Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Amikor a család neveli rosszra...

Amikor a család neveli rosszra a gyereket?

Figyelt kérdés

Tudjátok van, amikor a szülő "felkészíti" a gyereket az életre úgymond, hogy a "mai" világba mi mindenre kell odafigyelni. Le kell xarni a másikat, csak a saját dolgod legyen fontos, mindig azt nézd, hogy kitől mit tudsz segítséget elfogadni, nem pedig a fordítottja, illetve amit lehet pl a munkahelyről mozdítani azt hozd el. Ez az utolsó példa sem túl szélsőséges. Miért nem veszik észre az ilyen szülők, hogy pont azért ilyen a világ, amitől amúgy féltik, is, és készítik fel úgymond a gyereket, hogy hasonló kvalifitású szülők gyerekei lehettek, de ismétlem lehettek akiktől félti őket azoknak is.

Szerintem ha egy embert megismersz pl melóhelyen suliban, lejön róla, hogy rendes vagy ilyesmi, főleg több idő után. Mért gázolnak át még a normálison is az ilyen típusu emberek, mért nem a saját "súlycsoportú" emberekbe kötnek bele. Tudom, farkas farkast nem támad meg vagy mi ez a mondás. De nem szánalmas, az, amikor melóhelyen, nem családján belül gec_i mással, meg lop, csal, otthol meg ő a családfő, aki "példás szülő", stb stb. Remélem értitek. Ti mit gondoltok az ilyen szerintem csak saját magukat néző emberekről illetve a "mindenkit le kell xarni, át kell gázolni" nézetü emberekről?


2012. jún. 10. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ők vannak már többségben, és nekik áll a világ! Ezt miért is mondom: anyukám is majdnem 25 éve dolgozik ugyanazon a helyen, és sosem neki jó, hanem a lábait széttevős, hentergős huszonéveseknek, akik így eljárhatnak a főnökkel bulizni, nem is kell dolgozniuk, és több fizetést kapnak. Én csak 25 vagyok, de az én korosztályomban is dúl a taposd el a másikat feeling, és nem egyszer kérdeztük - tesómmal- sírva az édesanyánkat egy-egy ilyen eltaposás után, hogy miért nem erre tanított meg minket!
2012. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha nem erre van az ember tanítva, de qurva xar tapasztalni, amikor bekerülsz egy melóhelyre vagy akár suliba is és rádszállnak, és tapasztalod, hogy nem csinálsz rosszat, mégis betámadnak, stb.... Én úgy dolgoztam gyárba egy helyen, egy évig, ahova nem kellett végzettség sem diplomával, és akivel odakerültem, ismije volt műszakveznek, őt kivették jobb poziba, és még ő mondta nekem azt, hogy én mire fel akarok jobb pozit? Mondta ő húsz évesen, nyolc álltalánossal. Bunkón, direkt beszzólva, mert tudta, hogy nem vágdosok vissza szóban sem. És az ilyenek, ezt tök természetesnek veszik, nem hgoy meghúznák magukat. Nem,,,,,,,,,,,,, ők még nagy fiunak is hiszik magukat, hogy ők pozit váltottak, az már más kérdés, hgoy mindenki tudja, hogy miért is valójában... mert hogy nem a munkája miatt amit addig melózott az tuti. pl ő nem csinálta meg azt amit mindkettőnknek kellett volna, és az ő társa az ő műszakjukba kiabált velem, hogy nem dolgozok, nem vette észre, hogy akivel hülyül meg beszélget, ő nem csinálja meg. Poén még az, hogy ami még fájt, hogy nekem saját társam nem védett be, amikor be lettem támadva, pedig tudta, hogy csináltam a dolgom, de ilyen " védje meg mindenki saját magát" hozzáállással, csak kuncogott miközben ordibáltak velem. Na ez is nagy patkányság amúgy, mert pl ő is mint rangidős, szólhatott volna, hogy ő sem engedné, hogy ne dolgozzak, szólt volna nekem. De nem,,,,,,,,,,,,, hagyta, hagy álljon nekem a váltónk.
2012. jún. 10. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ezt akarod csinálni, csináld, ha nem ezt, akkor ne csináld.

Arról nem is beszélve hogy sok helyen épp az a probléma, hogy önbizalom NÉLKÜL kerül ki otthonról a gyerek...

2012. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem értem az első sorod hogy hogy érted. Egyébként igen. ez való igaz, önbizalomhiánnyal és azért némi normális életre felkészítés nélkül jönnek ki sokan a való világba, de amúgy ez személyiség függő is, pl én nem tudok igazán visszakontrázni, szóval ha pl hirtelen valótlan dologba nekem állt váltónk is, én elkezdtem szabadkozni meg esküdözni, aláztam magam rendesen, útólag egyszer leesett, hogy csak azért csinálta, hogy legyen indoka nem bejönni szombaton.
2012. jún. 10. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!