Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen (leendő) nagymama az...

Milyen (leendő) nagymama az ilyen?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik fiának nemsokára gyerekei születnek. Gratuláltunk mire közölte hogy köszöni és szorítsunk neki hogy fiúk legyenek, mert neki lányunoka nem kell mert azokkal csak a gond van. Szinte egyszerre születnek a kisunokái és nagyon izgul hogy nehogy lányok legyenek :(

A legkisebbik fia majdnem 30 és buliról bulira jár és tiniket szed fel. Nem hinném hogy akkor a lányokkal lenne több gond.

Ez csak nekem nem tűnik normális dolognak egy leendő nagymamától?


2012. máj. 2. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem normális, legalábbis a mai felfogás szerint, de az idősebb generáció fejében még erősen él a fiú-fétis. Majd úgy 50 év múlva talán változik a helyzet.
2012. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes.Nekem két fiam van, és azért szorítok, hogy legyen egy kislány unokám.Természetesen a kisfiúnak is nagyon fogok örülni, csak szeretnék egy kislány unokát is, ha már saját nem sikerült.
2012. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Na ne...azért ne túlozzunk. Ez a jövendő nagymama hány éves lehet? A legidősebb fia legyen 37 - akkor is 57-60 körül lehet. Ennek a generációnak a fejében nem él általánosan, szerencsére, az elvakult fiú-imádat. Olyan nőkről van szó, akik túlnyomó többségükben dolgoztak (dolgoznak) és tanultak, tehát közelebb vannak a 20-as és 30-asok mentalitásához, mintsem ők azt hinnék.


Ez a kérdésben "vázolt" hölgy egyszerűen egy beszűkült gondolkodású ember. Minden korosztályban előfordul ilyen.

2012. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Rengeteg ismerősöm mostanában lesz kisgyerekes, és nagy részüknél ez a korosztály a nagymama. És mégis, többségüknél igenis fiú-fetisizmus van. Sajna tartja magát... Hiába...
2012. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a keresztanyám volt ilyen.3 lánya van.Azt mondta mindig,hogy lehet egy fiú gyermeket szeretni!.Azután megszülettek az unokái akik fiúk lettek és teljesen odáig van értük.
2012. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Miért ne lenne normális? Fiai voltak, nyilván a fiú gyermekeknek ért, úgymond. Én is nagyon félek, nehogy valaha lányom szülessen. :D Ugyanezt gondolom.

Szerintem tök normális, hogy ő fiús anyuka volt, és most fiús nagymama akar lenni. Nem kell ezért megbélyegezni meg semmi. Ő úgy gondolja, fiúkkal könnyebb, más meg épp az ellenkezőjét. Nem lehet őt kifogásolni, ő nevelt fel fiúkat, ő már csak tudja. Ha nem lett volna jó neki, akkor úgyis logikus lenne, hogy most végre lányt akarna a családba.

2012. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
*hez
2012. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Az én anyám is ilyen volt. 35 évvel ezelőtt még nem volt ultrahang, úgy hogy megnézni sem tudtuk, hogy milyen nemű lesz a kicsi, akit a hasamban hordtam. Anyám kijelentette, hogy csak fiú lehet, lányt haza se hozzak. Amikor indultam szülni még nem volt lány nevünk...és mit ad Isten? Fiam lett. Amikor az orvosom mondta, hogy fiú, el sem akartam hinni.
2012. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

nekem apám mondta, hogy a gyerekkel csak gond van, mikor mondtuk, hogy terhes vagyok. Egyetlen lánya vagyok, nem sokat foglalkozott velem.

Anyós kislányt akart, de hát ez nem kívánságműsor :) Én nem vettem sértésnek, egész jól elvan az unokával, főleg hogy már nagyobb.

2012. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

hááát, érdekes. mondjuk én ha egy mód van rá, akkor lányt szeretnék, az egyik jó barátnőm most várandós, a párjával azon drukkoltak az első UHnál, hogy lány legyen, hát fiú lesz :D

mostanában egyébként is elég sok fiú születik, azt vettem észre. ismerősi körben az elmúlt 5 évben szinte csak kispasik jöttek a világra.

2012. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!