertsen a mult! Ne felj, nem törvenyszerü, hogy mindig minden ismetlödjön! Hajra!!

(amugy en irtam, hogy valszeg akkor nem vagy szerelmes... :) Jo, hogy nincs igazam. :))

2012. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
magad alatt vágod a fát,szerinted milyen benyomást keltesz a szülőkbe tegyük fel párod belemen hogy ne találkozz a szüleivel(amit kétlenék)szerinted mit mondana párod nekik,bocsi apa anya de a barátnőm nem akar titeket meg ismerni amúgy rendes lány jofej csak hat...és a szülőkbe mi merülne fel a fiunk egy olyan lánnyal van aki nem akar minket meg ismerni meg is milyen lehet milyen családból jött,és a későbbiekben ha komolyra fordulna ez a kapcsolat a pároddal szerinted mi történne csak simán az hogy te nem jól jönnél ki a szülőkel és azt majd magadnak köszönheted mert nem volttal hajlandó max.1-orat ki bírni velük annyit hogy meg ismerd őket.
2012. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Azóta annyi van, hogy náthában el fogok halálozni, és a tervezett munkabeosztásom valahogy.. fogalmam sincs miért, de megváltozott, és hát péntek estétől vasárnap estig szabad lettem...


úgyhogy igazából mennem "kell" :) mindenhova...


fejben már eldöntöttem, hogy lesz ami lesz, elmegyek... max. legközelebb két évig nem lesz senkim ^^, v még több... Szóval, hát igen. Elmegyek. ELMEGYEK! Nem gondolom, hogy rossz lesz, csak féltem magamat. Ennyi. De hát... sosem lehet semmit előre eltervezni....


Ah, már csak 24 óra, és itt vannak a szülők... szorítsatok! :)

2012. márc. 30. 09:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!