Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért viselkedik így az anyám?

Miért viselkedik így az anyám?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,lassan 6éve van barátom,de az anyukám valamiért nem hajlandó elfogadni,hogy már felnőtt vagyok.Akárhányszor elmegyek valahova,azt üvöltözi,hogy menjek csak k*rválkodni,stb.(Elnézést a kifejezésért,de ő fogalmazott így.)Most pl azon akadt ki,hogy 2hete nem láttam a barátomat,ezért kedden találkoztunk,de szerdán is szerettünk volna,és szerinte ettől egy szexéhes k*rva vagyok.Ki volt akadva,hogy miért kell minden nap találkozni.Nem a szex miatt találkozunk,de szerintem nincs abban semmi rossz,ha lefekszünk egymással.Rendesen tanulok,nem cigizem,nem iszom,suli mellett dolgozom is,hogy könnyebb legyen a családnak,mégsem lehet magánéletem.Miért zavarja őt,ha boldog vagyok?Bulizni sem járok,mert szinte nem enged sehova,múltkor szerettem volna elmenni egy barátom szülinapi bulijára,de megszabta,hogy 10re legyen otthon.Szerintetek normális,hogy 21 évesen így próbál uralkodni rajtam?Már nagyon zavaró ez a viselkedés,nem tudom,meddig bírom elviselni,de nem szeretném,ha rámenne a kapcsolatom.Mi a véleményetek?Ti mit tennétek?
2012. jún. 21. 18:37
 1/5 rda85 ***** válasza:
Nem akarja, hogy elszakadj tőle, mert ő még mindig azt a kislányt látja benned, akit mindentől meg kell óvni. Ezt veszélyezteti a barátod illetve a kapcsolatotok. Nem fog megváltozni, vagyis nem úgy, ahogy te szeretnéd: költözz el, élj önálló életet! Egyből rádöbben, hogy meg bírsz állni a saját lábadon, akkor majd a viselkedése is változni fog - de aggódni továbbra is aggódik érted, mert ő az édesanyád.
2012. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
vannak ilyen anyák, az enyém is ilyen, igaz én még csak 17 vagyok, de így is elviselhetetlen. nagyon meg lehet ezzel szívni egy életre szerintem, kezdj el most azonnal függetlenedni tőle, ha kell erőszakkal, ne érdekeljen hogy mi a véleménye. mást nem nagyon tudsz csinálni. Én is ezt csinálom . :S
2012. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is 21 évesen már nagykorú vagy nehogy már megszabja mit csinálj még ha az anyád is.


Egy normális anya nem k*rvázza le a saját lányát pláne ha az egy normális csaj nem egy zűrös, problémás ribi.


Valószínűleg az ő egész élete egy rakás sz** és irigyli a tiedet. Ha egyedül marad nem lesz akinek dirigáljon, irányítgasson, és szapuljon, nem lesz senki, akin kiélheti lelki frusztráltságát, bunkó stílusát.


Nem lehet valami intelligens.


Egyeseket nem lehet kiismerni, ki tudja honnan jön az a hülyeség és gonoszság, ami bennük rejlik.

Barátnőm - aki 38 éve a szomszédom is - a nagyanyjával van így. Szerencsétlennek 35 éves koráig kb. 4 pasija volt de ő az ócska, riherongy. Három műszakban dolgozik, össze-vissza van beosztva, nagymama szerint ilyen meló nincs biztos k**válkodik. Nagymama - úgyszintén ugyan abban a házban csak egy emelettel feljebb - egy fedél alatt él a két fiával az egyik a barátnőm apukája.

Ő normális, nem iszik, dolgozik, fizeti a csekkeket. Ő a rossz mindennek elmondja, aminek csak tudja. A másik fia nem melózik, iszik, veri az öregasszonyt, olyanokat mond neki, hogy dögöljön meg stb., nem ad egy vasat sem. Találd ki: ő a kedvenc, a jó fiú, a lakást is ő kapta egyedül. Próbáld meg megfejteni a rejtélyt. Vannak olyanok, akik saját sírjukat ássák és nem tűnik fel nekik. Mivel ők is ilyen alakok, nyilván csak a saját fajtájukkal jönnek ki. Anyukádnak is valami hasonszőrű, úrhatnám, irigy, rosszindulatú gyerek kéne biztos rögtön a kedvence lenne.

A legtöbb, amit tehetsz, hogy a sarkadra állsz és megmondod neki, hogy már nagykorú vagy tudsz magadra vigyázni, saját életed van és ebbe egy társ is beletartozik. Neki nem voltak barátai? És ha igen? Akkor ő is egy k? Már elnézést. Megmondom őszintén elég sok ilyen embert ismerek vannak tapasztalataim a saját családomból is hidd el az ilyen sosem fog megváltozni mert nem elég intelligens hozzá. A leírtak alapján anyukád alacsony színvonalon leledző, közönséges viselkedésű kényúr. Itt csak a határozott fellépés segít. Eleinte biztos lesz veszekedés, ordibálás de ha másképp már nem tudod megvédeni a függetlenségedet akkor tudatosítani kell benne, hogy veled nem érdemes veszekedni mert vesztett ügy. Az én anyám még 26 éves koromban is úgy turkált a táskámban, mint valami 6 éves hülye gyerek iskola táskájában. A szép szó nem használt sem elsőre, sem sokadszorra, nekem rengeteg üvöltözésbe került, hogy megtanulja tisztelni a magánszférámat. Sajnos vannak ilyen emberek, ők menthetetlenek, ők azok, akik rendszerin magányosan halnak meg, persze előtte alaposan tönkretesznek maguk körül mindenkit.

2012. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos irígy


Nem tudsz ez ellen mit tenni.Költözz a barátodhoz vagy albérletbe ha már nem bírod az anyádat

2012. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nálunk is ez van

lehet azt is mondani hogy nem bírja elfogadni hogy felnőttél már, de a valódi helyzet inkább a féltékenykedés

az hogy lek_rváz az nem egy normális dolog!

nálunk éveken keresztül mindennapos volt, ma már csak havonta egyszer hallom

én is dolgozom és iskolába járok egyszerre

sose kavarok több pasival egyszerre, normális párkapcsolatba vagyok és ez se tetszik neki....

ezen sajnos nem tudsz változtatni

vagy elfogadod vagy elmész

2012. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!