Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítene valaki dönteni?...

Segítene valaki dönteni? Elmondanátok, hogy ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Előre is szólok, hogy hosszú lesz!


Ott kezdődik a "mese", hogy van egy nővérem, aki 12 éve együtt van a "sógorommal" (nem házasok, ellenzik) és van egy 5 éves gyermekük. Ők saját panel lakással rendelkeznek (sógoromé), amin nincs hitel, tehát "tiszta". Másfél szobás, kicsit "kicsi" nekik, de elvannak még benne. Szeretnének nagyobba költözni, de nincs rá pénzük és náluk ez nem napirendi pont. Tehát nem eget verő kérdés..


Én a páromhoz leköltöztem vidékre 2 éve. Van egy 1 éves lányunk. Munkahelyemről jöttem l szülni anno. Mi albérletben élünk. Nem szeretnénk itt letelepedni, mert engem a munkahelyem vár vissza (Pesten) és egyébként sem bírok ilyen "nyugodt" helyen élni.. szóval kell a régi életem - pörgés, barátaim, családom - vissza. Ez a páromat nem zavarja, mivel minden barátja + közös barátunk Pesten van már vagy egyébként is volt.

A családja támogatja az elképzeléseinket a munka és megélhetés miatt. Itt, ahol jelenleg lakunk nincs munkahely teremtés, sok a munkanélküli. Terhesség előtt másfél évig kerestem munkát itt, nem találtam.

Nem rég házasodtunk össze a párommal.


Apukám anyukája után örököltünk nővéremmel egy összeget. Fele - fele arányban részesülünk - elvileg - belőle. Apukánk anno azt mondta, hogy akkor kapjuk meg, ha lakást akarunk venni vagy felújítani akarjuk, etc.

Mivel ő nem akarja, hogy kisemmizzenek minket, így nem egy könnyen kapjuk/kapnánk meg ezt a pénz.

Ez egyébként teljesen érthető. Sajnos ő nincs oda a "sógoromért", páromra meg felnéz, mert diplomás. Emiatt én többször összevesztem már az édesapámmal sógoromat védve.

Most, hogy házasok vagyunk és tudja, hogy még idén felszeretnénk költözni, hogy a lányunk már ott kezdje a bölcsit, így lakásokat/házakat kezdett el nézni.

Nem mondja ki, de egyértelműen nekünk. Folyton utalgat rá, kérdezget, hogy lesz-e még egy gyerek. Most mennyi négyzetméteren lakunk, etc..


Itt a gondom :((((


Mivel az a pénz (örökség) nem csak az enyém, így nem akarom, hogy ránk költse az egészet. Tudom, hogy megtehetné, hogy vegyen anélkül is egy lakást vagy házat nekünk, de nem lenne pofám elfogadni.

Világ életemben a nővéremnek segített jobban. Mióta terhes lettem és lett a lányunk, állandóan költ ránk. Az autót mis tőle kaptuk, igaz 11 éves, de imádjuk. Minden rendben szerencsére vele!!!


Viszont nővéremmel szemben nem lenne pofám elfogadni a házat/lakást. Rosszul érezném magam, hogy megkapjuk. Pedig szerintem semmivel sem teszünk/tettünk többet érte, mint a nővéremék.

Ők is ugyanúgy megérdemelnének egy nagyobb lakást. Ráadásul ők eltudnák adni a régit, amiben most laknak egész jó áron.


Ha tényleg feljön ez a téma (lakás vásárlás), akkor ti mit tennétek ma helyemben/helyünkben?

Elfogadnátok? Nem lenne lelkiismeret furdalásotok?


2012. máj. 9. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám, ha van édesapámnak annyi, hogy tud belőle adni. A nővéremet meg szépen lassan kifizetném, hogy ő se maradjon hoppon.
2012. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is azt tenném, amit az első. Megmondanám apának, hogy ezt a házat néztük, ez tetszik, aztán, ha megvenné, kifizetném a nővéremnek a neki járó részt pár év alatt. Ezt előtte vele is megbeszélném, hogy ne essen neki rosszul, valamint tisztáznám vele, hogy havonta szeretne x összeget, vagy pár év múlva egyben az egészet.
2012. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
beszéld meg a nővéreddel, hogy lakást akartok venni, nővéredet is írjátok be az 50%-os tulajdoni részbe és el van intézve. tulajdoni hányada megvan, de ti éltek benne és így mindkettőtöknek ugyanannyi négyzetmétere van. igazságos. majd írd meg mi lett.
2012. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyerekek, őszintén. tegyük fel, 6 millát, a mai fizetésből, az átlagfizetésből, mikor tudnátok vissza adni? soha.
2012. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!