Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek baj lenne ha...

Szerintetek baj lenne ha összejönnék a 4. ági unokatestvéremmel?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Törvényi akadálya nincs a házasságnak sem.

Még másodfokú unokatesóknál is lehetséges: [link]

2012. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már a 3. ági sem gáz, ez pedig végképp nem.
2012. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem semmi baj nincs vele.Ismerek olyanokat aki 2. unokatestvérek és együtt vannak, van már 2 gyerekük és mind a kettő egészséges.
2012. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat(:
2012. ápr. 9. 15:50
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Genetikailag nincs akadálya. törvényileg sincs.

De van valami: a mi családunk nagyon szoros kapcsolatot ápol a 3. ági unokatesóimmal, és a szüleivel. Az unokatesómmal, szinte testvéri a kapcsolatunk. ezek után kicsit gusztustalan lenne, ha összejönnék vele, hiszen együtt nőttünk fel. Nem tudnánk férfi-nőként tekinteni egymásra.

De ha ti vagytok ilyen kapcsolatban, akkor hajrá.

2012. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hm... megértelek

én egyszer összejöttem az egyik 3. unokatesómmal - elég kiterjedt a rokonság, és róla tényleg nem tudtam, meg ő sem rólam

majdnem 2 évig voltunk együtt, úgy egy év után jöttünk rá a rokoni szálra, és így utólag bevallva valahol kicsit mindig zavart a dolog... bár nagyon szerettem, azóta senkit úgy :S

nehéz ügy, tudom

de egyébként abban az időben én is utánaérdeklődtem, még szakembereknél is, és genetikailag tényleg minimális ilyen fokú rokonságnál a kockázat az utódokat illetően - azt mondták, ugyanannyi, mint 2, rokoni kapcsolatban nem álló embernél

szóval sem törvényi, sem genetikai akadály nincs

2012. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van (volt) 2 nagyanyád, 4 dédanyád, 8 ükanyád és 16 szépanyád, ahogy neki is. Ebből a 16-ból egy közös (meg a 16-16 szépapából is). 1/32 részben azonos a génállományotok, feltéve hogy nem zavart be a történetbe féltesó, zabigyerek, örökbefögadás vagy valami hasonló történet. A kockázat nem sokkal nagyobb, mint két vadidegennél.
2012. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, ha volna az illetővel közös fel,enőm, nem jönnék vele össze. Nyilván nem úgy értem, hogy az 500 éve összeházasdoott kovács fia és pék lánya 22 gyerekéből 2 testvér leszármazottai vagyunk, de amíg vissza lehet, de ha arra gondolok, hogy volt olyan közös felmenőnk, akire még emlékszik nagyszülő vagy akinek van, dédnagyszülő... Az nálam felejtős.
2012. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Habsburgoknál más szokás dívott.
2012. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem jönnék össze, de csak azért, mert amelyiket ismerem, azzal ugyanaz a vezetéknevünk (iwiwen találtam véletlenül és ritka nevünk van). vicces, de ha más lenne a neve, akkor nem érezném rokonnak, így meg igen :D

genetikailag minimális a kockázat, ha gyereket akartok. ha meg nem akartok, akkor tökmindegy :)

2012. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!